Články FiftyFifty.cz, strana 83

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 83 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 83

FiftyFifty

Das Filmfest slaví, připravil na léto Das Sommerkino

Das Filmfest slaví, připravil na léto Das SommerkinoFestival německy mluvených filmů Das Filmfest oslaví letos své 10. narozeniny a připravil pro filmové fanoušky malý dárek – Letní kino neboli Das Sommerkino. Hned v několika oblíbených pražských letních kinech si budou moci návštěvníci v průběhu letních měsíců připomenout jedenáct nejzajímavějších či nejúspěšnějších snímků z minulých devíti ročníků festivalu.

Milan Kňažko v Divadle Na Jezerce!

Milan Kňažko v Divadle Na Jezerce! Divadelní společnost Jana Hrušínského zahajuje v září v Divadle Na Jezerce již čtrnáctou sezónu přípravou na světovou premiéru bestselleru Evžena Bočka Poslední aristokratka v režii Arnošta Goldflama.

Plzeň 2015 ozdobí v červenci písničkářka Suzanne Vega

Plzeň 2015 ozdobí v červenci písničkářka Suzanne Vega V hudebním kalendáři projektu Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015 se rychle blíží další významné datum - 7. červenec. Ve Velkém sále Měšťanské besedy vystoupí Suzanne Vega, zřejmě nejvýraznější světová představitelka neofolku 80. a 90. let a kamarádka prvního českého prezidenta Václava Havla. Autorku a interpretku hitů Tom´s Diner, Luka, Marlene on the Wall, Queen and Soldier doprovodí kytarista Gerry Leonard.

50. MFF Karlovy Vary: Domácí péče a Kobry a užovky v hlavní soutěži

50. MFF Karlovy Vary: Domácí péče a Kobry a užovky v hlavní soutěžiMezi sedmi světovými a šesti mezinárodními premiérami festival představí nové filmy Dietricha Brüggemanna, rumunských tvůrců Anci Damianové a Florina Serbana či debut talentovaného italského tvůrce Ferdinanda Cita Filomarina

Za kulturou v létě na Harfu: Hron a Knor, Kočičková i Pawlowská

Za kulturou v létě na Harfu: Hron a Knor, Kočičková i PawlowskáChcete si v létě kromě sluníčka užít také zábavu? Galerie Harfa po čtvrté otevírá letní scénu. Letní kino, jedineční hosté a na své si přijdou i milovníci divadla..

Letní shakespearovské slavnosti 2015: 140 představení, zahajují 25. června.

Letní shakespearovské slavnosti 2015: 140 představení, zahajují 25. června.Necelé tři týdny zbývají do zahájení dalšího ročníku Letních shakespearovských slavností, které v premiéře uvedou slavnou Shakespearovu tragédii Romeo a Julie v inscenaci režijního tandemu SKUTR. V hlavních rolích se představí Tereza Voříšková jako Julie a Jan Sklenář jako Romeo.

Cena Pavla Kouteckého: Opři žebřík o nebe režisérky Jany Ševčíkové

Cena Pavla Kouteckého: Opři žebřík o nebe režisérky Jany ŠevčíkovéCenu Pavla Kouteckého za nejlepší dokument získala režisérka Jana Ševčíková za film Opři žebřík o nebe o svérázném faráři Mariánu Kuffovi.

Ivana Jirešová a Nela Boudová pokřtily novou knihu o buddhismu

Ivana Jirešová a Nela Boudová pokřtily novou knihu o buddhismu  Sympatické herečky Ivana Jirešová a Nela Boudová, obě známé svými sympatiemi k buddhismu, se staly kmotrami nové knihy Kouzelník z Lhasy australského spisovatele Davida Michie. Mezinárodně proslulý autor se totiž rozhodl navštívit Prahu.

Kamil Střihavka & Leaders! akusticky na Střeleckém ostrově

Kamil Střihavka & Leaders! akusticky na Střeleckém ostrověPo zcela vyprodaných dvou pražských koncertech se zpěvák Kamil Střihavka rozhodl koncertovat opět v Praze. Se svou kapelou LEADERS! odehraje 25. června od 19:30 hod. akustický koncert, a to v místě přímo stvořeném k romantice – na pražském Střeleckém ostrově. Co si lze přát víc, než k akustickému pojetí skladeb jedno z nejkrásnějších míst v Praze..

Helena Třeštíková dokončila po třinácti letech film Mallory

Helena Třeštíková dokončila po třinácti letech film MalloryDokumentaristka Helena Třeštíková dokončila po třinácti letech další ze svých dokumentů natočených časosběrnou metodou. V minulosti už zachytila dramatické životní osudy postav ve filmech Marcela, René nebo Katka, v nichž sledovala většinou životní propady a často neřešitelné situace, nebo ač nerada, přímo strmé pády na dno.

Loutky v nemocnici: Dobrá medicína

Loutky v nemocnici: Dobrá medicínaLoutky v nemocnici již 10 let pomáhají dětem, aby se zase smály. Nové album Dobrá medicína nabízí výběr toho nejlepšího, co za tu dobu vzniklo a má stejně jako samotné návštěvy Loutek v nemocnici, dělat především radost nemocným dětem.

Festival Hrady CZ pojedenácté

seriál :: Festivaly 2015

Festival Hrady CZ pojedenáctéJedenáctý ročník hudebně-kulturního festivalu Hrady CZ, který letos odstartuje 10. července na hradě Točníku, vstupuje do druhé desítky svého konání s několika změnami. Především rozšiřuje svůj páteční program na dvě pódia s kvalitním zvukem, buduje větší a komfortnější areály na Kunětické hoře a na louce v podhradí v Bouzově a návštěvníkům nabídne speciální program pro rodiny s dětmi.

Vorlův Gympl je první český film k vidění zdarma a legálně na internetu

Vorlův Gympl je první český film k vidění zdarma a legálně na internetuRežisér a producent Tomáš Vorel přistoupil k revolučnímu kroku, když svůj nejnavštěvovanější film Gympl jako první český celovečerní snímek umístil před pár dny zcela zdarma a v nejvyšší HD kvalitě na internet, a to na veřejný kanál YouTube. Je to odpověď na ilegální umísťování Gymplu na úložiště a kanály, které nabízejí ukradený film v nepřijatelné technické kvalitě.

Po moderním Hamletovi chystají u Švandů Misantropa

Po moderním Hamletovi chystají u Švandů MisantropaVe Švandově divadle chystají další klasiku v moderní úpravě. Rok a půl od uvedení Shakespearova Hamleta v režii Daniela Špinara tu završí sezónu Molièrův Misantrop. Veršovanou komedii o lásce, pohrdání a přizpůsobivosti nastudoval pro smíchovskou scénu talentovaný slovenský režisér Lukáš Brutovský.

Za týden startuje Rock for People

seriál :: Festivaly 2015

Za týden startuje Rock for People Týden zbývá do okamžiku, kdy se otevřou brány Festivalparku v Hradci Králové a odstartuje 21. ročník Rock for People. Ten letos proběhne od 4. do 6. června.
© 2005 – 2020 Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu provozovatele zakázáno.