Články FiftyFifty.cz, strana 5

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 5 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 5

FiftyFifty

Já, Ty a letošní Febiofest

Jestli je nějaký film po právu nazýván křehkým, je to právě úvodní snímek letošního Febiofestu, nezávislý americký film režisérky Mirandy July - Já a Ty a všichni ostatní.

Papež kouřil trávu

Tento, pro moji babičku velice provokativní název, nese výstava, která mapuje rockovou kulturu a její vliv na grafický design v letech 1962 – 1972. Navštívit ji můžete v Místodržitelském paláci v Brně do 21. 5. 2006 každý den v týdnu mimo pondělí a úterý. Naleznete zde nejrůznější plakáty, obaly gramodesek, letáky, knihy a časopisy z celého světa.

Divadlo nebo dálkový ovladač?

Již tradičně jsou v Praze předávány prestižní ceny, které mapují nejvýjimečnější počiny na našich divadelních scénách. Česká republika jich má opravdu požehnaně, a tak je každoročně z čeho vybírat. Letos jsme měli možnost sledovat oba slavnostní ceremoniály v přímých přenosech České televize. Ceny Alfréda Radoka byly předány 18. března 2006 na jevišti Vinohradského divadla a přesně o týden později jsme se dočkali také Thálií ze "Zlaté kapličky"…

Svěrák slaví s Koljou!

seriál :: Filmová žranice

Šupec filmů se na nás hrne, tak zapněte bednu, vážení!

Olympic posté, ale trochu jinak

Nahrávky skupiny Olympic jsou skutečně notoricky známé a někdy, přiznejme si to, až otravné. O to příjemnější překvapení přináší zlatá edice kapely, která předkládá posluchači remasteringem vylepšený zvuk, o který se postaral asi nejvyhlášenější muž svého oboru u nás Oldřich Slezák, a také kompletní bonusový materiál, který se ke každému albu váže v dobových souvislostech, podle muzikantského obsazení skupiny.

Image dělá hodně, zvuk ještě víc

Roe Deer v Abatonu si hráli s vazbením kytar, nebyli moc veselí, ale měli radost, zahráli skvěle a předkapela se moc nepovedla... Zkrátka nezkoušejte pouštět jeleny do obýváku!

Kapele se zdálo, že publikum smrdí...

Tleskač je plzeňSKÁ SKA kapela, a tak se musí SKÁkat, jasný?!

Básník sněhové vločky a smutné krajiny

Celé dny sedí za oknem ateliéru a čeká. Na příhodný okamžik, kdy na sklo dopadne vločka sněhu, kdy se po okně skoulí kapka deště, kdy sluneční paprsek dopadne na to správné místo malinké zahrádky a vytvoří hru světla a stínu, kterou zachytí ve svém zátiší. Ve svých lyrických fotografiích ukazuje harmonickou krásu světa... Josef Sudek

TV připínáčky týdne

seriál :: Filmová žranice

Váš kuchař se nijak nefláká, to si nemyslete! Voňavé lahůdky jsou připraveny - takový Pán prstenů se vás zmocní tak rychle, že se nestihnete ani olíznout!

Král se baví na Vinohradech

Vinohradské divadlo uvádí od října 2005 hru „Král se baví“. Odvážné a velmi kritické drama Victora Huga pobouřilo roku 1832 liberální Paříž. Za námět totiž posloužila hanebná epizoda ze života Františka I., krále francouzského. Premiéra skončila skandálem a kolem představení se rozhořela dramatická aféra. Autor se marně pokoušel vyhrát soudní spor, bohužel cenzura byla neúprosná. Hra upadla na čas v zapomnění, přesto si o několik let později našla do Paříže cestu a zařadila se k nejuváděnějším Hugovým hrám...

Live in Prague

Na dvou scénách vystoupí DUBFIRE (DEEP DISH), ED RUSH & OPTICAL, RAI, LOUTKA, STANZIM, KOOGI, GHONZALES feat. MC LIN-DEE a další. Live in Prague tak pokračuje ve svém cyklu akcí...

Anděl v rukou solitéra

Akademie populární hudby udělovala ve čtvrtek 9. března ceny v žánrových kategoriích. V kategorii FOLK AND COUNTRY získal Anděla za nejlepší album roku 2005 jihočeský písničkář JIŘÍ SMRŽ. Deska s názvem „Poslední láska“ předčila další dvě nominované nahrávky, kterými byly alba „V hoře“ písničkářky Radůzy i „Elida“ nadžánrové Ivy Bittové.

TV připínáčky týdne

seriál :: Filmová žranice

Ochutnjete naší televizní filmovou nabídku. Zákusek zdarma!

Vše stojí na zpěvu

Nepřišel jeden, ale čtyři mesiášové. Česká kapela Gaia Mesiah si zahrála 3.3. v Praze Kbelích. Tahle převážně „holčičí“ parta má za sebou dvě desky, které ale zážitek z živého vystoupení rozhodně hravě strčí do kapsy. Vlastně se tyto dvě věci nedají vůbec srovnávat.

Letošní Love Planet se už rýsuje

seriál :: Letní fesťáky 2006

Pořádající agentury festivalu Love Planet, Interkoncerts/Live Nation a D Smack U Promotion, v současné době intenzivně pracují na programu letošního ročníku, který se odehraje 11. a 12. srpna 2006 na letišti v Táboře.
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz