Články FiftyFifty.cz, strana 58

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 58 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 58

FiftyFifty

Pavol Hammel „best of“ česko-slovenské turné

Pro některé ikona československé hudební scény 80. let, pro jiné progresivní rocker, který společně s Marianem Vargou a svou skupinou Prúdy obohacoval zdejší posluchače od 70. let „západními“ trendy, pro další písničkář s melancholicky podbarveným hlasem, který má i po čtyřiceti letech aktivní muzikantské kariéry čím překvapit své publikum.

Česká radost v českých kinech

Nejlepší český dokumentární film, Pod sluncem tma Martina Marečka, vstoupí 3. listopadu do kin. A s ním čtyři další „jihlavské“ snímky

Markéta Irglová přidává v Praze další koncert

Večerní koncert Markéty Irglové 29. října od 20.30 v pražské Malostranské besedě je beznadějně vyprodán. Proto se organizátoři rozhodli přidat odpolední vystoupení, které začne v 16 hodin.

Fantastická povídka 2011 má svého vítěze

O vítězi literární soutěže Fantastická povídka je jasno od soboty 22. října, kdy proběhlo na Podzimním knižním veletrhu v Havlíčkově Brodě slavnostní vyhlášení. Cenu za první místo si odnesl autor věcně napsané scifi hříčky s filozoficky rafinovaným závěrem, Martin Vondráček.

Přípravy na slavnostní premiéru Quasimoda vrcholí

Necelý měsíc zbývá do magického data 11.11.2011. Právě v tento mystický den uvítá pražská muzikálová scéna nejnovější přírůstek – muzikál Quasimodo s podtitulem Kdysi se pro lásku umíralo, jehož domovem se stane Divadlo Hybernia.

Bohémové na Bohemce

seriál :: Festivaly 2011

Mezinárodní festival současného umění 4+4 dny v pohybu se kromě divadla, tance a výtvarného umění zaměřuje také v rámci projektu Místa činu na kulturní oživování nevyužitých, zanedbaných a jinak zajímavých budov a prostor. Letos se část Míst činu kromě budovy bývalého ÚLUVu na Národní třídě odehrává v půvabné čtvrti starých Vršovic.

Julia Roberts krásnou učitelkou Toma Hankse

Oscaroví herci Tom Hanks a Julia Roberts se sešli v romantické a optimistické komedii, která pojednává o tom, jak tvrdá realita v dnešní době krize zasáhne jednoho obyčejného muže a jak ho inspiruje k tomu, aby doplnil své znalosti a přitom nečekaně našel nový smysl života.

Líbáš jako ďábel - natáčení v Maroku

Dva roky po diváckém hitu Líbáš jako Bůh začala autorka a režisérka Marie Poledňáková natáčet volné pokračování úspěšné komedie. V novém filmu Líbáš jako ďábel posílá kvarteto hlavních hrdinů do nových životních situací.

Kytara napříč žánry s hvězdným Vicentem Amigem a africkou rytmickou bitvou

seriál :: Festivaly 2011

Výjimečný dramaturgický záběr nabídne i letos tradiční festival Kytara napříč žánry, jenž tentokrát vsadil i na ethno a world music. Vedle toho nejlepšího z domácí scény představí i několik objevů a talentů, stejně jako hvězdy světové velikosti.

Africké plesání v novém kabátě, přijďte si zatančit na Party Afrika

Dobrá zpráva pro všechny milovníky afrických rytmů. Staronový Ples Afrika se vrací. Letos se můžete těšit na jeho mladšího a modernějšího brášku v podobě PARTY AFRIKA. A to ve čtvrtek 20. října v pražském klubu Roxy.

Rodina je základ státu - drama s prvky frašky

Když vám hoří půda pod nohama, není nad rodinný výlet... Touto myšlenkou hlavního hrdiny by se dal uvést očekávaný film respektovaného scenáristy a režiséra Roberta Sedláčka, Rodina je základ státu.

Simona Monyová nebyla Blonďatá stíhačka

Jedna z nečtenějších autorek současné české literatury Simona Monyová již žádnou další knihu bohužel nenapíše. V únoru se chystá její rodina vydat vzpomínkovou knihu. Jaké vlastně bylo společné téma knih Monyové?

Struny podzimu: špičkový jazz, virtuózní bel canto i nadžánrový akordeon

seriál :: Festivaly 2011

Bohatší nadílku jazzu než v předchozích letech, zvučná jména z klasiky i staré hudby, worldmusic a sofistikovaného crossoveru, program pro děti, klubovou noc i projekty na podporu mladých hudebníků – s touto nabídkou vstupuje do svého 16. ročníku mezinárodní hudební festival Struny podzimu.

Alois Nebel

„V okamžiku, kdy jsem byl osloven ke spolupráci na filmu Alois Nebel, nebyla ještě určená technologie, kterou se film bude vyrábět. Myslím, že se nejdřív uvažovalo o kreslené animaci. Až během dalšího přemýšlení nad tím, jak převést grafický román do filmu, jsme došli k tomu, že se pokusíme využít rotoskopie jako hlavního stylistického prvku.“ (Tomáš Luňák – režisér)

Boban i Marko Marković Orkestar se vrátí do Prahy

Boban i Marko Marković Orkestar, nejlepší srbská dechovka, se po letošním úspěšném turné s projektem Balkan Brass Battle, které zahrnulo například i festival Colours of Ostrava, vrátí do Prahy.
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz