Články FiftyFifty.cz, strana 79

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 79 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 79

FiftyFifty

Fotograf - životní křižovatky Jana Saudka na filmovém plátně

Fotograf - životní křižovatky Jana Saudka na filmovém plátněV příběhu volně inspirovaném osudy světoznámého českého fotografa Jana Saudka se vracíme k některým dramatickým křižovatkám života umělce obdařeného nejedním výjimečným talentem, živelností a vášní. Všechny tyto vlastnosti mu přinesly slávu i odmítání, lásku i zradu, zástupy obdivovatelů i osamocení.

Vánoční premiéra divadla Masopust: Zvěstování Panny Marie

Vánoční premiéra divadla Masopust: Zvěstování Panny MarieDivadelní společnost Masopust, od ledna usídlenou v Eliadově knihovně Divadla Na zábradlí, čeká krátce před Štedrým dnem první premiéra letošní sezóny. V režii Štepána Pácla uvede mystérium Paula Claudela Zvěstování Panny Marie.

Působivý dokument Opři žebřík o nebe. V lednu v kině.

Působivý dokument Opři žebřík o nebe. V lednu v kině.Pět let mapovala režisérka Jana Ševčíková život slovenského faráře Mariána Kuffy, který se na své faře v malé vesnici Žakovce pod Tatrami stará o 250 lidí z okraje společnosti - bezdomovce, bývalé vězně, děvčata a kluky z dětských domovů, tělesně postižené i týrané matky s dětmi..

Setkání na nejvyšší úrovni: Putin s Biľakem ve Švandově divadle

Setkání na nejvyšší úrovni: Putin s Biľakem ve Švandově divadle Hru Putin a Biľak u trezoru, noční grotesku o zvaných i nezvaných hostech v cizích pokojích a cizích zemích, chystají jako první novinku roku 2015 ve Švandově divadle.

Génius Alfréda Radoka na jevišti Městských divadel pražských

Génius Alfréda Radoka na jevišti Městských divadel pražskýchMěstská divadla pražská pořádají dnes od 16 hodin v horním foyer Divadla ABC vernisáž výstavy Génius Alfréda Radoka na jevišti Městských divadel pražských.

Vánoční test

Vánoční test    Když už tu sedíte a sbíráte na poslední chvíli Ježíškovy losíky - víte o vánočním čase a zvycích vše? Do redakční pošty přišel tento e-mail s testem.. naše znalosti, přiznáváme, měly mírné mezery. A co ty vaše? Otestujte se a pochlubte se.. :)

Vánoční festival v divadlech ABC a Rokoko již počtvrté

Vánoční festival v divadlech ABC a Rokoko již počtvrtéČtyři vánoční představení, andělská besídka, pošta pro Ježíška, výtvarné dílničky a vánoční trhy neziskových organizací i něco dobrého na zub vás čeká v sobotu 6. prosince v divadlech ABC a Rokoko, kde se bude konat již 4. ročník Vánočního festivalu. Přijďte si odpočinout od předvánočního stresu a naladit se na tu správnou vánoční atmosféru.

Traband vyjíždí s novým albem: Vlnobeat

Traband vyjíždí s novým albem: VlnobeatNastartováno a odbržděno. Lovepunk Trabandu dává tušit vysoké oktanové číslo a řádnou spotřebu strun. Nahrávka dostala název Vlnobeat a čtrnáct skladeb Jardy Svobody na ní Traband přetavil v radostný punk, radikální lovestory a lyrické protestsongy.

Vánoční Lední Letná: Loser(s)

Vánoční Lední Letná: Loser(s)Originální představení Loser(s), v podání akrobatů a performerů, které bylo součástí Letní Letné, se přesouvá do zimního vyhřívaného šapitó. Za projektem stojí vítězové soutěže Česko Slovensko má talent – akrobatické duo DaeMen, i když v přestavení můžete vidět jen Petra Horníčka.

Dobrodružný seriál Knihovníci startuje. Ve Státech i u nás.

Dobrodružný seriál Knihovníci startuje. Ve Státech i u nás.Ještě před koncem roku vstoupí na televizní obrazovky nová výpravná a napínavá podívaná. Dobrodružný seriál Knihovníci (The Librarians) pro všechny milovníky chytrých akčních filmů s kapkou humoru i tajemství potěší diváky celkem deseti díly.

Vieweghova Vybíjená je natočena

Vieweghova Vybíjená je natočenaRežisér Petr Nikolaev se vrátil ke komediálnímu žánru a opět podle jednoho z bestsellerů Michala Viewegha. V průběhu srpna a září 2014 natáčel novou českou komedii Vybíjená podle Vieweghovy stejnojmenné knihy. Na poli celovečerního hraného filmu Petr Nikolaev v roce 1997 debutoval právě úspěšnou adaptací literárního bestselleru Michala Viewegha Báječná léta pod psa.

Festival swingové hudby: jazzová star Grace Kelly i naše hvězdy

Festival swingové hudby: jazzová star Grace Kelly i naše hvězdy Těžko si představit, že by současný boom elektroswingu fungoval, nebýt potenciálu skrytého v téhle věčně živé hudbě: Producent Parov Stelar, zpěvačka Alice Francis nebo úspěšní čeští Mydy Rabycad a mnozí další pak jen se zájmem, vtipem a láskou očistili kontakty, propojili správně porty elektronických nástrojů s mladistvou instrumentalistickou či pěveckou energií a jiskřivý oblouk nadšení a zájmu s vyprodanými sály a vířícími kotly pod festivalovými pódii byl na světě.

Klubová noc s Young Fathers i Taylorem McFerrinem v Roxy

Klubová noc s Young Fathers i Taylorem McFerrinem v RoxyPražský klub Roxy/Nod bude 12. listopadu od 19.00 hod. patřit Klubové noci Spotlight, která si tentokrát posvítí na hip hop, elektroniku i alternativu z USA, Británie a tuzemské scény. Na tento „minifestival“ míří britští Young Fathers, kteří 29 října získali britskou prestižní cenu Mercury Prize. Do Roxy tedy přivezou diplom v rámečku se sotva zaschlým inkoustem.

Mňága a Žďorp vydává album Made in China. Natočeno v Pekingu

Mňága a Žďorp vydává album Made in China. Natočeno v PekinguMňága a Žďorp se letos v květnu vypravila do Číny, aby tu 23 let po vydání své nejúspěšnější desky Made in Valmez natočila dvanácté studiové album Made in China. „Celé to bylo absolutně hektické, dobrodružné, nepředvídatelné a nové,” vzpomíná na čínské dobrodružství zpěvák Petr Fiala. Album obsahuje celkem 12 nových písní.

Obří Scrabble na Lužinách

Obří Scrabble na LužináchNevšední interiér nedávno zrenovované pobočky Městské knihovny v Praze na Lužinách zaujme příchozí hned na první pohled.
© 2005 – 2020 Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu provozovatele zakázáno.