Na cestách

FiftyFifty, společenský magazín.
Na cestách na FiftyFifty.cz. Články, recenze, sexy povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy od kartářky atd.
Magazín pro ženy i muže > Na cestách

FiftyFifty

Na cestách

Zimní olympijská střediska lákají lyžaře dodnes

Zimní olympijská střediska lákají lyžaře dodnes Zimní olympijské hry, největší sportovní svátek roku, jsou v plném proudu. Sportovci letos poměřují své síly až v dalekém Pchjongčchangu, i evropská města ale v minulosti zimní olympiády několikrát hostila a sportovní areály jsou dodnes otevřeny turistům. Ve Francii si tak přijdou na své milovníci náročných terénů, ve Švýcarsku zastánci luxusu a v Itálii nadšenci do snowboardingu.

Elektrorybaření v EU opět končí. Nizozemští rybáři z toho radost nemají

Elektrorybaření v EU opět končí. Nizozemští rybáři z toho radost nemajíAktuální lednové rozhodnutí Evropského parlamentu o zákazu lovu ryb s pomocí elektrické pulzní sítě vyvolává stejnou mírou nadšení i rozpaky. V roce 2006 bylo totiž stejným orgánem povoleno a řada rybářských společností tehdy do této zdánlivě méně škodlivé technologie masově investovala. Píše o tom například ScienceMag.

Pravidlo je to prosté: Čím bude víc silnic, tím méně bude medvědů

Pravidlo je to prosté: Čím bude víc silnic, tím méně bude medvědůProjev kanadského zoologa Claytona Lamba z Univerzity v Albertě zrovna nevyniká košatými větami. Dětství strávené v „divočině“ kanadské Alberty a deset let terénního výzkumu zaměřeného na ekologii medvědů se na něm podepsalo. O to trefněji je schopen popsat složité procesy v prostých souvislostech.

Kdysi se zabíjeli. Teď společně zachraňují divoká zvířata

Kdysi se zabíjeli. Teď společně zachraňují divoká zvířataSeverní oblasti Keni bývaly rájem pytláků, kteří tu decimovali hlavně nosorožce a slony. Po desítkách let krvavých střetů kvůli dobytku a pastvinám spolu kmeny Samburu, Borana, Redille či Turkana začínají spolupracovat. Snaží se nejen zajistit klidnější život svým blízkým, ale taky zachránit divoká zvířata.

Z malajských tygřat rostou nebojácné šelmy

Z malajských tygřat rostou nebojácné šelmyMláďata kriticky ohroženého poddruhu, tygra malajského, která se narodila začátkem října loňského roku, zdárně prospívají a rostou.

Bolívie spouští stavbu dálnice amazonským národním parkem

Bolívie spouští stavbu dálnice amazonským národním parkemV srpnu loňského roku schválila Bolívie poněkud kontroverzní zákon, jehož důsledkem je i konečné povolení výstavby nové silnice v amazonských pralesích. Diskuze a hádky o tom, zda a v jaké podobě 305 kilometrů dlouhou dopravní tepnu schválit, se přitom vedou už druhou dekádu. Argumenty příznivců projektu o nezávadnosti stavby se mezitím stačily dosti názorným způsobem vyvrátit. Píše o tom EurekAlert.

Ukrajina, Opytne: Bez aut, bez silnice, bez zdravotní péče. U frontové linie.

Ukrajina, Opytne: Bez aut, bez silnice, bez zdravotní péče. U frontové linie. Nemají auta a do vesnice nevede ani přístupná silnice. Zato se blízko nachází frontová linie. Lidé ve východoukrajinské vesnici Opytne jsou odříznuti od světa a nemají přístup ke zdravotní péči a základním lékům. Z tohoto důvodu za nimi začal docházet mobilní tým Lékařů bez hranic a poskytuje jim základní zdravotní péči a psychologické konzultace.

Kalifornské sovy mají s legalizací konopí opravdu vážný problém

Kalifornské sovy mají s legalizací konopí opravdu vážný problémNa začátku nového roku vyslyšel stát Kalifornie hlasy volající po částečné legalizaci marihuany. Rekreační konzumace konopných produktů možná vykouzlila úsměv na tváři hezké řádky Kaliforňanů, ale ochráncům přírody přibylo starostí..

Za šíření australských požárů mohou nečekaní pachatelé. Draví ptáci

Za šíření australských požárů mohou nečekaní pachatelé. Draví ptáciAustrálie v těchto dnech čelí vlně veder, která způsobují řadu ničivých požárů. A aby toho nebylo málo, vědci nyní přišli se studií, podle které za rozšiřováním požárů stojí i draví ptáci. Informuje o tom ScienceAlert.

Útěk před zimou do exotiky? Proč ne, vybavte se ale očkováním!

Útěk před zimou do exotiky? Proč ne, vybavte se ale očkováním!Tuzemské chladné měsíce jsou oblíbeným obdobím poznávacích a odpočinkových cest do Asie, Jižní Ameriky i Afriky. Vyrazit do těchto exotických destinací bez očkování je ovšem vysoce rizikové. Čím se můžete nakazit?

Světové kuriozity v pravidlech silničního provozu

Světové kuriozity v pravidlech silničního provozu Obecně platí, že za volant osobního automobilu mohou usedat osoby od osmnácti let věku. Ovšem třeba na Aljašce může usednout za volant každý, kdo dosáhl věku čtrnácti let...

Zákaz slonoviny v Číně? Naštve obyčejné Číňany, ale k ochraně slonů nepovede

Zákaz slonoviny v Číně? Naštve obyčejné Číňany, ale k ochraně slonů nepovedeS nástupem roku 2018 se Čína zřekla obchodu se slonovinou a oficiálně uzavřela tuto komoditu pro domácí trh. Jak ale píše v deníku ForeignPolicy píše americký vědec Peter J. Li, s radostí to zatím není třeba přehánět. Zákaz se totiž týká jen oficiální poptávky. Úlohu světového překladiště slonoviny podle něho rychle zastanou jiné asijské země.

Samice makaků zneužívají ke svému sexuálnímu uspokojení jeleny sika. Ti se tváří nezúčastněně

Samice makaků zneužívají ke svému sexuálnímu uspokojení jeleny sika. Ti se tváří nezúčastněněInformace o tom, že některé druhy primátů využívají k ukojení sexuálního puzení nejrůznější fyzické prostředky, nová není. Ale to, že si samice japonských makaků červenolících pravidelně a aktivně dopomáhají k vlastnímu uspokojení jinými živočišnými druhy, je zatím naprostý unikát. O jejich nezvyklém chování informuje o tom například ScienceAlert.

Výjimečný novoroční zážitek ve světě? Noc na hřbitově i průvod v červených trenkách

Výjimečný novoroční zážitek ve světě? Noc na hřbitově i průvod v červených trenkách Oslavy příchodu Nového roku se ve většině domácností příliš neliší. Dobré jídlo, pití, zábava a novoroční ohňostroj patří na Silvestra ve většině kultur k nezbytnostem. V některých koutech světa ale narazíte i na netradiční silvestrovské tradice. V Chile se tak můžete účastnit oslav na hřbitově, ve Španělsku se zase o půlnoci projít městem ve spodním prádle..

Pět rad na cestu do muslimských zemí

Pět rad na cestu do muslimských zemíUž jste procestovali kdeco a teď vás láká exotika muslimských států? S trochou opatrnosti a ohleduplnosti můžete zažít krásnou dovolenou.
© 2005 – 2018 Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu provozovatele zakázáno.