Články FiftyFifty.cz, strana 87

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 87 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 87

FiftyFifty

Furiant míří na Sundance

Jedním z nejúspěšnějších českých filmů letošního roku, co se týče účasti na mezinárodních festivalech, je nepochybně krátký film Ondřeje Hudečka Furiant. Teď byl vybrán do soutěžní sekce prestižního festivalu Sundance jako vůbec první český krátký film a jako již druhý krátký film z FAMU (po filmu Love Birds absolventa FAMU International Bryana Lye). Sundance, slavný festival nezávislého filmu, má světové prvenství v uvádění debutů nejtalentovanějších světových tvůrců.

Úplatky místo dárků a Silvestr v kostele. Jak se dříve slavily vánoční svátky?

První adventní neděli máme za sebou. Konala se tradičně v duchu rozsvěcování stromků s vánoční výzdobou a se zahájením vánočních trhů. Před námi pak jsou svátky, které sice slavíme, ale příliš o nich nevíme. Tradice svátku svatého Mikuláše například připomíná příběh jednoho biskupa, který ale nebyl nikdy svatořečen. Oslavy Vánoc v dřívějších dobách zase připomínaly spíše divoké večírky plné hazardu a promiskuity.

Kam na Mikuláše? Vánoční festival v divadlech ABC a Rokoko

Čtyři vánoční představení, Mikulášská besídka, pošta pro Ježíška, výtvarné dílničky a vánoční trhy neziskových organizací i něco dobrého na zub vás čeká v sobotu 5. prosince v divadlech ABC a Rokoko, kde se bude konat již 5. ročník Vánočního festivalu. Přijďte se naladit na tu správnou vánoční atmosféru.

Novocirkusová LeDní Letná

Novocirkusová LeDní Letná začíná na Výstavišti v pražských Holešovicích již ve čtvrtek 3. prosince. Hlavní hvězdou druhého ročníku tohoto Vánočního speciálu Mezinárodního festivalu nového cirkusu a divadla Letní Letná je francouzský akrobatický soubor Akoreacro.

Češi proti Čechům

Dokumentární „life-movie“ mladého filmaře, který opouští svůj „bílý“ a pohodlný život a odstěhuje se do romského ghetta.

Výstava Krtek a pohádkový svět představí i paní Krtečkovou

Půvabné ilustrace z knížek pro děti s Krtkem, s paní Krtkovou a mnoha dalšími zvířátky, představí od 11. prosince 2015 do 31. ledna 2016 v Galerii Portheimka v Praze 5 výtvarnice a ilustrátorka Kateřina Miler, dcera známého výtvarníka Zdeňka Milera.

Veletrh Antique představí secesní sklo i křišťálový odlitek dlaně Václava Havla

Dnes zahajuje 36. veletrh Antique, který se tentokrát nese ve znamení uměleckých děl souvisejících se světovými výstavami EXPO. K vidění bude kolekce secesního skla šumavské sklárny Loetz prosplavená na Světové výstavě v Paříži v roce 1900, skleněná plastika Josefa Bernharda oceněná na Světové výstavě roku 1937 kolektivní Grand Prix, ale také exponát z letošního EXPA v Miláně: odlitek dlaně Václava Havla.

Mistr ani Markétka nepromluví

22. a 23. listopadu uvede skupina Mime Club v Divadle Inspirace premiéry Mistra a Markétky, pohybového představení na motivy známého románu Michaila Bulgakova. Oproti klasickým činoherním zpracováním bude však toto výjimkou, protože Faustovský námět uvede beze slov a využije především těla a jeho výrazových možností.

Poslední aristokratka pobaví diváky v Divadle Na Jezerce

Českou premiéru komedie Poslední aristokratka s Annou Polívkovou v hlavní roli připravuje Divadlo Na Jezerce. Režie hry, která je plná ironického humoru, se ujal Arnošt Goldflam. Poslední aristokratka podle bestselleru Evžena Bočka o návratu z emigrace na zámek v Čechách má českou premiéru 7. prosince.

Divadlo ABC chystá na Noc divadel party na jevišti

Písně z oblíbených hudebních inscenací V+W Revue, Bedřich Smetana: The Greatest Hits a Šakalí léta v koncertním provedení uslyšíte 21. listopadu v Divadle ABC, kam si můžete v rámci Noci divadel přijít zatančit a užít si i další doprovodný program.

The Prostitutes ohlašují nové album a na turné se spojí s LUNO!

Luno se vrací ke svému rockovému projevu a The Prostitutes se vrací do klubů, aby představilo skladby z nového alba Zum Passer. Každá z těchto informací musí i samostatne rozbušit srdce indierockové scény. Dohromady pak tvoří výbušný koktejl, který nakopne kdejakou conversku.

Cikánské rytmy, mystická Praha i počítačové hry nabídne současná pantomima

Pantomima se po úpadku diváckého zájmu v 90. letech dnes rychle rozvíjí. Dosvědčuje to činnost několika souborů, které nejen v Praze představují publiku každý rok řadu nových inscenací. Do hlavního proudu spadá v této činnosti skupina Mime Fatale, která je navíc zajímavá ještě v něčem – tvoří ji pět osobitých žen, které na toto umění nedají dopustit a tvrdí, že pantomimu emancipují.

Hladová Adéla se vrací. Nově digitalizovaná přichází do kin.

Legendární komedie scenáristy Jiřího Brdečky a režiséra Oldřicha Lipského Adéla ještě nevečeřela se po téměř čtyřiceti letech vrací do kin. Nestárnoucí film se představí v digitalizované podobě.

Na Ostrově Štvanice porostou housle

Ve VILE Štvanice se chystá další premiéra. Soubor Tygr v tísni připravuje dobrodružnou hudební inscenaci z poezie pro děti s názvem Ostrov, kde rostou housle. Premiéra se uskuteční 6. listopadu ve VILE Štvanice.

Divadelní festival Ostrava v Praze otevřou Petrolejové lampy

Cenami ověnčenou inscenací na motivy slavného románu Jaroslava Havlíčka Petrolejové lampy odstartuje ve středu 4. listopadu šestý ročník divadelního festivalu Ostrava v Praze.
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz