Články FiftyFifty.cz, strana 3

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 3 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 3

FiftyFifty

Nejen letošní Projekt 100 očima Jiřího Králíka

Nacházíme se na přelomu ledna a února a v Čechách se rozjíždí další ročník Projektu 100. Pokusím se vám tedy postupně zrecenzovat deset letošních snímků, včetně „bonusových“ animovaných filmů z Kanady. K této příležitosti jsem si dovolil vyzpovídat Jiřího Králíka, autora a hlavního organizátora, abych vám jeho slovy přiblížil nejen celou myšlenku Projektu 100, ale i letošní ročník.

Ruská klasika ve slovenské interpretaci

Začátkem letošního roku zavítalo do Prahy Slovenské národní divadlo Bratislava. Díky tomuto hostování jsme měli možnost shlédnout 14. ledna Brittenovo dílo „Peter Grimes“ a o den později Čajkovského operu „Evžen Oněgin“. Obě představení se konala na scéně historické budovy pražského Národního divadla.

Nominace na letošního Oscara právě probíhají

Současné dny jsou pro světové filmaře, herce a producenty dobou, který spolu s filmovými fanoušky tak dlouho očekávají. Vyhlášeny totiž budou nominace na nejprestižnější filmovou cenu, Oscara.

Živočisné povídky o celém světě a jeho konci

Sem tam se člověku dostane do ruky kniha, kterou mu donese sečtělý dobrodinec z okolí. O spisovateli toho moc neví, a z jeho četných knih ještě nic nečetl. Je to pak určitý druh tápání a od první stránky se v takovém případě objevuje něco nového. Mluvím o knize Emila Hakla Konec světa.

Premiera Hostelu bude ve velkém stylu

Slavnostní premiéra amerického hororového trháku Hostel, na jehož produkci se podílel i slavný Quentin Tarantino, proběhne 21. února 2006 v Praze v hollywoodském stylu. Účast na premiéře přislíbili režisér filmu Eli Roth, česká herečka žijící v USA Barbara Nedeljáková a islandský herec Eythor Gudjönsson. Očekává se rovněž návštěva domácích členů tvůrčího štábu a pozvána bude řada českých hereckých hvězd.

Deep purple se vrátili do atmosféry 60-tých let

Plus minus šedesátníci s mladíčkem, jednapadesátiletým kytaristou Stevem Morsem, tedy současní DEEP PURPLE, natočili vynikající album The Rapture Of The Deep. Kromě trochu vybočující desky Purpendicular je to patrně nejlepší počin se Stevem Morsem.

Čechovova hra zničila svým temperamentem pár kulis !

Obě poloviny výstupu, rozdělené přestávkou, kdy se skoro každý s oblibou vrhne do foyer a začne s ostatními při cigaretce klábosit o důležitých věcech (takže většinou o politice), se od sebe neuvěřitelně lišily. První část představení byla roztomilé divadlo plné drobných vtipů a vtípků, kdy se člověk bavil tak dobře, jako by koukal na kousek z komedie de l´arte. Oproti tomu druhá část byla plná ponuré atmosféry, velkých, dramatických gest, hádek, pádů a divákovi tak nepřestávala brát dech.

Film Anga Leeho ukořistil čtyři Zlaté Glóby

Ceny Zlatý Glóbus rozhazuje mezi jednotlivé filmy Asociace zahraničních novinářů, kteří jsou akreditovaní v Hollywoodu. A jak už to tak u všech filmových ocenění bývá, někdy se trefí do černého. A někdy zase ne.

Mírně psychedelické album skupiny -123 min

Jedna z nejosobitějších českých kapel posledních několika let -123 min vydala koncem roku již čtvrté studiové album s názvem "Mom". Někdo by čekal, že po přechodu k nadnárodnímu hudebnímu gigantu Universal Music se jejich hudba stane popovější a přizpůsobí se alespoň částečně módním trendům. Nestalo se tak, což je dozajista dáno i osobou uměleckého ředitele této firmy Martinem Červinkou.

Božský Bruce krade

Po Božském Bruceovi se v kinech objeví další film Carreyovského stylu v režisérském provedení Deana Parisova, díky kterému už pár komedií spatřilo světlo světa (např. Galaxy Quest, Co se doma usmaží). Sám Carrey přišel k producentovi Brianovi Grazerovi s nápadem na remake už dvacet let starého stejnojmenného filmu. Důvodů bylo hned několik.

Žbirka a Tarantino porážejí hollywodské trháky

Levný horor Hostel, který se natáčel v Praze v Bohnicích a hrají v něm známé i neznámé české a slovenské tváře a soundtrack sestává i z československých písní 80. let, se po prvním promítacím víkendu v USA prodral na první příčku návštěvnosti. A porazil tak dosavadní hollywoodské trháky, Letopisy Narnie a King Konga.

Přijít, vidět, zvítězit! Ale hlavně pobavit!

To je úkolem všech, kteří přijdou na nové konkurzy do komediální show Na stojáka. Zvítězí samozřejmě jen ti nejlepší. Ale nemyslete si, že upoutat pozornost návštěvníků baru, kteří sem přišli, je jednoduché. Nikdo je nenabádá, kdy mají být tiše, kdy nadšením dupat. Už si to vyzkoušelo hodně bavičů a dokonce i profesionální herci vážně tvrdí, že jim bylo často úzko.

Southpaw vydávají srdcové album

Skupina SOUTHPAW přichází se svou čtvrtou deskou. Tentokrát se jedná o dvojalbum, které vyjde 1. března 2006 na zbrusu novém labelu MenX pod názvem HEART DISK. Jako hosté byli přizváni Yumiko Ishijima (Papaya Paranoia), Tonya Graves (Monkey Business), Matěj Ruppert (Monkey Business), rapper Gipsy a americký rapper NI.

Album T4 - bez reklamy

Bez povšimnutí a reklamy se na trhu nenápadně, objevilo album skupiny T4 s názvem Pár tónů a slov. Asi jen skutečným hudebním nadšencům je známo, že kapelu tvoří převážně hudebníci zvučných jmen, kteří toho pro českou rockovou muziku učinili opravdu hodně.

Strach, nenávist, šok a děsivé video

Právě těmito slovy je uváděn nový film Utajený, který byl na MFF v Cannes oceněn za nejlepší režii. Do našich kin přichází 9.2. a my vám dnes přináším pár informací. Lákadlem je skvělé obsazení, v hlavních rolích vystupují v tomto francouzském filmu - Juliette Binoche, Daniel Auteil a Annie Girardot.
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz