Články FiftyFifty.cz, strana 104

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 104 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 104

FiftyFifty

Tomáš Kočko & Orchestr: Z Radosti

Tomáš Kočko & Orchestr: Z Radosti„Nebojme se pohádek“ – zní refrén jedné z písní nového alba Tomáše Kočka a jeho ORCHESTRu. Přes dvacet písní, tři pohádkové příběhy a navíc v CD vložená malá desková hra, to je nové album Z Radosti. Akustické písničky vzájemně propojené třemi pohádkovými příběhy, které namluvil Tomáš Kočko, mají základ v Tomášově tvorbě pro brněnské divadlo Radost. Tomáš Kočko & Orchestr dělají novou nahrávkou radost nejen sobě, ale všem dětem a rodičům.

HAMU: Koncert proti totalitě

HAMU: Koncert proti totalitěHans Krása, Krysztof Penderecki, Jan Novák a Oldřich František Korte. Díla těchto slavných skladatelů zazní 17. listopadu od 19.30 v Sále Martinů na pražské HAMU na Malostranském náměstí 13, kde se koná Koncert proti totalitě. Skladby autorů, kteří žili totalitních režimech či byli přímo vystaveni různým formám bezpráví, zde přednesou špičkoví mladí interpreti, studenti a absolventi HAMU, jejich profesoři i hosté z jiných hudebních univerzit.

Čechomor vyrážejí na tradiční vánoční turné

Čechomor vyrážejí na tradiční vánoční turnéUž příští rok skupina Čechomor oslaví na hudební scéně neuvěřitelných 30 let! Před velkými oslavami a příchodem nového alba se tak kapela vydává na Čechomor Vánoční Kooperativa Tour 2017, které odstartuje 28. listopadu 2017 a završí jej těsně před Vánoci.

Avishai Cohen opět v Praze. Host: Dan Bárta & Robert Balzar Trio

Avishai Cohen opět v Praze. Host: Dan Bárta & Robert Balzar Trio Jazzový mág Avishai Cohen přijede se svým triem v prosinci do Prahy. V rámci pražského koncertu se představí 21. prosince v exkluzivním prostoru Fora Karlín. Jedná se o jeho doposud největší akustický koncert v Praze. Hostem večera bude Dan Bárta & Robert Balzar Trio.

Zvíře jménem podzim

Zvíře jménem podzimZvíře jménem Podzim sbíralo sílu celý rok. Teď vylézá z temnoty a do pošmourného listopadového večera zpívá písně o naději, polyká slunce a vyfukuje hustou mlhu.

Ondřej Trojan dotočil historické drama TOMAN. V hlavní roli Jiří Macháček.

Ondřej Trojan dotočil historické drama TOMAN. V hlavní roli Jiří Macháček. Po 38 natáčecích dnech rozložených od loňského až po letošní podzim skončilo natáčení historického thrilleru TOMAN, v pořadí čtvrtého filmu režiséra Ondřeje Trojana.

Bratři Čapkové ve světě dětí. V Paláci YMCA

Bratři Čapkové ve světě dětí. V Paláci YMCABratři Čapkové mládeži a dětem. Pod tímto názvem se v úterý 14. listopadu od 18 hodin uskuteční přednáška v pražském Paláci YMCA Na Poříčí 12. Kristina Váňová, ředitelka Památníku Karla Čapka ve Staré Huti, se v ní zaměří na vztah Karla i Josefa Čapka k dětem a mladým lidem.

Martin Chodúr dává šanci desetileté zpěvačce z Berouna

Martin Chodúr dává šanci desetileté zpěvačce z BerounaJe to osm let, co se z Martina Chodúra stal historicky první vítěz televizní talentové soutěže Česko Slovensko hledá Superstar. Od té doby se z Martina stal jeden z nejvšestrannějších zpěváků mladé generace, vydal tři sólová alba a čím dál častěji koncertuje v Čechách, na Moravě a Slovensku.

Gaia Mesiah vydává po deseti letech novinku ´Sílu!´. A přidá koncert.

Gaia Mesiah vydává po deseti letech novinku ´Sílu!´. A přidá koncert.Krátce předtím, než 2. listopadu vyrazí kompletní sestava legendárních Gaia Mesiah na koncertní šňůru TeleporTour po Čechách a Moravě, vydává tato bezmála výhradně dámská kapela nový singl s příznačným názvem „Sílu!“. Pro velký zájem kapela také přidává druhý koncert v pražském Lucerna Music Baru, který se uskuteční taktéž 22. listopadu od 18.30 hod.

Halloween aneb Strašidlení v Galerii Harfa

Halloween aneb Strašidlení v Galerii HarfaPo roce se v galerii harfa opět sejdou strašidla a duchové. V úterý 31. října tu v rámci oslavy halloweenu proběhne oblíbené strašidlení, které dětem nabídne odpoledne plné tvořivosti, zábavy a taky trochu dobrodružství. Vstup na akci je zdarma.

Věra Chytilová v Lisabonu

Věra Chytilová v LisabonuVýznamný evropský filmový festival zaměřený především na dokumentární tvorbu představí v rámci svého 15. ročníku obsáhlou retrospektivu české režisérky Věry Chytilové (1929-2014). Na festivalu, který se koná v portugalském Lisabonu od 19. do 29. října, bude uvedeno více než 30 jejích filmů - krátkých, dokumentárních i celovečerních. Přehlídka se koná za dramaturgické a finanční spolupráce Czech Film Center.

Lámání chleba ve Švandově divadle, hra o přátelství v dobách nesvobody

Lámání chleba ve Švandově divadle, hra o přátelství v dobách nesvobodyLámání chleba ve Švandově divadle, hra o přátelství v dobách nesvobody Kolik a co všechno chceme zaplatit za přátelství, slušnost nebo odvahu? Nejen na to odpoví původní česká hra Lámání chleba, drama pojednávající o třech kamarádech, proměnách moravského venkova a také šedesáti letech české historie.

Dušičkový ROCK FOR SOUL: Joe Lynn Turner z Deep Purple, Kamil Střihavka i Ewa Farna

Dušičkový ROCK FOR SOUL: Joe Lynn Turner z Deep Purple, Kamil Střihavka i Ewa Farna Zveme vás na originální koncert domácích i zahraničních hudebníků všech generací, kteří se setkají na jednom pódiu v čase dušiček 2. listopadu 2017 “k poctě všech duší“ v divadle Hybernia, Praha.

Média a terorismus ve Švanďáku: Ztracená čest Kateřiny Blumové

Média a terorismus ve Švanďáku: Ztracená čest Kateřiny BlumovéAktuální novinka Švandova divadla na Smíchově si posvítí na média a teroristy, jak je už v 70. letech minulého století popsal německý velikán Heinrich Böll. Inscenaci Ztracená čest Kateřiny Blumové do komorního Studia připravuje režisér David Šiktanc v české premiéře.

Festival toho nejlepšího z ostravských divadelních scén: Ostrava v Praze

Festival toho nejlepšího z ostravských divadelních scén: Ostrava v PrazeOpera Hamlet Ambroise Thomase, Spalovač mrtvol Ladislava Fukse, strhující hudební drama o životech Edith Piaf a Marlene Ditrich, Slyšení Adolfa Eichmanna, drastické osudy Josefy Slánské a poválečný odsun Němců v triu her Tomáše Vůjtka nebo pohádkové divadlo pro milovní(č)ky psů - svérázná adaptace Čapkovy Dášenky. To je jen část výrazných inscenací, které ostravští divadelníci v rámci 8. ročníku festivalu Ostrava v Praze představí mezi 4. a 8. listopadem v Praze.
© 2005 – 2022 Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu provozovatele zakázáno.