Články FiftyFifty.cz, strana 12

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 12 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 12

FiftyFifty

Státní opera zahajuje novou sezonu

Státní opera Praha patří k nejkrásnějším evropským divadelním budovám. V historii měla řadu rozličných názvů. K její tradici vždy patřila spolupráce s předními světovými umělci. Za všechny jmenujme alespoň dirigenty Gustava Mahlera a Richarda Strausse, či proslulého tenoristu Enrica Carusa. Letošní sezonu zahájí 22. srpna Verdiho Rigoletto…

Kniha, která naučí děti milovat operu

„V jedné daleké zemi, která se jmenovala Sluneční království, žili lidé odedávna v pokoji a lásce. Zdejší král moudře vládl svou mocnou sluneční korunou a kouzelným žezlem. Zlý čaroděj však kus té země začaroval. Stromy i květiny tu uschly, vše živé odtud uprchlo a čaroděj ten kout prohlásil za své panství.“ Tak začíná Kouzelná flétna, opera Wolfganga Amadea Mozarta. Nebo alespoň její pohádková verze, kterou pro děti školního věku připravilo v knižní podobě podle libreta Emanuela Schikanedera nakladatelství Bon Art Production.

Ponuré tajemství Seana Penna

seriál :: Filmová žranice

Nemilosrdný Porotce, grandiózní Godzilla a mysteriózní Tajemná řeka. Neživíte? Nepřepínejte!

Pardubický Žlutý fest

seriál :: Letní fesťáky 2006

Druhý ročník úspešného festivalu Žlutý fest, pořádaný agenturou Ameba Production ve spolupráci s klubem Žlutý Pes, letos našel nové místo konání...

Hřebejk znovu točí

Znáte nějakého režiséra, který by točil pravidelně jeden film ročně? Kromě Woodyho Allena byste mezi známými osobnostmi už asi nikoho jiného nenašli. A už vůbec ne u nás.

Johnny Depp podruhé pirátem

Piráti z Karibiku s podtitulem Truhla mrtvého muže jsou druhým dílem původního a velmi úspěšného filmu. Natáčeli se současně s „trojkou“ a Johnny Depp v nich pokračuje ve své zmaštěné představě o kapitánovi z Černé perly jménem Jack Sparrow...

Překvapení Paula Simona

Tak jsme se dočkali další kolekce písní folkrockového barda Paula Simona. Název „Surprise“, tedy „Překvapení“, napovídá, že se bude jednat o něco trochu jiného. Posluchači znalí věcí však vědí, že experimenty „v mezích zákona“ Simon provádí často a rád (Graceland, Rhythm of the Saints).

Festival České hrady.cz končí na Bezdězu

seriál :: Letní fesťáky 2006

Druhý ročník letního kulturního festivalu ČESKÉ HRADY.CZ se odehrává na čtyřech českých hradech. Poté, co Točník, Kunětickou horu a Švihov navštívilo během tří víkendů přes 12 000 lidí, bude festival ukončen na Bezdězu na Liberecku.

Léto ve znamení hereckých osobností

Léto hereckých osobností se překulí 14. srpna do své druhé poloviny. Ve Švandově divadle proběhla koncem června světová premiéra radikální komedie "Klára a Bára" v podání Ivany Chýlkové a Evy Holubové. Letní scéna Vyšehrad se ocitla "Na konci duhy" s Hanou Maciuchovou. Tím však divadelní přehlídka zdaleka nekončí…

J.A.R. s jinou vůní

Holého holátka, neboli J.A.R. přicházejí po kratší odmlce opět s novým albem. Název „Armáda špásu“ napovídá, že patrně půjde o žertovnou desku, plnou hudebních i textových vtípků. Skutečnost zůstala od záměru někde na půl cesty.

Letec plachtí s oskarovou nadílkou!

seriál :: Filmová žranice

Fenomenální Letec a krvežíznivá procházka po Jurském Parku 3. Je láska opravdu kurva?

MIMRAJ 2006 - klauni v ulicích Prahy

Mimraj 2006 je půlroční festival zaměřený na moderní pantomimu, clownerii a grotesku. Koná se u příležitosti 50. výročí české pantomimy, 25. výročí pantomimy neslyšících a 60. výročí AMU v Praze.

Unikněte kompromisům

Sergio Bambarén je vystudovaný chemik z Peru, který napsal 12 bestsellerů a tráví svůj život v dokonalé symbióze s oceánem. Téměř všechen výdělek ze svých, po celém světě prodávaných knih, věnuje na dobročinné účely, pro sebe si nechává jen na surfařské prkno. Smrti se nebojí, strachuje se jen o to, zda jsou v nebi nějaké vlny.

Výstava fotografií české lékařky

Česká lékařka Zuzana Škodová se pátým rokem podílí na mezinárodním lékařském projektu, díky němuž již třikrát podnikla cestu do Nepálu. Tato země a hlavně lidé v ní jí natolik učarovali, že začala s pořizováním jejich fotografií.

ČESKÉ HRADY.CZ už navštívilo 9000 lidí, nyní festival míří na Švihov

seriál :: Letní fesťáky 2006

Druhý ročník letního kulturního festivalu ČESKÉ HRADY.CZ se odehrává na čtyřech českých hradech. Poté, co Točník a Kunětickou horu navštívilo během prvních dvou víkendů 9000 lidí, se festival přesouvá na vodní hrad Švihov na Plzeňsku, poslední část festivalu proběhne na Bezdězu na Liberecku.
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz