Články FiftyFifty.cz, strana 29

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 29 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 29

FiftyFifty

Poskládaná Hubička

Smetanova Hubička bývá někdy považována za typický příklad jednoduchosti operního příběhu. Podle mého názoru je to nefalšovaný skvost české hudby, který by měl oplývat vřelostí a líbezností. Ptáte se, jak k tomuto klenotu přistoupilo pražské Národní divadlo?

Beznadějně vyprodané utrpení

V pražském divadle Komedie se neustále nepřestává kníže Sternenhoch probouzet do svých šílených vizí a stále se najdou tací, kteří se na to chodí s chutí dívat a vědí rozhodně proč.

Underworld v Praze na Electronic Beats

Po festivalu Electronic Beats ve Vídni, který proběhl 29. září, a na kterém vystoupil například Trentemöller s doprovodnou skupinou nebo Goldie & MC Lowqui, se festival 27. října přesune do Prahy. Ve Veletržním paláci vystoupí aktuální projekty německé elektronické scény Booka Shade a Alter Ego.

Strahov otevřený muzice

seriál :: Letní fesťáky 2007

Je již podzimní tradicí, že krátce po zahájení studijního semestru, se na pražském Strahově koná hudební festival.

Detektivky se rodí na zastávce

Mohla bych ho klidně nazvat nejmladším detektivkářem v Čechách a to přestože jeho jméno zní tak trochu exoticky – Juan Zamora. Juan se netají tím, že nejde o žádný pseudonym, ale o pravé jméno.

Filmová muzika v Praze - MOFFOM 2007

Sem tam je k vidění a slyšení něco, co se vymyká mainstreamovým, komerčním vlnám a pop-cornové atmosféře. Ve dnech 18. - 22.10. bude centrum Prahy zaplaveno filmovou muzikou a filmy o hudbě. Festival MUSIC ON FILM FILM ON MUSIC pořádá čtvrtý ročník mimo jiné s předpremiérou filmu ONCE.

Tibetská zpěvačka Yungchen Lhamo v Praze a Ostravě

Tibetská zpěvačka Yungchen Lhamo, která okouzlila návštěvníky letošního festivalu Colours of Ostrava, vystoupí na přelomu října a listopadu v Praze a Ostravě. Dvěma sólovými koncerty zahájí tato „královna duchovní hudby“, jak je mnohými nazývána, novou hudební sérii Caravan of Voices věnovanou výjimečným světovým hlasům.

Eggnoise pokřtí v Akropoli nový klip

Také vás nebaví ty donekonečna se opakující záběry na kapelu na plážích, či v továrních halách? Na kapely, které zuřivě drtí vypnuté kytary ve sterilních, uměle nasvícených prostorech studií? Podívejte se na nový klip pražských Eggnoise.

Zpátky a do Rumunska

... vás zavede jedna z filmových premiér tohoto týdne. Kentky se kupovali u vexláků, na maso se stály tříhodinové fronty. Věřejné osvětlení neexistovalo, po ulicích jezdilo jen pár Dacií a interrupce byla trestný čin. Ve filmu 4 měsíce, 3 týdny a 2 dny se píše rok 1987.

Horkýže slíže - hold skupině Rammstein

Německá skupina Rammstein je pro Horkýže slíže velkým hudebním vzorem, ale ani ona není ušetřena horkýžáckých vtípků. Nový singl a videoklip Bernardín inspirovaný "rammsteinismem" zřejmě pobaví nejen jejich fanoušky.

Proč jsou Češi obézní?

Každý druhý Čech má problémy s nadváhou nebo je přímo obézní. Málo pohybu a přebytek stravy je problémem obyvatel celé Evropské unie, kde každoročně přibývají tisíce dětí s nadváhou, přesto právě my patříme k nejtlustším národům Evropy.

Vorel a jeho graffiti na Gymplu

Tomáš Vorel pochází z pražského Braníka a ten je zhusta pomalován graffiti. Do gymnázia chodil s Evou Holubovou a má syna v náctiletém věku. Začal poslouchat hip hop a rap, a pak to celé nemohlo dopadnout jinak než vznikem celovečerního filmu s názvem Gympl.

Meet Factory - kultura v tovární hale

Začátkem října se otevřou rozlehlé prostory bývalé tovární haly na Zlíchově. Mělo by zde být centrum, ale ne nákupní, nýbrž kulturní.

Mužský balet z New Yorku

Skvělí tanečníci v ženských rolích z klasického i moderního baletního repertoáru si podmaňují svět!! Do České republiky zavítá skutečná senzace.

Underworld na Electronic Beats

Festival Electronic Beats, který bude Praha hostit už druhým rokem, uvede 27. října ve Veletržním paláci v Praze opravdové legendy elektronické hudby - skupinu Underworld. Rick Smith a Karl Hyde v rámci koncertu představí i materiál ze svého nového alba Oblivion with Bells.
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz