Články FiftyFifty.cz, strana 38

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 38 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 38

FiftyFifty

Odvrácená strana dětství

Tradiční třídenní filmová přehlídka Dětského krizového centra Odvrácená strana dětství začala včera v kině Atlas. Již šestý ročník patří filmům a dokumentům, jejichž hlavním hrdinou je dítě a ústředním tématem je jeho dětství.

Svěrákovy povídky a Gabrielův dar

Zemřel Přemek Baštýř. Obávám se, že je málo těch, kterým jeho jméno něco říká. Do strašnického krematoria se přišla rozloučit jen hrstka přátel ze zaměstnání a dojem prázdné obřadní síně nevznikl jen díky pěti Baštýřovým dětem, které usedly do první řady. A přece: V Přemyslu Baštýřovi odešel člověk nevšední čistoty a osobnost, jakých má Praha poskrovnu....

Sestry Kelarovy a další nová CD z Indies Scope

Za posledních 15 let žádný jazzový koncert nevyprodal velký sál Lucerny, povedlo se to až sestrám Idě Kelarové a Ivě Bittové s jazzovou formací Jazz Famelija a jejich hostům.

Film Anglické jahody - příběh jedné noci

V horkém létě se mladý muž Tomáš Sinek chystá odjet na „sběr jahod“ do Anglie. Zdá se, že rodina – otec, maminka a babička nemá jiné starosti než vypravit potomka na cestu, i když – jak to vypadá, ne všichni s jeho rozhodnutím souhlasí. Situace však zase tak jednoduchá není.

Hudební listopadové lahůdky prostoru Abaton

Podzimní Take Control splní očekávání všech drum & bassových fanoušků, kteří jsou nadšeni z četných návštěv Ed Rushe v Čechách, ale k dotvoření kompletní vize labelu Virus jim chybí druhá část skládanky: Optical. 21. listopadu se po dvou a půl letech obě legendy konečně představí v Abatonu.

Buddhistický lama napsal knihu o lásce a partnerství

V listopadu vychází dlouho očekávaná kniha Buddha a láska, kterou napsal lama Ole Nydahl, jeden z nejznámějších západních buddhistických učitelů. Nydahl v knize odpovídá především na otázky mezilidských vztahů, partnerství nebo sexuality pohledem buddhismu.

Dvanáct českých dokumentů v boji o Českého lva

seriál :: Český lev

Během pátečního zahajovacího večera MFDF Jihlava bylo vyhlášeno 12 nejlepších dokumentů z let 1993 až 2007. V původním výběru figurovalo devětatřicet filmů, z nichž vybírala desetičlenná odborná porota.

Prokletí zlata Inků

V Nejvyšším purkrabství Pražského hradu se 1. listopadu 2008 odhalí pověstmi opředený zlatý poklad Inků. Na dosah ruky tak bude 90 originálních zlatých předmětů z Muzea zlata (Museo del Oro) v peruánské Limě, považovaných za součást světového kulturního dědictví.

Zápisky z cest po Jižní Americe

"Ten, co kreslí zvířata" již několik let pravidelně vyjíždí se svou ženou do jihoamerických pralesů, aby zachytil to, co nedokáže fotografie.

Drumsound v Abatonu

Drumsound je spojením dvou DJs a producentů jménem Andy a Ben. Toto britské duo a jejich parťák Simon Bassline Smith jsou bez pochyby jedněmi z vůdčích projektů na poli drumandbassové produkce a Djingu.

Podzimní O2 Sázavafest

Před čtyřmi lety začínala podzimní odnož jednoho z našich největších letních festivalů O2 Sázavafestu skromně s podtitulkem Klubobraní v libeňském Abatonu, letos se akce posouvá směrem k halovějšímu modelu, ale na svou podstatu, ukazovat zajímavá aktuální klubová jména, opět nezapomene a chystá pro ně důstojný prostor.

Martin Vajgl & Drumwave - sólový projekt bubeníka

Bubeník Martin Vajgl, známý z působení např. ve skupinách Vltava, 123 Minut, Wanastowi Vjecy, Čechomor, připravuje svůj sólový projekt, který dostal název Drumwave a má za cíl představit úlohu bicích nástrojů v nejrůznějších žánrových i výrazových proměnách.

Excelentní rock a metal míří do Čech

Brazilští extrémní metalisté Eminence představí v Čechách své nejnovější album "The God of all Mistakes", po nich zamíří do Prahy i jedna z největších evropských gothic/death metalových band Haggard.Předtím se ale rockoví fanoušci mohou těšit na skupinu Lovex, o které se čím dál tím častěji hovoří jako o potenciálních nástupcích slavných a veleúspěšných H.I.M.

Tvrdohlaví v Českém muzeu

Tvrdohlaví se dokázali navzdory nepříznivé společenské situaci prosadit jako výrazné umělecké osobnosti. Setkávali se, diskutovali o své práci, společně instalovali své výstavy a snažili se reagovat na vývoj výtvarného umění ve světě..

Prodaná nevěsta s ženským rukopisem

Zkuste jen tak pro zajímavost někdy udělat anketu a ptejte se náhodných kolemjdoucích, který operní titul je napadne jako první. Kápnete-li na Čecha, dá se předpokládat, že na Vás vyrukuje se dvěma slovy: „Prodaná nevěsta“, ale možná si vystačí jen s jedním: „Prodanka“.
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz