Kulturně

FiftyFifty, společenský magazín.
Kulturně na FiftyFifty.cz. Články, recenze, sexy povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy od kartářky atd.
Magazín pro ženy i muže > Kulturně

FiftyFifty

Kulturně

Štefan Margita v nejtěžší roli jeho pěvecké kariéry

Štefan Margita v nejtěžší roli jeho pěvecké kariéryPřed patnácti lety viděl operní tenor světového renomé Štefan Margita (61) v Paříži poprvé operu anglického skladatele, dirigenta a klavíristy, lorda Benjamina Brittena Billy Budd. A okamžitě propadl jejímu kouzlu a silnému příběhu, který vypráví.

Ahoj, dědo.

Ahoj, dědo.Dvougenerační výstava obrazů malíře Pavla Raszky a jeho vnučky, výtvarnice Moniky Kočendové. K vidění od 24. ledna do 11. března v Galerii v přízemí Novoměstské radnice.

Koncert México Mágico: mariachi, kastilská klasika i excelentní swing

Koncert México Mágico: mariachi, kastilská klasika i excelentní swingAtmosféru nefalšované fiesty, plnou temperamentu, slunce a vášně přinese 24. ledna 2018 do pražské Hybernie projekt México Mágico / Magické Mexiko. V programu prodchnutém latinskoamerickými rytmy zazní mariachi písně i kastilské inspirace či plnokrevný zvuk swingového big bandu a zcela unikátní spojení zdánlivě neslučitelných světů.

Dorian Gray ožije ve Švandově divadle jako lovec zážitků

Dorian Gray ožije ve Švandově divadle jako lovec zážitkůSlavný příběh okouzlujícího mladíka a jeho portrétu, který odrážel všechny jeho hříchy, zatímco půvabný model zůstával stále mladý, žádoucí a bez poskvrnky. Dychtění být ozdobou společnosti a udávat trendy. A také hlad po stále nových zážitcích. To vše už koncem 19. století brilantně popsal spisovatel Oscar Wilde v románu Obraz Doriana Graye. Ten nyní inspiroval stejnojmennou inscenaci připravovanou ve Švandově divadle.

Villa Pellé kouzelné místo dětské fantazie s výstavou Daisy Mrázkové

Villa Pellé kouzelné místo dětské fantazie s výstavou Daisy MrázkovéVýstava Daisy Mrázkové, která nese název podle jednoho z titulů této přední české malířky a spisovatelky: Co by se stalo, kdyby…, zve i v novém roce malé a velké do světa fantazie.

Kapela spoluhráčů Franka Zappy The Grandmothers Of Invention v květnu v Praze

Kapela spoluhráčů Franka Zappy The Grandmothers Of Invention v květnu v PrazeFrank Zappa si i téměř 25 let po svém odchodu dokázal udržet mezi českými fanoušky výjimečné postavení. Byl jednou z největších osobností historie rockové hudby druhé poloviny 20. století a všichni, kteří prošli jeho skupinami a koncertními sestavami, jsou dodnes výraznými postavami hudební scény. Platí to i o členech skupiny The Grandmothers of Invention, která odehraje koncert složený výhradně ze Zappových skladeb v pražském Lucerna Music Baru 9. května 2018 od 20 hodin.

Songfest.cz uvítá v únoru rok Psa tradičně pestrým programem

Songfest.cz uvítá v únoru rok Psa tradičně pestrým programem Vítání čínského nového roku se postupem času stalo celosvětovým fenoménem, v němž leckdy nablýskané průvody a výbuchy ohňostrojů přehlušují duchovní rozměr daný mnohatisíciletou tradicí.

Nová jména Colours of Ostrava: London Grammar, Jóhann Jóhannsson i Jon Hopkins

seriál :: Festivaly 2018

Nová jména Colours of Ostrava: London Grammar, Jóhann Jóhannsson i Jon HopkinsLondon Grammar, jedna z nejúspěšnějších současných britských skupin, zažije tuzemskou premiéru na dalším ročníku festivalu Colours of Ostrava. Trio, které okouzlilo posluchače po celém světě zasněnou atmoférickou hudbou s andělským hlasem zpěvačky Hannah Reid, představí v Ostravě druhé album vydané letos v létě..

Film Jana Švankmajera HMYZ v premiéře na festivalu v Rotterdamu

Film Jana Švankmajera HMYZ v premiéře na festivalu v RotterdamuNejnovější film uznávaného výtvarníka, scenáristy a režiséra Jana Švnakmajera Hmyz bude uveden na nadcházejícím ročníku prestižního Mezinárodního filmového festivalu v Rotterdamu, který se koná od 24. ledna do 4. února 2018.

LA PELÍCULA vzdá hold španělské divě Aně Belén

LA PELÍCULA vzdá hold španělské divě Aně BelénV druhé polovině února tradičně ovládne kina v České republice španělština – od 13. února bude probíhat 13. ročník festivalu LA PELÍCULA. Filmoví fanoušci se mohou těšit nejen na výběr toho nejzajímavějšího z aktuální španělsky mluvené kinematografie, ale i na pohled do filmových archivů či filmové výpravy do zemí Latinské Ameriky.

Jan Hřebejk v Divadle Na Jezerce pošesté, Petra Vacka čeká režisérský debut

Jan Hřebejk v Divadle Na Jezerce pošesté, Petra Vacka čeká režisérský debutJiž pošesté se v příštím roce vrátí do Divadla Na Jezerce režisér Jan Hřebejk. Pod jeho taktovkou se tu od 19.3. začne zkoušet hudební komedie Petera Quiltera Je úchvatná. Premiéra bude 26.4. Neméně očekávanou novinkou roku 2018 je Saturnin podle stejnojmenné knihy Zdeňka Jirotky, ta bude zároveň režisérským debutem herce Petra Vacka na nuselské scéně. Zkoušky startují v březnu, prvního představení se pak diváci dočkají 30.5.

Charles Aznavour „encore une fois“ - ještě jednou - v ČR!

Charles Aznavour „encore une fois“ - ještě jednou - v ČR! Legendární arménsko-francouzský šansoniér, zpěvák, hudebník a herec Charles Aznavour se po dvou letech vrátí do Prahy. 16. března vystoupí ještě jednou - „encore une fois“ - v pražském Kongresovém centru s programem složeným z nejznámějších písní své zatím nekončící úchvatné hudební kariéry.

Zrní: Černá hodinka a půl

Zrní: Černá hodinka a půlNa příští rok avizují Zrní speciální akustické turné s názvem Černá hodinka a půl, jež bude specifické svou komorní atmosférou při svíčkách a bezprostřední blízkostí kapely s posluchači.

Turné Horkýže Slíže ke čtvrt století na scéně vrcholí dnes v Praze

Turné Horkýže Slíže ke čtvrt století na scéně vrcholí dnes v PrazeHorkýže Slíže slaví čtvrtstoletí na scéně a to velmi stylově. Punk rockoví klasici vyrazili na turné se svým novým CD Pustite Karola, které symbolicky čítalo 25 zastávek po České republice. Turné vyvrcholí dnes v Malé sportovní hale na pražském Výstavišti.

Smokie chystají 6 koncertů v Čechách a na Moravě

Smokie chystají 6 koncertů v Čechách a na Moravě Vytáhněte vinylové desky, oprašte texty hitů a vzdejte hold legendě legend. SMOKIE společně s maďarským symfonickým orchestrem potěší svoje fanoušky i u nás. Příští rok se s nimi můžete setkat v Brně, Zlíně, Ostravě, Plzni, Pardubicích i Praze.
© 2005 – 2018 Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu provozovatele zakázáno.