Články FiftyFifty.cz, strana 4

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 4 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 4

FiftyFifty

Co dokáží paličky bicích

Ač se to některým z nás zdá nemožné, i z bicích nástrojů je možno vyloudit krásné melodie. O této skutečnosti nás přesvědčili posluchači a pedagogové z Konzervatoře Brno při středečním představení v brněnském kulturním centru Semilasso. Koncerty tohoto typu mají již dlouholetou tradici a tak není divu, že na „mistry paliček“ čekalo mnoho příznivců.

Jak začínali Sklepáci

Režisér Tomáš Vorel vydal DVD nazvané Začátky filmových hvězd. Bylo pokřtěno v kině Světozor 28. února a jeho kmotry byli Eva Holubová, Jitka Asterová a Radovan Uhlíř. Tohle DVD je takovou malou kronikou, kde se ve Vorlových prvotinách objevují dnes známí a mnohdy uznávaní herci, kteří tehdy na začátku osmdesátých let vlastně jen tak rošťačili.

Pamatujete na Chrise Reu?

Britský zpěvák, kytarista a skladatel Chris Rea vystoupil 2. března ve vyprodaném pražském Kongresovém centru. Jeho oduševněle ochraptělý hlas...

Skauti proti režimu

Skaut má holá kolena je název dokumentu Břetislava Rychlíka, který uvede Česká televize 9. března na ČT2. Příběh je zdánlivě jednoduchý. Skupina mužů se vrací na místo, kde jako kluci strávili čas na skautském táboru. Když naposled opouštěli mýtinu mezi smrky, psal se rok 1970 a socialistický režim oficiálně zakázal skauting.

Láska teplých kovbojů

Tak tedy Zkrocená hora. Je to film, o kterém jsem přemýšlela ještě dva dny po jeho projekci a který je hoden jmen svých tvůrců. Je to film, který má ve svém sloganu použita tato slova: Největší silou přírody je láska... Domnívám se, že mu toto romantické zvolání spíš uškodí, nežli prospěje.

Oscary pro lidské filmy

5. března se v Los Angeles rozdají nejprestižnější filmová ocenění. Kdo všechno si letos odnese zlatého panáčka se už trochu tuší a šušká. Nejžhavějším kandidátem nominovaným hned v sedmi kategoriích je...

Teploučký Capote

Pravděpodobně jste již něco zaslechli o výpravném filmu Capote. Je několikrát nominovaný na letošního Oscara a výkon představitele hlavní role Trumana Capoteho je bezesporu důvěryhodně teplý a zmatený. Philip Seymour Hoffman postavu velmi zvláštního spisovatele pojal dokonale, dokonce jeho hlas je posazen o několik oktáv výše a homosexualita z něho přímo čiší.

Bez setrvačnosti a s poctivostí

Tak nějak nenápadně se na trhu objevilo nové album Switch u nás kdysi velmi oblíbené australské skupiny INXS. Pamětníci si jistě vybaví nádherné klipy, které kapela ještě za totáče natáčela v Praze. V tu dobu byli INXS na vrcholu slávy a jejich melodický, taneční a přitom jaksi vnitřně temný rock okupoval světové hitparády. U mikrofonu tehdy stál charismatický zpěvák Michael Hutchence.

Na podiu bylo stále plno Štěstí

seriál :: Český lev

Byla jsem zvědavá, jak to Macháček zvládne, jak dopadne soupeření mezi filmy Štěstí, Příběhy obyčejného šílenství, Sluneční stát a možná Krev zmizelého a jestli si Filip Renč aspoň škrtne. Mírné afekty vítězných hereček, opakování stejných slov z úst nervozního Macháčka a neschopnost některých oceněných mluvit na mikrofony, zapadlo všechno na svá místa.

Sexy šaman v Abatonu

Děje se toho na naší hudební scéně hodně, ale tohle není jen tak „něco“. Smíchejte reggae, drum’n’bass, okořeňte africkými bubínky, dejte do trouby a to, co jste upekli, budou určitě NANA ZORIN.

Ladné zápěstí Gejši

Příběh napsaný americkým spisovatelem Arturem Guldenem velmi působivě popisuje japonské gejši a přibližuje tento křehký a ojedinělý fenomén divákům moderního světa.

Utajený aneb jak ke konci zhatit dobrý film

Myslím si, že skoro každý recenzent si svůj text tak trochu sumíruje už při samotné projekci. Přemýšlí, jak článek povede, aby dával hlavu a patu a zároveň udržel pozornost čtenáře. Nejsem na tom jinak, ale film Utajený mě vyvedl z omylu. Chtěl jsem vám totiž z děje prozradit co možná nejmíň a zaměřit se na techničtější stránku věci, ale nakonec mě film donutil udělat přesně opačnou věc.

Hostel se Slovensku nelíbí

Natáčení zahraniční produkce bývá menší zemi vítanou příležitostí, budoucí film může pomoci jejím zviditelnění ve světě. Když však do kin vstoupil americký horor HOSTEL, režiséra Eliho Rotha z produkce Quentina Tarantina, na Slovensku vzbudil zděšení.

Outsider jako ty

Černobílý dánský Outsider je dělán přímo na tělo těm, kteří se snaží v každém případě proplouvat životem v klidu, v pohodě a po svém. Žádné starosti, povinnosti a strach z budoucnosti si nepřipouštějí, brání se stresu a kolotoči dnešního světa seč mohou. Pak za poslední roky vydělají oficiálně 7 dolarů a tím to všechno začíná.

Prima Donna oslňuje Prahu svými šperky

Již několik dnů se hrnou davy zvědavých návštěvníků do Uměleckoprůmyslového muzea v Praze. V sešeřelých prostorách mají možnost pokochat se leskem jedinečných skvostů, jejichž domovem byla před lety divadelní scéna. Zájem české i zahraniční veřejnosti o kolekci šperků, které zdobily nejslavnější sopranistku 20. století, je nebývalý. Oficiální název výstavy zní: „Maria Callas & Swarovski – Šperky na jevišti“. Expozice byla otevřena 21. ledna a potrvá do 26. března 2006.
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz