Články FiftyFifty.cz, strana 64

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 64 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 64

FiftyFifty

Dva nula - nový film tvůrců České RAPubliky

Dva nula, nový film tvůrců České RAPubliky z prostředí fotbalového derby Sparty se Slávií, přijde do českých kin 25. října. Distribuce celovečerního snímku, který při svém uvedení na Letní filmové škole nebo v soutěži dokumentů na MFF v Karlových Varech vyvolal velký zájem a ohlas, se ujala Asociace českých filmových klubů.

Struny podzimu se brzy rozvibrují

Napříč hudebními žánry a kontinenty se letos posedmnácté vydávají Struny podzimu - nabízejí hvězdná jména i neotřelé projekty. V originálním programu kombinují jazz, klasiku, tradice i experiment.

Suzanne Vega zakončí evropské turné s Čechomorem

„Suzanne Vega hrála v České republice už několikrát, a proto jsme hledali něco, čím by tyto koncerty byly jiné a zvláštní, zkrátka jsme hledali něco, co fanoušci Suzanne Vega ještě neměli šanci slyšet..“ (Karel Holas, Čechomor)

Gozziho Láska ke třem pomerančům jako komedie plná vitamínů

Divadelní soubor Geisslers Hofcomoedianten uvede zcela novou kouzelnou pohádku plnou vitamínů na Malé scéně ABC. Hru podle nového překladu scénáře Carla Gozziho zrežíroval Petr Hašek. Po úspěšné premiéře na festivalu Theatrum Kuks bude mít Láska ke třem pomerančům pražskou premiéru 18. září 2012.

V Plzni přistanou během festivalu Divadlo mimozemšťané!

seriál :: Festivaly 2012

Mezinárodní festival Divadlo, který se koná od 12. do 20. září v Plzni, nabídne kromě zahraničních a domácích „kamenných“ souborů řadu netradičních a alternativních představení a akcí, které se odehrají v ulicích Plzně, v kavárně i například v bývalém pivovaru.

Tour t-music Back to School prodlužuje festivalovou sezónu

seriál :: Festivaly 2012

Festivalová sezóna nekončí v srpnu! Díky tour t-music Back to School můžete zakusit spoustu zážitků, legrace a hudebních novinek také během babího léta.

Divadlo Na Jezerce připravuje Dardu

Dramatizace románu Darda spisovatelky Ireny Douskové v hlavní roli s Bárou Hrzánovou je první z novinek nadcházející sezóny Divadla Na Jezerce.

Je to jen vítr - Peklo jsou ti druzí...

V roce 2008 se v Maďarsku odehrála série otřesných rasových útoků na místní romskou komunitu. Vyžádala si šest mrtvých včetně dvou malých dětí a desítky zraněných. Útočníci zapalovali domy a stříleli brokovnicí na rodiny, které se útěkem z hořících budov snažili zachránit život sobě a svým dětem. Dopadení pachatelů trvalo více než rok, soud se vleče dodnes.

Putovní festival Hrady CZ podpořil Pussy Riot a míří do finále

seriál :: Festivaly 2012

Turné hudebního putovního festivalu Hrady CZ má před sebou dvě poslední zastávky - jednu v Čechách a druhou na Moravě. Tento pátek a sobotu 24. a 25. srpna se hudební koncerty rozezní na hradě Bezděz v libereckém kraji. Sérii osmi festivalových zastávek uzavřou organizátoři poslední prázdninový víkend na Bouzově na Olomoucku.

Dorota Barová - „feat.“

„feat.“ je profilové kompilační album Doroty Barové, jedné z nejvýraznějších postav nezávislé české hudební scény. Dorota Barová je majitelkou sametového altu, vynikající hráčkou na violoncello, skladatelkou, textařkou a navíc ráda podstupuje hudební výlety do všech žánrů.

,Kdo neskáče, není Čechov, hop, hop, hop!‘

seriál :: Festivaly 2012

„Ondra Ládek, spoluautor nápadu, řekl: ´Co kdyby se skandovalo třeba: Strýýček Váááňa...Chápeš? Divadelní postavy jako fotbalové hvězdy´ a mě napadlo: ´Jasně, Kdo neskáče, není Čechov, hop, hop, hop.´ A měli jsme hotovo.. (Jakub Sommer)

Kouzelné večery s Carmen na zámcích Kačina a Lednice

seriál :: Festivaly 2012

Jednu z posledních příležitostí zhlédnout věhlasné operní dílo pod širým nebem, navíc v půvabných zahradách a parcích pečlivě vybraných zámků nabídne o tomto víkendu třetí ročník putovního open-air festivalu Klasika pod hvězdami.

Legendární Refused se u nás nakonec představí

I když mají v názvu odmítnutí a na letošní Rock for People nedorazily švédské post-hardcoreové hvězdy Refused vlastně dvakrát (kvůli zmeškanému letu a poté kvůli silné bouři), početným tuzemským fanouškům se nakonec představí!

Divadlo Kolowrat ovládne shakespearovské divadlo v originále

Výjimečnou příležitost setkat se v originální angličtině s inscenacemi Williama Shakespeara a jeho postavami budou mít čeští diváci od 21. září do 3. listopadu na scéně Národního divadla v divadle Kolowrat.

Trutnovský Woodstock představuje další kapely

seriál :: Festivaly 2012

Pod krkonošské hory přiletí legenda jamajského reggae Barrington Levy, španělští Muchachito Bombo Infierno, kapela kultovních barcelonských klubů, trutnovský objev ze stáje Foo Fighters – angličtí Hawk Eyes. Přijede ale i Marta Kubišová s orchestrem Petra Maláska.
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz