Články FiftyFifty.cz, strana 22

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 22 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 22

FiftyFifty

Hudební novinky na pultech

Kdo se má v tom množství nových hudebních alb vyznat. Máme pro vás několik tipů, a to v podobě nově vydaných CD skupin Arcade Fire, Klaxons, Kaiser Chiefs a Sunshine. Stačí jen zmáčknout play...

Bomby, prachy a láska

Projekt KOMEDIE DELL´ARTE v režii italského režiséra Antonia FAVY (10.4.-14.5.2007) - Na hostování ve Švandově divadle se připravuje světově proslulý režisér, herec a pedagog – maestro Antonio Fava. Ten ve svých inscenacích odkrývá a oživuje svět komedie jako komplexní pohled na svět a bohatství jeho lidských typů, vztahů nebo situací.

Zlatokopové ve Zlaté kapličce

Počátkem dubna mělo premiéru v pražském Národním divadle Pucciniho zřídka uváděné dílo "La Fanciulla del West" - v českém překladu "Děvče ze Západu". Pádných důvodů, proč byste si tuto inscenaci rozhodně neměli nechat ujít, je hned několik…

Tito & Tarantula představí svůj Tex-Mex-Rock

Pamatujete na soundrack filmu Od soumraku do úsvitu? Tu rychlou rockovou písničku, co zaváněla Mexikem? Tak právě její tvůrci - kapela Tito & Tarantula, stálí spolupracovníci režiséra Quentina Tarantina nebo Roberta Rodrigueze (Desperado) vystoupí už tento měsíc v pražském klubu Rock Café.

Festival Music on Film přijímá přihlášky

Mezinárodní festival hudebních filmů Music on Film – Film on Music (MOFFOM) začal přijímat přihlášky filmů pro letošní čtvrtý ročník, který se uskuteční od 18. do 22. října v Praze.

Velikonoční výstava na Pražském hradě

Půvabně sestavená Velikonoční výstava v krytém prostoru Nejvyššího purkrabství Pražského hradu je věnována tradičním lidovým výrobkům.

Pravidla pravopisu trochu jinak 7.

seriál :: Pravidla českého pravopisu

Tentokrát na principu "zabít dvě mouchy jednou ranou".

Dva ředitelé Larse von Triera

Lars von Trier je dánský filmový režisér, který má o divácích svých filmů vysoké mínění.

Obrazy Jana Saudka v Platýzu

"Jsem malej. Moc se nerozkračujte, ať vám náhodou neproběhnu mezi nohama...," řekl v neděli Jan Saudek na vernisáži své stálé výstavy obrazů v Café Baru Platýz.

Prestižní ceny za službu divadlu

Zatímco většina národa fandila v sobotu 24. března českým fotbalistům při kvalifikačním utkání s Německem, skalní příznivci divadla upnuli svou pozornost na slavnostní vyhlášení "Cen Thálie" za mimořádné jevištní výkony v roce 2006. Pojďme si nyní představit ty, kteří nakonec vítězně stanuli na scéně historické budovy Národního divadla v Praze…

Tara Fuki předvedou svoje nové uši v Brně i v Praze

Duo zpívajících violoncellistek Tara Fuki se po mateřské pauze vrací na pódia s trumfem v ruce. S novým albem nabytým jedenácti rozmanitými skladbami a množstvím zajímavých hostů. Po čtyřleté odmlce jim v těchto dnech vychází již třetí studiová deska s názvem Auris.

Jarní hudební novoty

Eggnoise budou mít nové album a Sto zvířat hlásí změny...

FEBIOFEST 2007

Čtrnáctý ročník Mezinárodní přehlídky filmu, televize a videa Febiofest 2007 potrvá 9 dní v Praze, poté navštíví dalších 10 měst v Čechách a na Moravě a 8 slovenských. Filmy budou čeští diváci sledovat celkem v 29 sálech a festivalu se zúčastní filmy ze 62 zemí.

Podejte nám prst

Kapela Divokej Bill, jedna z nejpopulárnějších českých hudebních skupin současnosti, absolvovala v roce 2006 ve své historii dosud nejucelenější a největší turné, které by i v celé české hudební historii těžko hledalo obdoby.

THEATRE

seriál :: Language corner

Theatre (theater) comes from the French word "théâtre" or from Greek "theatron (θέατρον)”, meaning "place of seeing". Bernard Beckerman, head of Hofstra University's department of drama, in his book, “Dynamics of Drama”, defines theatre as what "occurs when one or more human beings, isolated in time and/or space, present themselves to another or others."
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz