Články FiftyFifty.cz, strana 84

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 84 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 84

FiftyFifty

Letní Letná nabídne od neděle během 19 dní 135 představení

Celkem 135 představení nabídne 12. ročník Mezinárodního festivalu nového cirkusu a divadla Letní Letná, který proběhne od 16. srpna do 3. září na tradičním místě v pražských Letenských sadech.

Dušan Holý & Musica Folklorica: Nejen zahrádečky

Legendární Dušan Holý na nové nahrávce. Takové hudební překvapení připravila folklórní nahrávka Nejen zahrádečky pro všechny příznivce tohoto jedinečného zpěváka. Petrovi Pavlincovi a jeho Musice Folklorice se podařilo nečekané, a to přivést opět k mikrofonu pěveckou veličinu Horňácka a natočit společně deset unikátních skladeb.

Nikdy není pozdě. Meryl Streep v roli rockerky

Jonathan Demme: „V životě každého nastala nějaká chvíle, kterou by si přál změnit.“

Rodinný film bude soutěžit v San Sebastianu

Dlouho očekávaný Rodinný film režiséra Olma Omerzu byl vybrán do oficiálního programu 63. ročníku MFF San Sebastian, který se bude konat 18. - 26. září. Naposledy zde byl v souteži uveden český film před 10 lety. Českým producentem filmu je Jiří Konečný ze společnosti endorfilm.

Martin Chodúr rozšířil svůj hudební záběr, nazpíval taneční hit

Martin Chodúr, který před šesti lety vyhrál historicky první soutěž Česko Slovensko hledá Superstar, se od té doby prezentuje jako zpěvák působící v žánrově zcela protichůdných repertoárových oblastech. Našel se nejen ve světě popu a rocku, ale i swingu, šansonu a filmových písní. Svůj hudební záběr ale neváhá rozšířit. Ve spolupráci s DJem Eddiem Senderem proto nazpíval letní song Better We Dance, který pochválil i Karel Gott.

Festival Sziget odstartuje už za dva týdny

Za dva týdny se otevřou brány obřího festivalu Sziget (10.8. – 17.8.2015), na který míří hudební hvězdy z celého světa. Našlapaný program doplňují nejen Rudimental. Poslední šance na levnější vstupenky je jen do konce července.

Geisslers Hofcomoedianten budou opět kočovat po Čechách a Moravě

Letos Geisslers Hofcomoedianten pořádají už pátý ročník Festivalu zámeckých a klášterních divadel. Toto léto je můžete vidět v Jihomoravském, Královéhradeckém, Olomouckém a Zlínském kraji.

SKUTR pro Letní Letnou připravuje premiéru představení Handbag

Režijní dvojice SKUTR, kterou tvoří Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský, připravuje pro 12. ročník Mezinárodního festivalu nového cirkusu a divadla Letní Letná premiéru svého nového představení nazvaného Handbag / Kabelka. Inscenace propojí divadelní podívanou s tanečně-akrobatickými prvky a vzniká ve spolupráci s Petrem Horníčkem a Zdeňkem Moravcem z dua DaeMen.

Les Ballets Bubeníček v Plzni

Bratři Bubeníčkové přivezou do Plzně choreografii inspirovanou filmem Piano z prostředí Nového Zélandu i maorské kultury

Se západem Slunce zahájí Björk Colours of Ostrava

Islandská zpěvačka Björk dnes zahájí mezinárodní hudební festival Colours of Ostrava. Devadesátiminutový koncert začne přesně ve 20 hodin, jeho dramaturgie je sladěna se západem Slunce. Pódiová show nabídne pyrotechnické efekty určené i pro denní světlo, patnáctičlenné smyčcové těleso, výjimečné projekce a neobvyklé zpěvaččiny kostýmy. Celkově se zpěvačkou do Ostravy přijede 37 členů týmu.

Trutnoff Open Air porušuje tradici. Vedle metalu cimbálovka a jednodenní vstupenky

seriál :: Festivaly 2015

Legendární festival Trutnoff Open Air porušuje jednu ze svých tradic. Poprvé pořadatelé dávají do prodeje limitovaný počet jednodenních vstupenek. Krom hlavní hvězdy - Prodigy a nedávno oznámené metalové kapely Gojira vystoupí na festivalu i folkový dívčí soubor Rózinky z Kozojídek, Horňácká cimbálová muzika primáše Petra Mičky, Wabi Daněk nebo Ondřej Havelka se svým swingovým orchestrem.

Woody Allen: Iracionální muž

Nový mysteriózní film Iracionální muž napsal i režíroval mistr vztahových konverzačních příběhů, Woody Allen. Hlavní roli rozervaného profesora ztvárnil Joaquin Phoenix (Zlatý Globus za film Walk the Line). Svůdnou studentku Jill si zahrála stále oblíbenější Emma Stone (nominace na Oscara za film Birdman) a role strádající Rity připadla americké herečce Parker Posey (Grace, kněžna monacká).

Květy mají nové album, Miláčka slunce

Rafinovanější, s pevnými konturami a sytými barvami, to je nové album alternativně rockové kape-ly Květy. Nese název Miláček slunce a vychází tři roky po výtečné nahrávce Bílé včely.

Začínají Letní shakespearovské slavnosti 2015

Premiérou nejslavnější tragédie Williama Shakespeara Romeo a Julie v inscenaci režijního tandemu SKUTR dnes začínají Letní shakespearovské slavnosti. Během léta mohou diváci shlédnout celkem osm her z pera slavného anglického dramatika a ojedinělý orchestrální koncert filmové hudby Patrick Doyle – Shakespeare in Concert.

Rock for People v Plzni: po Dykovi tanec až do rána. Vážení, zadejte se!

seriál :: Festivaly 2015

Jedna roztančená párty stále doznívá ve vzpomínkách a uších nejednoho návštěvníka hradeckého Rock for People. Přitom za pár dní vypukne další večírek! Od 3. do 5. července se v Plzni představí výběr kapel téměř ze všech zemí Evropské unie. Od Finska až po Itálii, od Velké Británie po Lotyšsko.
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz