Články FiftyFifty.cz, strana 106

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 106 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 106

FiftyFifty

Jessie J poprvé v České republice. Na na Colours of Ostrava!

Jessie J poprvé v České republice. Na na Colours of Ostrava! Mezinárodní festival Colours of Ostrava oznamuje další koncertní premiéru: vůbec poprvé u nás zde vystoupí britská zpěvačka Jessie J, která patří k největším globálním hvězdám současnosti.

Berlinale Kamera za mimořádný přínos kinematografii pro Jiřího Menzela

Berlinale Kamera za mimořádný přínos kinematografii pro Jiřího Menzela Mezinárodní filmový festival Berlinale týden před svým zahájením oznámil, že letos předá ocenění Berlinale Kamera za celoživotní přínos kinematografii významnému českému řežisérovi a herci Jiřími Menzelovi.

Divadlo Na Jezerce má další nominaci na Cenu Thálie

Divadlo Na Jezerce má další nominaci na Cenu Thálie Už podruhé v krátké době se dočkalo Divadlo Na Jezerce prestižního ocenění. Herec Ondřej Kavan získal širší nominaci v Cenách Thálie 2017 za mimořádný výkon v roli Adolfa Hitlera v tragikomedii Už je tady zas! Thálii za mužský herecký výkon roku 2016 získal loni v březnu zase Milan Kňažko za strhující výkon v hlavní roli hry Shylock, která patří k vyhledávaným titulům nuselské scény.

Severská filmová zima - balet, válka i sexuální revoluce

Severská filmová zima - balet, válka i sexuální revoluceSeverská filmová zima po osmé. Tradiční přehlídka kinematografie severských a pobaltských států pořádaná Severským filmovým klubem proběhne letos ve znamení osmiček. 8. ročník v roce 2018 přináší celkem 28 snímků. 8 novinek, 8 filmů ze Švédska, 8 z Norska a 8 komedií. 8. 2. v 18 hodin proběhne v kině Lucerna slavnostní zahájení, kde bude oceněno 8 vylosovaných diváků.

Antonie Vai hostem Kláry Vytiskové na MDŽ v Lucerna Music Baru

Antonie Vai hostem Kláry Vytiskové na MDŽ v Lucerna Music BaruKlára Vytisková po delší pauze chystá klubový koncert. S kapelou Klara & The Pop vystoupí 8. března v pražském Lucerna Music Baru, kam si pozvala mimořádného hosta. Na pódiu se s ní vystřídá charismatická zpěvačka, skladatelka a hudebnice Antonia Vai s maďarsko-švédskými kořeny. V den, který symbolicky vzdává mezinárodně úctu všem ženám, se tak na jednom podiu potkají dvě navýsost pozoruhodné dámy s výraznými hlasy i originální hudbou.

LA PELÍCULA nabídne horor, dramata a komedie, i film o Saurovi

LA PELÍCULA nabídne horor, dramata a komedie, i film o SauroviProslulé španělské horory, svěží komedie, historické snímky, propracované thrillery, psychologická dramata i vynikající dokumenty - festival La Película, který začíná 13. února, opět chystá pro své fanoušky pestré filmové hody.

Diva Baara oficiálním hostem koncertu Caro Emerald

Diva Baara oficiálním hostem koncertu Caro EmeraldDiva Baara je pseudonym zpěvačky Báry Vaculíkové, která je dcerou Petry Černocké. Její fanoušci jí znají převážně z hudební kapely Yellow Sisters. Zpěvačka se v listopadu představila na české hudební scéně se svým sólovým projektem v roli swingové divy.

Na slovenskou Pohodu dorazí Jammie Cullum

Na slovenskou Pohodu dorazí Jammie Cullum Nejspíš nikdo neudělal pro popularizaci jazzu ve 21. století tolik, co Jammie Cullum. Historicky nejprodávanější jazzový muzikant ve Velké Británii, klavírní virtuóz, nezaměnitelný zpěvák a performer se proslavil fantastickými úpravami skladeb všemožných žánrů, ale zejména neskutečnými živými koncerty.

Koncert México Mágico: mariachi, kastilská klasika i excelentní swing

Koncert México Mágico: mariachi, kastilská klasika i excelentní swingAtmosféru nefalšované fiesty, plnou temperamentu, slunce a vášně přinese 24. ledna 2018 do pražské Hybernie projekt México Mágico / Magické Mexiko. V programu prodchnutém latinskoamerickými rytmy zazní mariachi písně i kastilské inspirace či plnokrevný zvuk swingového big bandu a zcela unikátní spojení zdánlivě neslučitelných světů.

Ahoj, dědo.

Ahoj, dědo.Dvougenerační výstava obrazů malíře Pavla Raszky a jeho vnučky, výtvarnice Moniky Kočendové. K vidění od 24. ledna do 11. března v Galerii v přízemí Novoměstské radnice.

Štefan Margita v nejtěžší roli jeho pěvecké kariéry

Štefan Margita v nejtěžší roli jeho pěvecké kariéryPřed patnácti lety viděl operní tenor světového renomé Štefan Margita (61) v Paříži poprvé operu anglického skladatele, dirigenta a klavíristy, lorda Benjamina Brittena Billy Budd. A okamžitě propadl jejímu kouzlu a silnému příběhu, který vypráví.

Kapela spoluhráčů Franka Zappy The Grandmothers Of Invention v květnu v Praze

Kapela spoluhráčů Franka Zappy The Grandmothers Of Invention v květnu v PrazeFrank Zappa si i téměř 25 let po svém odchodu dokázal udržet mezi českými fanoušky výjimečné postavení. Byl jednou z největších osobností historie rockové hudby druhé poloviny 20. století a všichni, kteří prošli jeho skupinami a koncertními sestavami, jsou dodnes výraznými postavami hudební scény. Platí to i o členech skupiny The Grandmothers of Invention, která odehraje koncert složený výhradně ze Zappových skladeb v pražském Lucerna Music Baru 9. května 2018 od 20 hodin.

Villa Pellé kouzelné místo dětské fantazie s výstavou Daisy Mrázkové

Villa Pellé kouzelné místo dětské fantazie s výstavou Daisy MrázkovéVýstava Daisy Mrázkové, která nese název podle jednoho z titulů této přední české malířky a spisovatelky: Co by se stalo, kdyby…, zve i v novém roce malé a velké do světa fantazie.

Dorian Gray ožije ve Švandově divadle jako lovec zážitků

Dorian Gray ožije ve Švandově divadle jako lovec zážitkůSlavný příběh okouzlujícího mladíka a jeho portrétu, který odrážel všechny jeho hříchy, zatímco půvabný model zůstával stále mladý, žádoucí a bez poskvrnky. Dychtění být ozdobou společnosti a udávat trendy. A také hlad po stále nových zážitcích. To vše už koncem 19. století brilantně popsal spisovatel Oscar Wilde v románu Obraz Doriana Graye. Ten nyní inspiroval stejnojmennou inscenaci připravovanou ve Švandově divadle.

Film Jana Švankmajera HMYZ v premiéře na festivalu v Rotterdamu

Film Jana Švankmajera HMYZ v premiéře na festivalu v RotterdamuNejnovější film uznávaného výtvarníka, scenáristy a režiséra Jana Švnakmajera Hmyz bude uveden na nadcházejícím ročníku prestižního Mezinárodního filmového festivalu v Rotterdamu, který se koná od 24. ledna do 4. února 2018.
© 2005 – 2020 Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu provozovatele zakázáno.