Články FiftyFifty.cz, strana 45

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 45 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 45

FiftyFifty

Mikulášská párty: hraje Fast Food Orchestra

Jedna z nejúspěšnějších českých ska kapel hraje v sobotu 5. prosince poprvé od křtu nové desky Utsuki v Praze.

Jak se oblékají pohádky II

Když koncem loňského roku otevřela autorka a kurátorka Jana Sommerová, díky společnosti Barrandov Studio, šatník urozených králů, princezen, princů, dvorních dam, ale i prostých lidí z chalup, a filmové kostýmy vystavila ve Strahovském klášteře, velcí i malí návštěvníci se, stejně jako v časech premiér oblíbených filmů, kupili do fronty na lístky.

Koleda Tour

Tomáš Kočko a jeho Orchestr ladí sváteční notu a vyrazí na prosincové sváteční turné čítající sedmnáct koncertů. Turné, které vychází z nové nahrávky Koleda, tematického alba Tomáše Kočka a které obsahuje koledy známe, méně známé či autorské, ale vždy aranžované citlivě a s nadhledem.

Ida Kelarová, Desiderius Dužda a Jazz Famelija nově

Jedním z mých impulsů byla potřeba změny, chtěla jsem vnést do zásadních principů jazzu nové téma, s vlastním prožitkem a vášní, prostě tak "po cikánsku".

Pohádkové Vánoce opět na Strahově

Ferda Mravenec, Švejk, Robinson Crusoe, Pat a Mat, Krteček, Křemílek a Vochomůrka.... snad žádný z oblíbených hrdinů českých loutkových a kreslených filmů 20. století nebude chybět na výstavě České filmové loutky.

Divokej Bill: Mlsná

Jedno z nejočekávanějších tuzemských alb tohoto podzimu, pátá řadová deska úvalské kapely Divokej Bill vznikala ve Studiu Sono v Nouzově. Kapela hlásí "návrat ke kořenům"..

Festival tanečních filmů poprvé!

Od 13. do 15. listopadu proběhne v pražském kině Světozor první ročník Festivalu tanečních filmů, který vůbec poprvé nabídne českým divákům ucelený pohled na tento žánru stojící na rozhraní mezi současným tancem a filmem.

Veronika Padilla v Abatonu

Na Podzimním O2 Sázavafestu v Abatonu zahraje tuto sobotu švédská písničkářka s chilskou výchovou, která je vedle své hudební kariéry úspěšnou designérkou. Veronika Padilla. Málokdo asi ví, že Veronika je zároveň grafičkou originálních vizuálů plakátů nebo festivalového průvodce.

Zoufalci

„Zajímalo mě, proč člověk ve svém životě dělá určité bezútěšné věci - a neumí proti tomu v tu chvíli adekvátně bojovat, jejich nesmyslnost a trapnost si uvědomí až ve zpětném pohledu..“

Ohm Square v Abatonu

Na Podzimním O2 Sázavafestu, který se uskuteční 7. listopadu v pražském klubu Abaton, dojde na jediné živé vystoupení skupiny Ohm Square. Ostatní koncerty kapela zrušila kvůli pracovnímu zaneprázdnění.

Skye v pražském Roxy

Koncert britské zpěvačky Skye se rychle blíží! Její sametový hlas se rozezní v pražském klubu Roxy již v neděli 8. listopadu v rámci turné nazvaném „The Keeping Secrets Tour“.

Folk-rockoví bardi Terry Lee Hale a Joseph Parsons v Praze

V listopadu zavítají do Prahy dva významní zástupci amerických folk-rockových písničkářů – kytaristů a zpěváků: 10. vystoupí v pražském A Studiu Rubín Terry Lee Hale a 29. na stejném místě pak Joseph Parsons.

Horkýže slíže inspirováni Kámasutrou

Včera vyšlo ve své fyzické podobě na CD nosičích nové album skupiny Horkýže slíže. Oproti digitální verzi, která vyšla 1. října a měla jedenáct skladeb, fyzický nosič obsahuje navíc čtyři bonusy. Desáté řadové album Horkýže slíže pojmenovali 54 dole hlavou, k čemuž je inspirovala starověká hinduistická kniha lásky „Kámásutra“.

Vypsaná fiXa s Klenotem na turné

Po digitálním vydání alba se 10. října 2009 objevilo nové album Vypsané fiXy „Klenot“ i v tradičních obchodech s hudbou a to hned ve dvou formátech - na originálním digipack CD a vinylovém albu.

Podzimní turné: Vertigo Quintet & Dorota Barová

Originální spojení mladých hudebníků jazzové formace Vertigo Quintet a zpěvačky, violoncellistky a členky alternativního dívčího dua Tara Fuki Doroty Barové dalo vzniknout společnému autorskému albu, jež vyšlo před rokem.
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz