Na cestách

FiftyFifty, společenský magazín.
Na cestách na FiftyFifty.cz. Články, recenze, sexy povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy od kartářky atd.
Magazín pro ženy i muže > Na cestách

FiftyFifty

Kulinářská turistika: jak si nepřivézt „nákazu z talíře“

Kulinářská turistika: jak si nepřivézt „nákazu z talíře“Chcete opravdu porozumět kultuře jiných národů? Pak zasedněte ke stolům a nechte hýčkat všechny svoje smysly. Obliba takzvané kulinářské turistiky, která v sobě snoubí poznávání a gastronomické zážitky, je totiž v posledních letech na vzestupu. Stačí si jenom vybrat destinaci, popřát si dobrou chuť a vyrazit vstříc nezapomenutelným dobrodružstvím.

Cestování pro filmové gurmány: po stopách Konga, Mumie i Jacka Sparrowa

Cestování pro filmové gurmány: po stopách Konga, Mumie i Jacka SparrowaLetošní rok patří v počtu filmových trháků k velmi zdařilým. V kině se objeví pokračování legendárního King Konga a dalším dílem překvapil i film Rychle a zběsile. Na filmových plátnech se ale ukáže i kapitán Jack Sparrow nebo bájná Mumie.

Vydejte se po Evropě vlakem. 15 tras, kde je vlak rychlejší než letadlo

Vydejte se po Evropě vlakem. 15 tras, kde je vlak rychlejší než letadloCestování je jedna z oblíbených volnočasových aktivit. Ceny letenek jsou závratně nízko a zaletět se dá skoro kamkoliv. Dostupná letecká doprava s sebou ale také nese dopady na životní prostředí a doprava obecně je jedním z hlavních faktorů ovlivňujících stav ovzduší. Společnost GoEuro zveřejnila seznam tras, na kterých se lze v porovnání s leteckou dopravou přepravit vlakem ve srovnatelném či kratším čase a za výrazně nižší produkce skleníkových plynů.

Ohroženým zubrům se u nás začíná dařit. Loni jich tu žilo přes devadesát

Ohroženým zubrům se u nás začíná dařit. Loni jich tu žilo přes devadesátPočet zubrů chovaných v České republice roste. K poslednímu dni loňského roku jich v zemi žilo 93 kusů. Ukázaly to výsledky druhého celostátního sčítání těchto celoevropsky ohrožených živočichů. V roce 2015 bylo v tuzemsku chováno přes sedm desítek zubrů. Informuje o tom Dalibor Dostál z České krajiny.

Nejkrásnější pláže světa: i na ně se vydávejte jen dobře vybavení

Nejkrásnější pláže světa: i na ně se vydávejte jen dobře vybaveníTripAdvisor, největší cestovatelský portál, pravidelně uveřejňuje přehled nejlepších pláží světa. Aktuální žebříček 25 nejkrásnějších lokalit obsahuje také tři evropské pláže. Užívat si moře a slunce bez omezení mohou však jen zodpovědní turisté.

Průvodce po místech, kam míří jen ti odvážní

Průvodce po místech, kam míří jen ti odvážníLákají vás lokality opředené pověrami a pověstmi? Máte rádi nevysvětlitelné jevy a přírodní monumenty? Po celém světě existují tisíce míst, která jsou zahalena oparem tajemna. Některá jsou dokonce blíž, než si myslíte.

Evoluční biologové: Havajský ekosystém je už za zenitem

Evoluční biologové: Havajský ekosystém je už za zenitemHavajské ostrovy jsou bezpochyby unikátním ekosystémem. Pozornost biologů si získává rozmanitostí druhů rostlin i živočichů. Jak ale upozorňují výzkumníci z Kalifornské univerzity v Berkeley (UCB), z hlediska biologické rozmanitosti už stojí Havaj dávno za svým vrcholem.

Vědci natočili překvapivou věc: jezevce amerického, který během pěti dní ´pohřbil´ tele

Vědci natočili překvapivou věc: jezevce amerického, který během pěti dní ´pohřbil´ teleBiologové z Utahu měli štěstí. Při práci s fotopastmi v terénu se jim podařilo získat skutečně originální materiál. Sérií snímků jezevce amerického, menšího příbuzného našeho jezevce evropského, na kterých se vypořádává s mnohonásobně větší mršinou telete krávy. Během relativně krátkého času ji dokázal celou pohřbít pod zem, do své spižírny. Referuje o tom Utažský univerzitní zpravodaj.

Jarní vábení horské přírody

Jarní vábení horské přírodyKde ještě před pár dny ležel sníh, dnes se už louka zelená. Jaro přichází nejen do údolí řek, ale pomalu se už dostává i do vyšších nadmořských výšek. Jarní období je plné pozitivních barev a vůní půdy i rozkvétajících květů, které si dosyta užijete i na italských jihotyrolských farmách sdružení Roter Hahn.

Jak souvisí australská bojga hnědá s tichem guamské džungle?

Jak souvisí australská bojga hnědá s tichem guamské džungle?Kam až mohou sahat změny v ekosystémech, vyvolané nepůvodními a invazními druhy? Dějištěm napínavé studie se stal Guam, nejjižnější z ostrovů mariánského souostroví. V roli hlavního záporného hrdiny vystupuje bojga hnědá, stromový had původem z Austrálie. Co se stane, popisuje studie ekologů z Iowské státní univerzity (ISU).

Rusko střídmost, Norsko vzdušnost, Arábie bidetové sprchy. Koupelny a WC napříč kulturami.

Rusko střídmost, Norsko vzdušnost, Arábie bidetové sprchy. Koupelny a WC napříč kulturami.Podoba koupelny souvisí nejen s požadavky jejích uživatelů, ale lze ji považovat také za odraz kulturního prostředí a standardů dané země. Rozdíly můžeme najít v interiérovém designu, v umístění v domě či ve způsobu jejího užívání. Zatímco například v Rusku představuje koupelna většinou malou skromnou místnost pro nezbytnou očistu těla, v Japonsku je vybavena hi-tech doplňky. Seznamte se se specifiky koupelen napříč světem.

Vídeň využívá dešťovou vodu jako přírodní klimatizaci

Vídeň využívá dešťovou vodu jako přírodní klimatizaciDešťová voda ve městech může být problém, zejména když přijdou silné přívalové deště. Dešťová voda ale také může ve městě sloužit. Jako přirozenou klimatizaci se ji snaží využít u vídeňských novostaveb na Süßenbrunner Straße. Informuje o tom Zahraniční kancelář města Vídně.

Čeští turisté se vrací na Kos. Zájem stoupá i o méně známé Řecké ostrovy

Čeští turisté se vrací na Kos. Zájem stoupá i o méně známé Řecké ostrovyŘecko patří dlouhodobě k nejpopulárnějším prázdninovým destinacím Čechů. Jinak tomu nebude ani v letošní sezóně. Přestože nejvíce turistů i letos vyrazí do známých center, stále více cestovatelů má podle výzkumu agentury Invia zájem o menší a méně známé řecké ostrovy. Mnohem víc turistů se letos vydá na ostrov Kos, popularitě se těší také Kefalonie nebo ostrov Samos.

Desatero pro cestovatele – pravidla chování v zemích třetího světa

Desatero pro cestovatele – pravidla chování v zemích třetího světaCestování do zemí třetího světa je nepochybně obohacující zážitek. Exotické prostředí i místní zvyky lákají k bližšímu poznávání. Vše ale bývá jiné než při cestách do západních zemí. Proto je dobré se na výlet do exotiky připravit a na místě dodržovat určitá pravidla.

Norským vlkům hrozí, že se opět dostanou pod mušku lovcům

Norským vlkům hrozí, že se opět dostanou pod mušku lovcůmKdyž byly 20. prosince loňského roku na poslední chvíli norskou vládou staženy licence pro odstřel vlků, vypadalo to jako významné vítězství ochránců přírody. Radost mezinárodních i lokálních sdružení, v čele s ekologickou organizací Friends of the Earth, však nemá dlouhého trvání. Zákon, který od roku 1971 zajišťuje vlkům ochranu, se totiž možná velmi záhy dočká zásadních změn. A pro vlky z toho nic dobrého neplyne. Referuje o tom deník Indenpedent.
© 2005 – 2017 Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu provozovatele zakázáno.