Články FiftyFifty.cz, strana 89

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 89 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 89

FiftyFifty

Žebřík 2015: Hrady CZ - Akce roku. Letos poprvé i s Kabáty a na Slovensku

První místo v anketě Žebřík 2015 v kategorii Akce roku vyhrál hudebně-kulturní festival Hrady CZ, nechal za sebou na druhém místě Srdcebeat tour kapely Kryštof a festival Rock for People.

Galerie NaVíc pomáhá dětem

Galerie NaVíc, ojedinělá virtuální výstavní síň, vznikla pro podporu české nadace Naše dítě, která již 22 let pomáhá, nejen hendikepovaným dětem.

Básníci pošesté. Na staré známé se nezapomíná...

Legenda se vrací po 12 ti letech na plátna kin! Básníci tentokrát čekají na zázrak. Dočkají se?

Jiří Holub: Lenošení jsem dovedl k dokonalosti!

„Myslím, že když zmíním, že ráno vstávám s myšlenou, jak moc se těším, až zase budu v posteli, a to jsem z ní ještě ani nevylezl, dá zcela jasnou odpověď na tuto otázku (smích) a není potřeba ji nijak dál rozvíjet!...“

Akvarely, karikatury i klobouky. Výstava ze života Daniely Karasové.

Malebné obrázky z cest po světě - z vrcholků hor a dalších přírodních krás. A třeba i snímky automobilových veteránů. To vše zachycuje kolekce zářivě barevných obrázků - akvarelů. Pod názvem „Z mého života“ je v pražském Paláci YMCA vystavuje Daniela Karasová, energická umělecká kurátorka a grafička.

Charles Aznavour vystoupí v Praze

Legendární francouzský šansoniér, zpěvák, hudebník a herec Charles Aznavour si na své první vystoupení v České republice přiveze sedmičlennou doprovodnou kapelu. Tvoří ji: Franck Bedez - baskytara, kontrabas, Eric Berchot - klavír, Yann Deborne - kytara, Didier Guazzo - bicí, Magali Ripoll - akordeon, Eric Wilms - klávesy a Claude Deruyck - zpěv.

Dokument o Divadle Sklep míří v květnu do kin

Tajemství Divadla Sklep aneb Manuál na záchranu světa je název nového českého dokumentu, který v květnu zamíří do českých a moravských kin. Je tomu již neskutečných 45 let, kdy se zrodil fenomén české divadelní a kulturní scény Divadlo Sklep.

Aňa Geislerová a Daniela Kolářová o svém vztahu k hororu a k Polednici...

Jedna z nejobsazovanějších domácích hereček Aňa Geislerová a česká herecká ikona Daniela Kolářová se setkávají v hlavních rolích původního českého hororu Polednice. Film pocházející z dílny autorsko-producentského dua Matěj Chlupáček – Michal Samir a debutujícího režiséra Jiřího Sádka vstupuje do kin právě dnes.

Febiofest zve na výstavu polské filmové legendy Andrzeje Wajdy

Festival letos zve na výstavu reprodukcí kreseb nestora polské kinematografie, režiséra Andrzeje Wajdy, který 6. března oslaví 90. narozeniny. A od 2. března je zveřejněn na stránkách festivalu kompletní program.

Febiofest 2016: ocenění pro Emílii Vášáryovou a režiséra Marca Bellocchia

Zahajovací ceremoniál MFF Praha – Febiofest se letos ve své třiadvacetileté historii poprvé uskuteční v Obecním domě včetně projekce úvodního filmu. Tím je na letošní Oscary šestkrát nominovaná dobová romance Carol s Cate Blanchettovou a Rooney Maraovou o osudově zamilované dvojici žen z New Yorku padesátých let minulého století.

Galerie Jaroslava Fragnera zve na výlet do norské přírody

Monumentální skulptury, visuté vyhlídky, originální odpočívadla nebo návěstí, zkrátka galerie v přírodě. To jsou turistická lákadla na stezkách vetkaných do úchvatné norské přírody. Zatímco v České republice zůstávají turistickými dominantami a lákadly pomníky, rozhledny nebo „boudy“, v Norsku je to současné umění citlivě zasazené do krajiny.

The Prodigy, nekompromisní legendy se vracejí na Pohodu

Podle ankety britského časopisu Mixmag jsou The Prodigy nejlepší taneční kapela v dějinách. Pořadatelé festivalu Pohoda o tom nepochybují. Pokud se má některé z velkých jmen na dvacátém výročí trenčínského festivalu zopakovat, je nejlepším kandidátem právě tato divoká trojice.

Filmy Marguerite a Tři vzpomínky mají nejvíc nominací na Césara

Film Marguerite režiséra Xaviera Giannoliho, natočený v české koprodukci, má 11 nominací na francouzskou cenu César, včetně nominace pro českého architekta Martina Kurela. Stejný počet nominací má film Tři vzpomínky režiséra Arnauda Desplechina. Oba filmy uvedl Artcam do českých kin v roce 2015.

Spectaculare zakončí Lenka Dusilová s tanečnicí Tendayi Kuumba

Třetí ročník Festivalu Spectaculare zakončí 12. února v pražském Paláci Akropolis česká premiéra společného hudebně-tanečního představení 1st Prague-New York Effect zpěvačky Lenky Dusilové a newyorské tanečnice, zpěvačky a herečky Tendayi Kuumba.

Nové hvězdy v programu Sziget 2016: Muse, The Lumineers, David Guetta a další

Týdenní program se postupně zaplňuje jmény ze světové scény i uměním všeho druhu a získává jasnější kontury. Sziget, hrdý vítěz kategorie “Best Line-Up” na nedávných European Festival Awards, ohlásil čtrnáct nových jmen letošního ročníku, kterými jsou např. Muse, The Last Shadow Puppets, David Guetta, The Lumineers a spousta dalších.
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz