Články FiftyFifty.cz, strana 93

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 93 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 93

FiftyFifty

Struny dětem opět rozehrají pestrý svět umění

Když si múzy hrají - s tímto podtitulem vstupuje v půli října oblíbená akce Struny dětem do svého sedmého ročníku. Program nabídne na padesát představení, koncertů, výtvarných dílniček, kreativních workshopů a hravých zón...

Vadí – nevadí. Česká filmová cenzura v 60. letech

Knižní novinka Národního filmového archivu se na příkladu Filmového studia Barrandov zabývá cenzurou v Československu v letech 1962 až 1970. Rekonstruuje základy filmového cenzurního systému a odhaluje vztahy mezi představiteli Československého filmu, Filmového studia Barrandov a cenzurních institucí jako Hlavní správa tiskového dohledu nebo Ideologické oddělení ÚV KSČ.

Letní Letnou čeká víkend plný premiér

seriál :: Festivaly 2016

Předpremiéra sólového představení jedné z předních osobností novocirkusové scény Daniela Gulka, česká premiéra adorované inscenace Edgar’s Echo, pestrá přehlídka domácích souborů a umělců, večer věnovaný nastupující generaci artistů či představení pro děti – mezinárodní festival Letní Letná vstupuje do svého druhého týdne opět s nabitým programem.

LSS: Večer tříkrálový, Veselé paničky windsorské a dvakrát slovenský Othello!

Letošní ročník Letních shakespearovských slavností se pomalu blíží do svého finále, přesto diváci ještě mohou stihnout tři mimořádné inscenace.

Václav Neckář jako Kluk z plakátu

Zpěvák a herec Václav Neckář natočil v roce padesátého výročí od vydání svého prvního alba, které vyšlo u firmy Supraphon v roce 1966 pod názvem „Václav Neckář zpívá pro mladé“ nový letní singl. Duet Kluk z plakátu nazpíval Václav Neckář s mladou zpěvačkou, textařkou a skladatelkou Patricií.

Nově zpracovaný velkofilm Ben-Hur

,,Kromě akčního náboje v sobě nese i hlubokou myšlenku a všechny postavy jsou jakoby vystřihnuté z reálného života,“ vysvětluje režisér Bekmambetov důvod, proč se rozhodl film natočit..

Paul Harvey představí práce ovlivněné českou avantgardou

From London to the Czech Avant-Garde - tento výstižný název ponese výstava, která v pražské Art & Event Gallery Černá labuť představí díla Paula Harveyho, předního britského stuckisty a také zkušeného punkového muzikanta.

Valtice ovládnou krojované hody s tradičním průvodem i muzikou

Druhý srpnový víkend slibuje největší krojovou slavnost na Podluží – Valtické krojované hody. Předzvěstí celé akce se stane páteční stavění máje, hlavní program návštěvníky čeká v průběhu soboty 13. i neděle 14. srpna.

Francouzský animovaný film Až na severní pól v kině od 1. září

Celovečerní animovaný snímek Až na severní pól (Tout En Haut Du Monde, 2015) natočil jako svůj režijní debut francouzský animátor a zkušený výtvarník Rémi Chayé, který se už podílel na řadě úspěšných animovaných filmů jako byly Brendan a tajemství Kellsu (Brendan et le secret de Kells, 2009) nebo Obraz (Le Tableau, 2011).

Letní scéna Harfa – léto plné hvězd

Až do 4. září pokračuje letní kulturní program na střeše Galerie Harfa, který se letos nese v podtitulu „Léto plné hvězd“ a nabízí tak setkání s řadou známých hereckých osobností. V srpnu se diváci mohou těšit například na Václava Vydru, Janu Bouškovou, Janu Šulcovou, Luďka Sobotu, Halinu Pawlowskou a řadu dalších hvězd.

Festival DIVADLO uvede inscenace z prostředí ruských teenagerů i ilegální prostituce

Již počtyřiadvacáté bude na konci léta Plzeň fandit divadlu. Od 7. do 15. září zde proběhne další ročník Mezinárodního festivalu Divadlo, který představí přední soubory z Ruska, Polska, Maďarska, Slovenska a České republiky.

Tomáš Kočko opět boduje v Evropě

Tomáš Kočko a jeho Orchestr se svojí doposud poslední deskou Velesu bodují v evropském žebříčku WORLD MUSIC CHARTS EUROPE. Po velmi dlouhé době se opět podařilo někomu z ČR zaujmout evropské rádiové DJ natolik, že ho svými hlasy posunuli do první desítky této prestižní hitparády.

Letní Letná – tanec mezi nebem a zemí

Již zanedlouho se Praha na několik týdnů stane evropským centrem nového cirkusu - 18. srpna odstartuje v Letenských sadech 13. ročník mezinárodního festivalu Letní Letná.

Co spojí Michala Šepse a Jarka Nohavicu?

Michal Šeps je český reggae zpěvák, který se proslavil především díky své svérázné účasti v televizní soutěži Česko Slovenská SuperStar. V této soutěži se probojoval až do finále, kde skončil na třetím místě. Oblíbený rastaman s příchodem nového manažera o sobě nyní dává vědět a chystá novinky v jeho hudební kariéře.

Starci na chmelu. Nejslavnější český muzikál se vrací do kin.

Legendární Starci na Chmelu se po více jak padesáti letech vracejí na plátna kin. Nestárnoucí filmový počin se představí v digitálně restaurované podobě nové generaci diváků na Letní filmové škole v Uherském Hradišti.
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz