Články FiftyFifty.cz, strana 65

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 65 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 65

FiftyFifty

Po snímku Persepolis přichází Kuře na švestkách

Teherán, 1958. Nasser Ali Khan patří mezi nejproslulejší muzikanty své doby. Když se mu ale rozbijí housle, ztrácí veškerou chuť do života. Protože nedokáže najít nástroj, který by je dokázal nahradit, rozhodne se ulehnout na lože a zemřít. Zatímco čeká na příchod smrti, noří se do snů a vzpomínek, jež jsou melancholické i radostné. Vrací se zpět do mládí, ale mluví také s andělem smrti Azraelem, který mu odhalí budoucnost jeho dětí..

Soukromý vesmír Třeštíkové získal prestižní ocenění na FF DOK Leipzig v Německu

Film Heleny Třeštíkové Soukromý vesmír získal Cenu televize MDR za nejlepší východoevropský dokumentární film na mezinárodním festivalu dokumentárního a animovaného filmu DOK Leipzig v německém Lipsku.

´Cesty´ Zdeny Řehákové - umění do kanceláře

Výstavu Cesty malířky Zdeny Šafky Řehákové nabízí od dnešního dne, tedy 8. listopadu 2012, obchodní centrum Praha City Center v Klimentské ulici v Praze 1.

´Brutální´ fotografie architektury Čecho-Nora Jiřího Havrana

První ucelenější pohled na tvorbu českého fotografa architektury žijícího v Norsku Jiřího Havrana nabízí až do 9. prosince výstavní prostory Galerie Jaroslava Fragnera v Praze.

Sedm psychopatů míří do kina

Tentokrát unesli špatného psa...

Láska v hrobě - bezdomovecký „Romeo s Julií“ ze strašnického hřbitova

Časosběrný dokument Láska v hrobě režiséra Davida Vondráčka o vztahu dvou bezdomovců na německém evangelickém hřbitově v Praze-Strašnicích přijde 29. listopadu do českých kin.

O podzimních prázdninách za Darth Vaderem na festival FanCity

Školákům dnes začaly podzimní prázdniny. Čtyřdenní volno, protože prázdniny jsou rozšířeny o víkend. Pro rodiče mohou volné dny ale přinést starosti s tím, jaký program svým potomkům zajistit. Celodenní program po celou dobu prázdnin zajišťuje na pražské Lhotce festival popkultury FanCity.

Pozdní sběr 2012 pro slané děti

seriál :: Festivaly 2012

Ivan Trojan, Ester Kočičková, Jablkoň a Petra Soukupová spojí v listopadu své síly, aby pomohli lidem, kteří trpí Cystickou fibrózou. Vrozená nemoc zasahující dýchací a trávicí systém nedovolí svým nositelům žít o mnoho déle než do 32 let. Charitativní multižánrový festival Pozdní sběr chce na tuto opomíjenou nemoc upozornit a věnovat výtěžek z akce Klubu nemocných cystickou fibrózou.

Struny podzimu a Gavin Bryars ensemble připomenou výročí ztroskotání Titaniku

seriál :: Festivaly 2012

Sté výročí katastrofy zaoceánské lodi Titanik připomíná právě dnes na festivalu Struny podzimu multimediální projekt neúnavného experimentátora Gavina Bryarse. Kompozici Potopení Titaniku (The Sinking of the Titanic), která uhranula během několika desetiletí posluchače po celém světě, uvede v kinosále pražského Veletržního paláce osobně sám autor se svým ansámblem.

Kytara napříč žánry se vydá i napříč kontinenty: z Austrálie přes Španělsko do Nashvillu

Libé i zvučné tóny kytar v podání předních sólových hráčů se rozezní poprvé v neděli 14. října v rámci dalšího ročníku festivalu Kytara napříč žánry.

Agnieszka Holland - V temnotě. Film s nominací na Oskara přijde do českých kin

Nejnovější snímek polské režisérky Agnieszky Holland V temnotě nominovaný na cenu Americké filmové akademie Oskar za nejlepší cizojazyčný film a ověnčený řadou prestižních cen nejen v Polsku, ale po celém světě, přijde 15. listopadu do českých kin.

Kieslowski: Na nože

Písně o lásce a zabíjení najdete na novém albu Na nože akustického dua Kieslowski. Jsou dva a jejich projekt existuje necelé dva roky, ale za tu chvilku už toho zvládli docela dost.

Parchant Marilyn

Druhou premiérou této sezony představí Švandovo divadlo na Smíchově (ŠD) autorský text Lucie Kolouchové a Natálie Deákové Parchant Marilyn. Jde o inscenaci režisérky Natálie Deákové, určenou do Studia ŠD, které má letos podtitul NA EX! A extrémní by tato inscenace o největším sex symbolu 20. století být měla. Premiéra je plánována na 13. října 2012 ve Velkém sále.

Festival Fotograf pronikne do pražských ulic

Instalace uměleckých děl předních domácích tvůrců na netradičních místech i v alternativních galeriích doplněné o projekce, performance, ale také přednášky či odborná setkání, to vše s jednotícím tématem – současná fotografie reagující na veřejný prostor. Taková bude v úhrnu náplň druhého ročníku Festivalu Fotograf s názvem Mimo formát, který během měsíce října obsadí řadu frekventovaných míst na území Prahy.

Odejdeš v Pyžamu tour - Maminčini Andílci se spřáhli s Rockovými Dračicemi

Rockerky z K2 naplánovaly společně s klukama z kapely Mother´s Angels klubové turné na září - prosinec 2012. Tour nese název podle nové desky kapely K2 „Odejdeš“ a posledního singlu kapely Mother´s Angels „Pyžamo“.
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz