Články FiftyFifty.cz, strana 46

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 46 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 46

FiftyFifty

Festival La Película odlehčí Banderas

Hned devět českých premiér a nádavkem snímek nominovaný na letošní Ceny Americké filmové akademie, Oscara, v kategorii nejlepší cizojazyčný film představí 5. ročník festivalu španělských filmů La Película.

Irglová a Hansard zahájí nové turné v Česku

Markéta Irglová a Glen Hansard pod hlavičkou The Swell Season vystoupí 1. února 2010 ve velkém sále pražské Lucerny a 2. února v brněnském Semilassu. V České republice odstartují rozsáhlé evropské turné k novému albu „Strict Joy“, které zahrne dvacet koncertů v prestižních sálech celkem dvanácti zemí.

La Putyka na Colours of Ostrava

seriál :: Festivaly 2010

„La Putyka je prvním jménem divadelního programu, který se letos odehraje ve stanu s větší kapacitou než loni. S Colours of Ostrava toto představení spojuje nejen živá hudba, ale i letní a barevná atmosféra, kterou diváci při La Putyce zažívají,“ říká Zlata Holušová, ředitelka a dramaturgyně festivalu.

Katka

Film Heleny Třeštíkové Katka je unikátním časosběrným dokumentem, mapujícím čtrnáct let v životě mladé narkomanky a jejího zápasu se závislostí.

Michael Haneke: Retrospektiva

Michael Haneke, jehož zatím poslední snímek Bílá stuha přidal tuto neděli ke Zlaté palmě z Cannes a Evropské ceně za nejlepší film, scénář a režii také Zlatý globus za nejlepší cizojazyčný film, bude mít v Praze a Brně začátkem února profil.

Songfest.cz – Rok tygra 2010

Čínská zpěvačka Feng-yün Song, herec a moderátor Jaroslav Dušek a řada dalších hudebníků a umělců oslaví na začátku února na stylových koncertech nazvaných „Songfest.cz – Rok tygra 2010“ v Praze, Hradci Králové a Českém Krumlově příchod nového roku dle lunárního kalendáře.

Al-Yaman – Insanyya

Al-Yaman je zpět. Nejen na podiu, ale i s novým albem. Nahrávka Insanyya je novým počinem skvělé multietnické pražské formace Al-Yaman.

Glenn Miller Orchestra podpoří Nadaci Terezy Maxové

Jeden z nejznámějších swingových orchestrů na světě, Glenn Miller Orchestra, se po více než roce vrátí do Prahy. 9. ledna 2010 uvede v Obecním domě pod vedením kapelníka Wila Saldena program nazvaný „Evening of Swing and Elegance“.

Jubilejní 5. Festival krátkých filmů

V novém termínu, od 20. do 24. ledna 2010, proběhne v pražském kině Světozor již pátý ročník Festivalu krátkých filmů Praha, pořádaný organizátory MFF Karlovy Vary, který ve třech soutěžních a devíti nesoutěžních sekcích představí výběr toho nejlepšího, co vytvořili mladí talentovaní filmaři v průběhu uplynulého roku po celém světě.

Gérard Philipe

seriál :: Kdo to vlastně byl

Nezapomenutelný Fanfan Tulipán, herecký idol padesátých let. Výjimečně talentovaný, pracovitý a skromný člověk. Na konci listopadu uplynulo od jeho předčasné smrti padesát let.

Pohádkové vánoce s Princeznou a žabákem

Všichni známe pohádku, ve které spanilá princezna políbí nevzhledného žabáka, ten se promění v krásného prince, s princeznou se ožení a pak spolu žijí šťastně až do smrti. Ve filmu Princezna a žabák k polibku mezi princeznou a žabákem dojde také, ale výsledek je dosti odlišný. A to je pouze první z celé řády překvapení, kterými tato třaskavá směs rozverného humoru, napětí, hudby a citu oplývá.

Izraelské osudy

Cestopisné črty pod názvem: "Izraelské osudy - Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi" s bohatou fotografickou přílohou jsou návratem Břetislava Olšera do života a dalším vzdáním holdu jeho židovským přátelům.

Gogol Bordello rozdovádí Prahu již zítra!

Americká gypsy punková kapela Gogol Bordello rozdovádí Prahu již tento pátek. Tato devítičlenná multinárodnostní formace přijede 11. prosince do Incheba Areny (Malá sportovní hala) v rámci turné ke koncertnímu DVD a CD „Live from Axis Mundi“.

U.D.O. s Dominátorem ve Zlíně a v Praze

Co si vůbec dneska představíte pod pojmem „Dominator“? Dříve by to byl asi skvělý, bezchybný, neporazitelný a energický hokejový brankář Dominik Hašek. Dnes si vybavíme další vývojový stupeň strašidelného maníka z obalu desky klasiků U.D.O. „Mastercutor“, který se na nové desce této německé heavy-metalové legendy přerodil právě v Dominátora!

Lenka Nová: Ohrožený druh

Zpěvačku Lenku Novou dobře znají příznivci skupiny Laura a její tygři, se kterou vystupuje s přestávkami téměř deset let. Teď však exceluje, spolu s dalšími dámami osobitých hlasů, na turné Ohrožený druh.
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz