Články FiftyFifty.cz, strana 86

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 86 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 86

FiftyFifty

Rudolf Hrušínský v obrazech všedních i nevšedních

Divadlo Na Jezerce otevřelo unikátní výstavu z cyklu „Paměť divadla a filmu“, která připomíná nedožité 95. narozeniny velkého českého herce Rudolfa Hrušínského. Jsou k vidění jak jeho fotografie z divadla a natáčení, tak i dosud nepublikované momentky z rodinného archivu. Výstava zcela jistě potěší všechny návštěvníky divadla jako bonus k představení až do konce září 2016.

Pankrác ´45 aneb casting na popravu. Mandlová a Baarová ve Švandově divadle

Novou českou hru inspirovanou skutečnými osudy pěti žen uvězněných po skončení druhé světové války v pankrácké věznici připravuje jako svou listopadovou premiéru Švandovo divadlo v Praze. Autorkou textu je Martina Kinská, která hrou Pankrác ´45 poprvé debutuje i jako režisérka: její novou inscenaci uvidíme v premiéře 7. listopadu 2015 v suterénním Studiu.

Květy na turné. S Miláčkem slunce.

Kapela Květy vyrvyrazila na turné se svým zatím posledním albem Miláček slunce. Turné se bude odehrávat po celé naší republice a na sousedním Slovensku. Martin E. Kyšperský a jeho spoluhráči budou cestovat od Plzně až po Košice a turné je součástí oslav 15 let existence kapely.

Bradley Cooper předvede své kuchařské umění ve filmu Dokonalý šéf

Od dnešního dne se mohou milovníci filmových komedií a gastronomie těšit na snímek s názvem Dokonalý šéf, kde se v hlavní roli objeví fešák Bradley Cooper jako šéfkuchař Adam Jones. Adam měl všechno, co si jen mohl přát, bohužel svojí vinou o to všechno přišel..

Skotská gangsterka ve Švanďáku: Zabít Johnnyho Glendenninga

Rok po světové premiéře v Edinburghu pobaví hra Zabít Johnnyho Glendenninga také české diváky. Nejnovější kus skotského autora D. C. Jacksona, který je považován za možná největší talent současného britského dramatu, uvede 17. října jako českou premiéru Švandovo divadlo v Praze ve Velkém sále.

Bez ladu a skladu slaví třicetiny

Listopad bude patřit velkému turné legendy slovenské alternativní scény 80. a 90. let - trenčínské kapely Bez ladu a skladu, které kromě řady měst na Slovensku obsáhne i Prahu a Ostravu.

Projekt Všechna čest vzdává poctu rodům, kde se řemeslo dědí

“Všechna čest. To se říká, když se člověku něco líbí, když musí smeknout, nebo se dokonce poklonit. A to člověk musí, když vidí rody, jimž řemeslo vešlo do krve. Když vidí, jak po dlouhé a dlouhé generace pečují o svoji milovanou práci,” z těchto slov vychází nový projekt VŠECHNA ČEST, za kterým stojí Yinachi a jako partner skotská whisky Glenfiddich.

Otcové a dcery

Psal jen o ní, pouze pro ni … jen jí.

Krtek se vrací. Kateřina Miler jej posílá na návštěvu.

Krteček, nejpopulárnější kreslený hrdina knížek a filmů pro děti, se vrací v nové knížce „Krtek na návštěvě“. Je to stále on, má jen pár dalších přátel a poprvé představuje i svou novou kamarádku - Krtečkovou. Autorkou je Kateřina Miler, malířka, ilustrátorka a dcera výtvarníka Zdeňka Milera. Ta se svým otcem spolupracovala už na dřívějších krtkových dobrodružstvích.

Eva Pilarová 55 let na scéně

Královna swingu a legendární česká zpěvačka Eva Pilarová působí na scéně už od počátku 60. let. Svých „55 let na scéně“ oslaví dvěma velkými koncerty 27. října v Mahenově divadle v Brně a 29. října v pražské Lucerně.

Festival Kytara napříč žánry zahájí virtuóz na Chapman Stick Steve Adelson

seriál :: Festivaly 2015

Již 18. rokem přiváží do České republiky festival Kytara napříč žánry ty nejlepší hráče na akustické kytary a objevuje i další zajímavé hudební nástroje.

Cirk La Putyka uvede nové představení Family, největší ve své historii

Náš přední soubor nového cirkusu Cirk La Putyka uvede 14. října premiéru nejnovějšího představení nazvaného Family. Jde o první projekt, který vzniká na domácí scéně Jatka78 a zároveň největší v historii souboru. Ke spolupráci přizval principál a režisér Rosťa Novák ml. všechny umělce, kteří Cirkem La Putyka za uplynulých pět let prošli.

Petr Štěpánek a Jan Vlasák v ABC a Rokoku

Městská divadla pražská chystají na listopad dvě premiéry, ve kterých se představí nejen známé tváře souboru, ale také dva nováčci. V Divadle ABC se zkouší drama Na miskách vah s Janem Vlasákem v hlavní roli, Divadlo Rokoko uvede v české premiéře inscenaci Hodina před svatbou s Petrem Štěpánkem. Premiéry se odehrají 7. a 14. listopadu.

Béla Fleck a Abigail Washburn v Paláci Akropolis

Fenomenální hráč na banjo přijíždí 7.11. do Prahy představit svůj nový projekt. Béla Fleck společně s vynikající banjistkou a zpěvačkou Abigail Washburn tvoří hudbu, kterou lze s klidem doporučit i těm, kteří si o sobě myslí, že banjo nesnášejí.

Umění, které se vrací ke kořenům - Stuckismus

Je kupka sena uměním? A rozestlaná postel? Stane se z nich umění, umístíme-li je do galerie? Co je vlastně umění? Stuckismus, jedno z nejrychleji rostoucích uměleckých hnutí současnosti, zastává v této otázce jasný postoj.
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz