Na cestách

FiftyFifty, společenský magazín.
Na cestách na FiftyFifty.cz. Články, recenze, sexy povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy od kartářky atd.
Magazín pro ženy i muže > Na cestách

FiftyFifty

Na cestách

Obávaná puma americká se lidí paradoxně bojí, ukázala studie

Obávaná puma americká se lidí paradoxně bojí, ukázala studieAž sto kilogramů vážící puma americká je turisty považována za nejděsivějšího predátora Spojených států. Převážně za to může fakt, že její areál výskytu je výrazně větší než medvědů a teoretická šance na náhodné setkání je tedy větší. Kalifornští biologové ale paniku a divoké vášně tlumí: pumy se bojí lidí mnohem víc, než bychom asi čekali. Informuje o tom ScienceDaily.

Na dovolenou po dálnici – svižně, a přitom bezpečně

Na dovolenou po dálnici – svižně, a přitom bezpečněPodobně jako v loňském roce, miliony našich turistů vyrazí i letos po vlastní ose na zahraniční dovolenou. A přirozeně jak jinak než po dálnicích. V Evropské unii je jejich síť dostatečně hustá, poutníky pohodlně a rychle dovedou do vytouženého cíle..

Hřiště pro děti v tyrolských horách

Hřiště pro děti v tyrolských horáchDěti milují hřiště a které hřiště je krásnější než to přírodní? V Tyrolsku najdou rodiny několik neobvyklých dětských hřišť v horách.

Linka 112 v případě nouze pomůže v celé Evropské unii

Linka 112 v případě nouze pomůže v celé Evropské uniiV loňském roce této linky nouzového volání využilo v rámci celé EU na 160 milionů volajících..

Líné pouštní želvy - příklad, že někdy nepomůže ani záchrana za všechny peníze

Líné pouštní želvy - příklad, že někdy nepomůže ani záchrana za všechny penízeOsudy americké pouštní želvy Gopherus agassizi jsou poměrně názorným příkladem toho, že pokud už jednou dojde k narušení prostředí nějakého živočicha, je pak celkem jedno kolik peněz vynaložíte na jeho záchranu. Populace zranitelné želvy z pustin amerického středozápadu dnes zažívají setrvalý pokles početnosti, bez ohledu na množství vlivných sponzorů hájících jejich přežití. Podrobněji o tom referuje žurnál PE.com.

Budoucnost slonů? Potřebovali by svou vlastní Afriku

Budoucnost slonů? Potřebovali by svou vlastní AfrikuZastavit pytláky zabíjející slony je naléhavé a nezbytné, pokud chceme zabránit vyhubení slonů. I když se ale zbavíme fenoménu pytláctví a obchodu se jejich kly, budou sloni i nadále bojovat s lidmi o půdu, vodu a potravu. Tedy o přežití.

Jihotyrolské léto v sedle

Jihotyrolské léto v sedleNe každému se zamlouvá představa dovolené strávené poleháváním na pláži. Pro ty, kteří upřednostňují spíše aktivní dovolenou v sedle horského nebo silničního kola, je ideální Jižní Tyrolsko.

Návrat divokých koní Převalského posedmé

Návrat divokých koní Převalského posedméI sedmý Návrat divokých koní skončil úspěchem. Letounem CASA Armády ČR byly do Přísně chráněné oblasti Gobi B v Mongolsku přepraveny další čtyři klisny koně Převalského: Naya, Romy, Chantou a Sarangua. Počet koní přepravených v rámci projektu Zoo Praha tak stoupl již na dvacet sedm.

Samice orlosupa ze Zoo Ostrava byla vypuštěna na Korsice...

Samice orlosupa ze Zoo Ostrava byla vypuštěna na Korsice......má pomoci obnovit mizející populaci vzácných dravců.

Noc planoucích hor

Noc planoucích horJednou v roce ozáří četné ohně a vatry horská údolí i jihotyrolské alpské svahy. Místní jimi totiž již více než 200 let uctívají přísahu „srdci Ježíšovu“, aby oni a jejich vlast nadále zůstali pod boží ochranou. Hory i údolí se proto v noci rozzáří planoucími ohni a všem návštěvníkům nabídnou úchvatnou podívanou. Letos připadá tento svátek na poslední červnovou neděli, tedy 25. června.

Čistý vzduch nad Evropou? Lidé znečišťovali ovzduší dávno před průmyslovou érou

Čistý vzduch nad Evropou? Lidé znečišťovali ovzduší dávno před průmyslovou érouNová studie, kombinující data z odebraných částí ledovců a historické informace z období morových epidemií, přináší netradiční pohled na původ současného znečištění ovzduší. Podle výsledků, uveřejněných v magazínu GeoHealth, je třeba příčiny klesající kvality ovzduší nad Evropou hledat mnohem dříve, než s nástupem průmyslové revoluce.

Vietnam je jednou z nejméně svobodných zemí na světě

Vietnam je jednou z nejméně svobodných zemí na světěVietnamci tvoří třetí největší národnostní menšinu v České republice. Tolik se ale nemluví o tom, že je Vietnam zároveň jednou z nejméně svobodných zemí na světě. „Všechny mocenské složky ve Vietnamu jsou podřízeny Komunistické straně. Ta pod záminkou ochrany zájmů lidu potlačuje svobodu každého člověka,“ říká Sylva Horáková, zástupkyně ředitele Centra pro lidská práva a demokracii Člověka v tísni.

S dětmi k moři: důležitý je výběr nejen destinace

S dětmi k moři: důležitý je výběr nejen destinaceRodin, které cestují na letní dovolenou s dětmi, přibývá. Dle údajů cestovní agentury Invia letos k moři vyrazí o 48 % více rodin s dětmi než vloni. Vyrážejí nejčastěji do Chorvatska a Itálie. Právě evropské destinace jsou dle pediatrů pro děti nejvhodnější. Na cestu je ale nutné se předem řádně připravit. Chybět nesmí kompletní cestovní pojištění, platný doklad dítěte ani vybavená lékárnička.

Ochrana klimatu pokračuje bez ohledu na postoj prezidenta USA Trumpa

Ochrana klimatu pokračuje bez ohledu na postoj prezidenta USA TrumpaOdstoupení USA od Pařížské klimatické dohody, které dnes oznámil prezident Donald Trump, začne platit až za čtyři roky a vůbec neznamená, že USA přestanou ve skutečnosti snižovat emise skleníkových plynů [1]. Ale je to bezesporu špatný signál pro mezinárodní spolupráci na ochraně klimatu.

Zaroste Antarktida mechem?

Zaroste Antarktida mechem?Za posledních padesát let se množství a míra vegetačního pokryvu Antarktidy výrazně zvětšila. Mechů je tu teď čtyřikrát až pětkrát více, než před půl stoletím. A jak vědci předpokládají, pokračující oteplování kontinentu v důsledku klimatických změn povede k dalšímu ozelenění. Informuje o tom deník Guardian.
© 2005 – 2017 Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu provozovatele zakázáno.