Na cestách

FiftyFifty, společenský magazín.
Na cestách na FiftyFifty.cz. Články, recenze, sexy povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy od kartářky atd.
Magazín pro ženy i muže > Na cestách

FiftyFifty

Druhé naléhavé varování lidstvu podepsalo 15 tisíc vědců: Přestaňme si ničit planetu

Druhé naléhavé varování lidstvu podepsalo 15 tisíc vědců: Přestaňme si ničit planetu„Zastavme působení klimatických změn, zabraňme dalšímu odlesňování a devastaci druhů, než bude pozdě!“ Takové je hlavní poselství otevřeného dopisu, který na začátku listopadu vyšel v akademickém žurnálu Bioscience s titulkem „Varování lidstvu“. S jeho textem a naléhavým poselstvím vyjádřilo svůj souhlas podpisem více než 15 000 vědců z celkem 184 zemí. Píše o tom například žurnál BigThink.

V burce si v Německu za volant už nesednete

V burce si v Německu za volant už nesedneteV Německých pravidlech silničního provozu přibyla některá omezení. Silniční honička může vyústit v 10letý pobyt za mřížemi. Počínaje 19. říjnem letošního roku musí nejen řidiči motorových vozidel, ale i cyklisté v Německu počítat s tvrdším postihem za některé delikty. Při řízení je zakázáno manipulovat nejen s telefonem..

Los Angeles natírá ulice na světle šedou. Pomůže to v letních vedrech

Los Angeles natírá ulice na světle šedou. Pomůže to v letních vedrechLos Angeles stále hledá nové cesty, jak zmírnit horké klima ve městě. Posledním experimentem je přemalování povrchu části vozovek speciální barvou. Světle šedý nátěr barvou CoolSeal dosud využívalo v rámci poněkud odlišné aplikace americké letectvo, ale v kalifornské metropoli by mohlo pomoci přežít lidem i bez klimatizace. Referuje o tom například Washington Post.

Dian Fosseyová - „čarodějnice“, která zachránila horské gorily

Dian Fosseyová - „čarodějnice“, která zachránila horské gorily24. září v 16.30 uplynulo padesát let od chvíle, kdy Dian Fosseyová vysoko v horách Rwandy založila výzkumnou stanici Karisoke. Následující roky naplněné prací v osamění jí přinesly jak vědecké úspěchy, tak osobní strádání. Přímo v Karisoke byla kvůli ochraně goril nakonec zavražděna. Jen díky jejímu odhodlání se dnes za horskými gorilami můžeme ještě vydat.

Na hory s dětmi

Na hory s dětmiJe to úplně jiné než ve dvou nebo s kamarády. S dětmi musíte plánovat dopředu, dbát na bezpečnost i zábavu. Sjezdovky musí být mírné, ubytování prostorné a program pestrý. První rodinnou zimní dovolenou se zkrátka vyplatí nepodceňovat. Následující text přináší několik rad, čeho se při výběru pobytu držet a na co určitě nezapomenout.

Nefandíte podzimu? Objevte přímořské destinace s doletem za méně než 5 hodin

Nefandíte podzimu? Objevte přímořské destinace s doletem za méně než 5 hodinV minulých dnech podzim udeřil ve své nejchladnější podobě a mnozí z nás vzpomínají na hřejivé chvíle strávené u moře. Ani v podzimních měsících se ale nemusíte slunné dovolené vzdávat. Máme pro vás několik tipů, jak se na vyhřátou pláž dostat již za méně než pět hodin letu..

Tučňáci z ostrova Ardley přežívají sopečným erupcím navzdory

Tučňáci z ostrova Ardley přežívají sopečným erupcím navzdoryBritský polární badatel Stephen Roberts potvrzuje, že věrnost tučňáků oslích k místu původu je současně jejich největší slabostí. Kolonii na ostrově Ardley v historii už třikrát zničila sopečná erupce. A přesto se sem tučňáci stále vrací. Rozbor zdejších ledovcových jader z výběžků Antarktidy také dokládá dramatický vývoj klimatu v jižních mrazivých pustinách. Informuje o tom server LiveScience.

Dovolená šetrná k přírodě

Dovolená šetrná k příroděLidé hlavně z velkých měst, ne zřídka zamořených smogem, se vracejí ve svých volných chvílích k přirozenějšímu, ekologičtějšímu a méně hektickému trávení své volného času. Často do přírody a bezprostřední blízkosti zvířat, kde mohou nerušeně odpočívat. Na farmách sdružení Roter Hahn je možné nalézt vytoužený klid a odpočinek v souladu s přírodou.

Kosatky v mořských akváriích trápí bolesti zubů

Kosatky v mořských akváriích trápí bolesti zubůChrup kosatek dravých v mořských akváriích je v žalostném stavu. Dílem kvůli pobytu v uzavřených nádržích a bazénech, ale také kvůli drastické dentistické péči. Prakticky pak tato zvířata chovaná v zajetí nemají šanci na vypuštění do volného moře, protože by v něm už nedokázala přežít. Na základě průzkumu poloviny všech v zajetí chovaných kosatek to tvrdí tým novozélandských výzkumníků.

Ohrožené mongolské sajgy dostaly telemetrické obojky, koupila jim je pražská zoo

Ohrožené mongolské sajgy dostaly telemetrické obojky, koupila jim je pražská zooSajgy mongolské vypadají jako zvířata z jiných časů. I díky samici s telemetrickým obojkem, které financovala Zoo Praha, se o životě kriticky ohroženého druhu dozví vědci více.

Výlet do Beskyd: Ostravice nabízí turistické trasy i pro děti v kočárku

Výlet do Beskyd: Ostravice nabízí turistické trasy i pro děti v kočárkuV horské obci Ostravice vznikly hned dvě zábavné stezky pro rodiny s dětmi, a to i s těmi v kočárcích. Trasy určené pěším turistům navíc na Ostravici navazují na cyklostezky s odpočívadly, kam se mohou malí návštěvníci Beskyd s rodiči vypravit také.

Příroda už nás nebaví. Mizí z filmů, písní i literatury

Příroda už nás nebaví. Mizí z filmů, písní i literaturyTo, jak často hovoříme, píšeme nebo mluvíme o přírodě, respektive jak často používáme termíny přírodu popisující, dokládá hloubku našeho vztahu k ní. Je tedy pravdou, že jsme svědky ztráty vlastního kontaktu s přírodou? Tématem se zabývá časopis Perspectives on Psychological Science.

Vídeň chce snížit světelné znečištění. Nainstaluje proto 50 000 LED svítidel

Vídeň chce snížit světelné znečištění. Nainstaluje proto 50 000 LED svítidelDo roku 2020 chce Vídeň do 50 000 závěsných lamp instalovat LED svítidla. I přes vyšší pořizovací náklady si město slibuje dlouhodobou úsporu. Nová světla navíc sníží světelné znečištění. Výměna začne na podzim. Informuje o tom Zahraniční kancelář města Vídně.

Putování po Srí Lance: nutné doklady i očkování zařiďte včas!

Putování po Srí Lance: nutné doklady i očkování zařiďte včas!Při plánování cesty na Srí Lanku nestačí vytvořit seznam míst, která chcete navštívit. Zodpovědný cestovatel si zjišťuje i informace o doporučeném očkování, bezpečnostní situaci a sleduje povinnosti, které musí jako turista dodržovat. Samozřejmostí je také vhodné odpovídající pojištění.

Jan Hollan: Důsledky oteplování a proč máme chránit klima

Jan Hollan: Důsledky oteplování a proč máme chránit klimaV úterý 6. září se Poslanecká sněmovna usnesla, že souhlasí s ratifikací Pařížské dohody (již v dubnu tak učinil Senát). A brněnské zastupitelstvo schválilo přistoupení k Úmluvě starostů a primátorů v oblasti klimatu a energetiky. V ní se signatáři zavazují „snížit do roku 2030 emise CO2 alespoň o 40 % a přijmout integrovaný přístup k mírnění změn klimatu a adaptaci na ně“. Jsou to důležité, povzbuzující zprávy, leč překryly je jiné.
© 2005 – 2017 Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu provozovatele zakázáno.