Kulturně

FiftyFifty, společenský magazín.
Kulturně na FiftyFifty.cz. Články, recenze, sexy povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy od kartářky atd.
Magazín pro ženy i muže > Kulturně

FiftyFifty

Kulturně

Beránci a vlci

Beránci a vlciUnikátní setkání čtyř hudebních souboru vyustilo v nádhernou akustickou nahrávku postavenou na tradičních písních Moravy. Album Beránci a vlci navazují na vizi moravské world music jako řeky, která se nepřetržitě a za neustálého proměňování valí krajinou, v níž sbírá svou sílu z mnoha zdrojů. Tato vize má svůj původ v koncertu s názvem Z kořenů k world music realizovaném na festivalu Folkové prázdniny 2014.

Jedinečné vystoupení, které v Evropě nemá obdoby

Jedinečné vystoupení, které v Evropě nemá obdoby Nahlédněte do doby, kdy jazz byl ještě v plenkách, doba byla nespoutaná a ulice New Yorku byly plné gangsterů a překrásných žen. Zažijte atmosféru, kterou znáte z filmu Velký Gatsby na vlastní kůži..

JazzFestBrno: Excelentní Joe Lovano či dánský objev roku Luboš Soukup

JazzFestBrno: Excelentní Joe Lovano či dánský objev roku Luboš SoukupDržitel Grammy a nefalšovaný mistr jazzového saxofonu Joe Lovano a uznávaný český kytarista a skladatel David Dorůžka se svými kapelami udají již tento čtvrtek tempo festivalu JazzFestBrno.

Cena Febiofestu Kristián pro Jana Třísku

Cena Febiofestu Kristián pro Jana TřískuPro Kristiána za přínos světové kinematografii přicestuje na Febiofest z USA, kde žije, herec Jan Tříska. Sošku Kristiána převezme 23. března na slavnostním ceremoniálu v pražském Obecním domě stejně jako americký režisér Abel Ferrara. Britský kameraman polského původu Peter Suschitzky převezme Kristiána v průběhu festivalu.

Cermaque: Neboj

Cermaque: NebojNeboj. Postav se strachu. Předsudkům svým i svého okolí. Neboj se jasně postavit za svobodu, za fantazii, za lásku k bližnímu...

Colours 2017: Justice poprvé v ČR a Michal Hrůza s Janáčkovou filharmonií

Colours 2017: Justice poprvé v ČR a Michal Hrůza s Janáčkovou filharmonií Francouzská dvojice Justice, jedna z nejúspěšnějších světových elektronických formací, se stává vedle Jamiroquai, Imagine Dragons, Norah Jones, alt-J, Birdy, Midnight Oil, Moderat nebo LP další velkou hvězdou letošního ročníku festivalu Colours of Ostrava. Justice, několikrát nominovaní na Grammy, přijedou se svojí působivou světelnou show a neuvěřitelnou taneční energií do České republiky vůbec poprvé.

Excentričtí Die Antwoord, další headliner Rock for People

Excentričtí Die Antwoord, další headliner Rock for PeopleProvází je pověst nejdivnější a nejúchylnější kapely současnosti, svojí hudbu pojímají jako šokovou terapii a jejich loňské pražské vystoupení patřilo k nejrychleji vyprodaným koncertům roku. Festival Rock for People, který se uskuteční od 4. do 6. července v Hradci Králové, potvrzuje jako headlinera prvního dne jihoafrický fenomén DIE ANTWOORD.

ND: Na moři, zírám nahoru. Australská hra poprvé na jevišti Nové scény

ND: Na moři, zírám nahoru. Australská hra poprvé na jevišti Nové scényMladý australský dramatik Finegan Kruckemeyer je vypravěč s nevyčerpatelnou fantazií. Jeho postavy své příběhy zároveň vyprávějí i žijí, jejich životy se splétají a rozplétají a jejich vyprávění se nečekaně prolínají.

Peníze. Hra o touze po štěstí ve Švandově divadle

Peníze. Hra o touze po štěstí ve Švandově divadleKdyž je jich nedostatek, provedou lidé i nečekané věci. Peníze. Hru pod tímto názvem připravují ve Švandově divadle. Podle scénáře Doda Gombára ji zde režíruje Mikoláš Tyc, premiéra bude 18. března od 19ti hodin ve Velkém sále.

Masaryk představuje ukázku z blázince

Masaryk představuje ukázku z blázinceNový snímek režiséra Julia Ševčíka MASARYK, věnovaný jednomu životnímu období diplomata a politika Jana Masaryka bude mít slavnostní premiéru již tento týden, 1.3. v kinech Lucerna a Světozor. Do široké distribuce vstoupí do kin 9. března 2017.

Špičkový komiksový autor Karel Jerie vystavuje v Galerii Portheimka

Špičkový komiksový autor Karel Jerie vystavuje v Galerii Portheimka„XL“ - tak se jmenuje velká retrospektivní výstava vynikajícího komiksového autora a kreslíře Karla Jerie: výstava uspořádaná k umělcovým 40. narozeninám v pražské Galerii Portheimka tu začne 7. dubna, otevřena bude do 7. května 2017.

Horkýže Slíže - 25. narozeniny, 25 koncertů v českých a moravských klubech

Horkýže Slíže - 25. narozeniny, 25 koncertů v českých a moravských klubechHorkýže Slíže slaví 25 let na hudební scéně. Jako lehkou rozcvičku na rok plný oslav a překvapení si naordinovali jarní klubové turné napříč českými a moravskými městy. Symbolicky to bude 25 zastávek, od Klatov až po Karvinou.

Nezlomené. Ženy, které se vzepřely krutým podmínkám v Afghánistánu, Indii a Kamerunu

Nezlomené. Ženy, které se vzepřely krutým podmínkám v Afghánistánu, Indii a KamerunuDokumentární film Nezlomené o třech ženách, které se i přes své nelehké osudy dokázaly vzepřít svému osudu, právě dokončily čtyři autorky Jarmila Štuková, Olga Šilhová, Markéta Kutilová a Lenka Klicperová.

Dvacet čtyři králových houslí – unikátní nástroje orchestru Ludvíka XIV v Praze

Dvacet čtyři králových houslí – unikátní nástroje orchestru Ludvíka XIV v PrazeV pátek 3. března se v Koncertním sále Pražské konzervatoře na Rejdišti rozezvučí sbírka naprosto jedinečných smyčcových hudebních nástrojů neobvyklých velikostí a tvarů, které v Praze představí houslový virtuos a dirigent Patrick Cohën-Akenine, autor projektu Dvacet čtyři králových houslí.

Sebastian vyráží na své první turné

Sebastian vyráží na své první turnéDo povědomí českých posluchačů se popový zpěvák Sebastian nejvýrazněji zapsal písničkou Toulavá. Jeho první singl má nyní na YouTube bezmála 20 milionů zhlédnutí. Od jeho vydání popularita zpěváka, kytaristy a skladatele stále roste. Nyní se Sebastian vydává na své první samostatné turné, které nese název Hvězdy Tour 2017.
© 2005 – 2017 Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu provozovatele zakázáno.