Články FiftyFifty.cz, strana 51

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 51 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 51

FiftyFifty

Musica Folklorica - nejen koledy z Horňácka...

Nové album cimbálové muziky Musica Folklorica "Počúvajte, co vám povím" tematicky a cíleně odhaluje kouzlo vánoc. Na této hudební nahrávce v sedmnácti skladbách jsou melodie všeobecně známé, ale i ty, u kterých by jistě bylo škoda, aby se na ně časem zapomnělo.

Jak se vede, sousede?

Česká televize odstartuje v posledním říjnovém týdnu cyklus o lidech, kteří jsou nabiti energií, perou se s osudem, srší elánem, daří se jim vymýšlet stále něco nového a na otázku z názvu pořadu Jak se vede, sousede? bez váhání odpoví: dobře, skvěle, výborně, aniž by to byla póza či přetvářka.

Mamas α Papas získal hlavní cenu v New Yorku

Film scenáristky a režisérky Alice Nellis Mamas α Papas získal v uplynulých dnech na newyorském Hamptons International Film Festivalu dvě prestižní ocenění. Snímek si odváží hlavní cenu pro celovečerní film Golden Starfish Award Narrative Prize a dále cenu za scénář Zicherman Family Foundation Screenplay

Enter: nová kniha fotografíí Richarda Müllera

V listopadu 2010 se na trhu objeví nová kniha fotografií Richarda Müllera s názvem Enter a odhaluje z autora víc, než si sám uvědomuje.

Laura a její tygři oslaví 25 let

„Praha je po žatecké Dočesné druhým a posledním místem, kde nejen pamětníci uvidí a uslyší Lauru, jak hrála v dobách svého strmého vzestupu v druhé polovině osmdesátých let,“ říká Karel Šůcha, kapelník a zakladatel.

Krajinou pěstních klínů

Obydlí neandertálce, největší pěstní klín ve střední Evropě a více než 500 kamenných artefaktů, z nichž nejstarší byly vyrobeny před 750 000 lety. To je jen malá ukázka toho, co návštěvníkům nabízí multimediální výstava Krajinou pěstních klínů ve stopách Jana Fridricha.

Sunflower Caravan: turné, deska, klip

Kapela Sunflower Caravan začíná koncertovat v klubech po celé České republice. Turné, na kterém skupina představí novou desku - vždy trochu s něčím navíc, začíná už 7. října v Olomouci.

Das Filmfest: Žid Süss – Film bez svědomí

seriál :: Festivaly 2010

Asi žádný z návštěvníků Židovského muzea v Berlíně nemohl přehlédnout ukázky ze snímku Žid Süss. Film režiséra Veita Harlana z roku 1940 patří k ukázkovým příkladům nacistické propagandy říšského ministra Josepha Goebbelse – ostatně i dnes je velmi omezeno jeho promítání na veřejnosti.

Český mír dobyl Jižní Koreu

Po USA, kde ho ve světové premiéře uvedl a pochválil Michael Moore, dobyla dokumentární komedie Český mír o americkém radaru v Čechách Jižní Koreu. Na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů DMZ ve městě Paju získal tento film Víta Klusáka a Filipa Remundy „Bílou husu“ – hlavní cenu mezinárodní poroty.

Struny podzimu dětem

Tanec s kastaněty v rytmu andaluského flamenka, hra na africké bubny či exotická hudba z Indie – to všechno si budou moci děti poslechnout a hlavně samy vyzkoušet 2. a 3. října v Divadle Kolowrat. Interaktivní víkend Struny dětem se chystá hravým způsobem poodhalit dětem i jejich rodičům rozmanitá zákoutí hudebního světa i vzdálených kultur.

UDG slaví 10 let na narozeninovým turné

Ústecká skupina UDG slaví 10 let své existence a oslava bude ve velkém stylu! Kapela si nadělila narozeninové turné čítající vice než 20 koncertních zastávek po kulturních domech celé republiky. Fanoušci se mohou těšit na zcela nový koncertní program. Hostem turné bude populární skupina O5 a Radeček.

Vražda jako poznaná nutnost

Jednou z premiérových novinek na repertoáru Městských divadel pražských je černá komedie Gabriela Dagana "Vražda jako poznaná nutnost". Absurdní hra o světě, který ztratil veškeré zábrany, a pod vlivem všudypřítomných médií se smířil s absurditou jako všední záležitostí, je plná bizarních, bláznivých situací a překvapivých point.

Public Enemy udeří na Prahu

Public Enemy, slavní rapoví bouřliváci a revolucionáři, vystoupí 31. října v pražském klubu SaSaZu. České publikum bude mít příležitost po několika letech vidět formaci, která se od svého založení v roce 1982 stala jednou z nejvlivnějších a nejkontroverznějších hip hopových kapel historie s miliony fanoušků po celém světě.

Ida Kelarová &: Romská balada

"Jednomu Romovi zemřel táta a on nemohl uronit ani slzu. Doktor mu předepsal, že musí brečet, jinak mu může puknout srdce. Ale on plakat neuměl, pláč byl moc bolestný a místo pláče začal zpíval ....a jeho srdce mu nepuklo....."

Jarmarky nadace Terezy Maxové

Pomáhají již sedmým rokem připravit děti vyrůstající v dětských domovech na samostatný život. Letošního projektu „Jarmarky pro šikovné ručičky“ se zúčastní 25 dětských domovů z celé České republiky. Tento projekt má předat dětem z dětských domovů hravou formou zkušenosti ze světa podnikání.
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz