Články FiftyFifty.cz, strana 88

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 88 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 88

FiftyFifty

Marsalis, Shorter a Porter znají své prvotřídní sekundanty. Program JazzFestu Brno odhalen

Marsalis, Shorter a Porter znají své prvotřídní sekundanty. Program JazzFestu Brno odhalenJiž dříve anoncovaný triumvirát superhvězd brněnského JazzFestu doplňují kandidáti z takřečeného druhého koše. Že ale nejde o druhořadé umělce, je jasné hned při pouhém výčtu jmen. Robert Glasper Experiment, Yaron Herman a Ziv Ravitz či Tomasz Stańko jsou výraznými osobnostmi současného jazzu a obdivovaní a často kopírovaní umělci s jasnou vizí. Pořadatelé etablovaného brněnského festivalu však chystají mnohem více.

Songfest.cz oslaví příchod roku Opice nejprve na Moravě

Songfest.cz oslaví příchod roku Opice nejprve na Moravě Autentická ukázka tradiční pekingské opery Opičí král v podání členů Čínské divadelní akademie, šaramantní písničkář Jan Burian u klavíru, jazz, šansony i tradiční české a čínské lidové písně v podání Feng-yűn Song a v neposlední řadě nezaměnitelný humor Jaroslava Duška. V Olomouci, Příboře, Brně a Znojmě tento týden odstartuje jubilejní 15. ročník festivalu Songfest.cz a zahájí tak zároveň i oslavy čínského nového roku Opice.

Juraj Herz se vrací na Jezerku s mrazivou komedií Dědicové

Juraj Herz se vrací na Jezerku s mrazivou komedií Dědicové Divadlo na Jezerce naděluje svým divákům po novém roce další komediální titul. Současná francouzská hra Dědicové se ihned po svém uvedení v Paříži stala velkým divadelním hitem. Pro pražskou nuselskou scénu ji nazkouší oceňovaný režisér Juraj Herz.

Betonová zahrada u Švandů, šokující hra o temnotách dospívání

Betonová zahrada u Švandů, šokující hra o temnotách dospíváníSpisovatelka Petra Hůlová vytvořila pro Švandovo divadlo osobitou jevištní adaptaci slavné britské novely Betonová zahrada. Knižní bestseller Iana McEwana znají čtenáři po celém světě a v roce 1993 podle něj vznikl i stejnojmenný film.

Decibely lásky

Decibely lásky Romantický příběh s písničkami Michala Davida. Příběh Decibelů lásky vypráví odvěkou lidskou touhu po lásce, životním partnerství, nápravě křivd i omylů a popisuje sny a touhy obyčejných lidí, které jsou vlastní všem generacím.

Philip Catherine & AMC Trio, belgicko-slovenský jazz v Praze

Philip Catherine & AMC Trio, belgicko-slovenský jazz v PrazePhilip Catherine je belgický jazzový kytarista, který je považován za zakladatele belgického jazzu. Je nositelem belgického ocenění Golden Django (z roku 1995), které získal jako nejlepší frankofonní umělec.

ABC a Rokoko: Světová premiéra a australská komedie

ABC a Rokoko: Světová premiéra a australská komedieV Městských divadlech pražských se začalo zkoušet, režisér Miroslav Hanuš chystá pro Divadlo ABC světovou premiéru hudební revue Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách a v Divadle Rokoko připravuje režisér Pavel Khek australskou komedii Noc bláznů. Premiéry se odehrají v březnu.

Český film bude na letošním Berlinale vidět

Český film bude na letošním Berlinale vidětDo oficiálního programu Mezinárodního filmového festivalu Berlinale (11. - 21. 2. 2016) byly vybrány tři české filmy a na koprodukčním trhu se bude prezentovat český projekt. Partnerem festivalu a oficiálním představitelem české kinematografie na Berlinale je letos opět České filmové centrum.

Pocta Praze. FotoSoirée Aleny Hrbkové v Divadle Rokoko

Pocta Praze. FotoSoirée Aleny Hrbkové v Divadle RokokoVečer plný zajímavých hostů, kteří vzdají poctu Praze a dvorní fotografce Městských divadel pražských Aleně Hrbkové, chystá na 23. ledna od 21 hodin Divadlo Rokoko.

Filharmonie Brno doprovodí Sharon Bezaly se zlatou flétnou

Filharmonie Brno doprovodí Sharon Bezaly se zlatou flétnouJubilující Filharmonie Brno tento týden přivítá v rámci večera s názvem Východní flétna dva významné hosty. Pod taktovkou Tomáše Netopila, který patří ke světové dirigentské špičce, zazní flétnový koncert The Deceitful Face of Hope and of Despair (Svůdná tvář naděje a zoufalství) jedné z nejvýznamnějších současných skladatelek Sofie Gubajduliny.

Galerie Jaroslava Fragnera - chrám architektury. Vstup bez bot.

Galerie Jaroslava Fragnera - chrám architektury. Vstup bez bot.Rozjímat a zároveň obdivovat architektonické skvosty mohou návštěvníci Galerie Jaroslava Fragnera i po Třech králích. Působivá výstava Sakrální prostor, jež nabízí na tři desítky nejvydařenějších současných realizací kostelů a kaplí z celé Evropy, je přístupná až do 7. února.

JazzFest Brno: Wynton Marsalis vyprodal i druhý koncert

JazzFest Brno: Wynton Marsalis vyprodal i druhý koncert Do jednoho z vrcholů 15. ročníku festivalu JazzFestBrno, koncertu legendárního Wyntona Marsalise, zbývá ještě více jak měsíc. Přesto populární trumpetista, jenž v Brně vystoupí společně s proslulým big bandem Jazz at Lincoln Center Orchestra, může hlásit dvakrát vyprodáno.

Martin Beck - fotograf lidských duší

Martin Beck - fotograf lidských dušíMultimediální výstava fotografa, který vydržel jít svou cestou a neposlouchal hlasy našeptávačů je k vidění od 5. ledna v Galerii Novoměstské radnice.

Charles Aznavour poprvé v ČR!

Charles Aznavour poprvé v ČR!Legendární francouzský šansoniér, zpěvák, hudebník a herec Charles Aznavour přijede poprvé do České republiky. Vystoupí 6. dubna v pražském Kongresovém centru s “farewell” - rozlučkovým - programem, při kterém zpívá nejznámější písně ze své bohaté hudební kariéry.

Kytarista Tommy Emanuel oslaví 60. narozeniny v Rudolfinu

Kytarista Tommy Emanuel oslaví 60. narozeniny v RudolfinuFestival Kytara napříč žánry a osobnost Tommyho Emmanuela jsou spolu neodmyslitelně spojeny již řadu let. V loňském roce oslavil tento kytarový virtuóz 10. výročí od svého prvního koncertu v České republice. 13. března 2016 se vrátí, aby se svými přáteli a kolegy oslavil své 60. narozeniny v rámci turné It’s Never Too Late.
© 2005 – 2022 Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu provozovatele zakázáno.