Články FiftyFifty.cz, strana 42

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 42 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 42

FiftyFifty

Okolo Třeboně: Cimrmani, Rybičky 48, Krucipüsk i Formánek

A aktuálně posledním z velkých jmen, která ozdobí festival Okolo Třeboně, je spisovatel Josef Formánek, autor bestselleru Prsatý muž a zloděj příběhů.

Děti se bavily na prvním Kašpárkohraní

seriál :: Festivaly 2009

Na 13 tisíc spokojených a sluncem prosluněných návštěvníků nejrůznějších věkových kategorií se v neděli 14. června odpoledne zúčastnilo premiérového ročníku dětského festivalu Kašpárkohraní v pražské Oboře Hvězda. Vzhledem k programové rozmanitosti a počtu návštěvníků se jednalo o doposud největší dětský festival.

Roli driluje Tříska jako klavírní virtuóz

seriál :: LSS 2009

“Tak jako klavírista stále driluje pasáže koncertu, který už předtím hrál nesčetněkrát, tak si i já přehrávám svůj text stále znovu,” říká Jan Tříska. Texty svých rolí si legendární herec opakuje zdánlivě až do omrzení.

Svět plný fantazie: Celé Česko čte dětem

„Národ, který málo čte, málo ví. Národ, který málo ví, přijímá špatná rozhodnutí – doma, v obchodě, u soudu, u volební urny. Nevzdělaná většina může přehlasovat vzdělanou menšinu – to je velice nebezpečný aspekt demokracie!“

Rock for People: programové pilíře potvrzeny

seriál :: Festivaly 2009

Kompletní program zveřejnil v těchto dnech festival Rock for People. I když může ještě doznat drobných změn, pilíře jednotlivých dní jsou jasné.

O2 Sázavafest otevře Lenka Dusilová s Eternal Seekers

seriál :: Festivaly 2009

Oficiální otevření celého areálu festivalu O2 Sázavafestu se uskuteční v pátek 31. července za vystoupení Lenky Dusilové s unikátním projektem Eternal Seekers, za který byla zpěvačka vyznamenána cenou Anděl 2008!

Krev, pot a slzy Douglase Gordona

Centrum současného umění DOX uvádí od dnešního dne až do 27. září obsáhlou přehlídku tvorby jednoho z nejrespektovanějších představitelů současného světového umění Douglase Gordona. Jedná se o první výstavu tohoto umělce v České republice.

Colours of Ostrava: exkluzivně Tata Bojs a Ahn Trio

seriál :: Festivaly 2009

První večer festivalu Colours of Ostrava ve čtvrtek 9. července bude patřit nejen slavnému skladateli minimalistické a filmové hudby Michaelu Nymanu a jeho bandu, ale i společnému koncertu hanspaulských Tata Bojs s korejsko-americkým Ahn Triem.

Philip Glass vystoupí Praze

Proslulý americký skladatel a klavírista Philip Glass vystoupí 16. července v pražském Kongresovém centru. Přijede s programem své komorní hudby, při kterém ho doplní také violoncellistka Wendy Sutter, bývalá členka souboru The Bang on a Can „All-Stars”, a perkusionista Mick Rossi.

Vzpomínky na vodě

Hořká komedie o sladkých urážkách. Skvěle napsaný text, renomovaná režisérka a excelentní herecké výkony – to je nový titul Městských divadel pražských s názvem Vzpomínky na vodě. Hru, která mladé skotské autorce Shelagh Stephensonové vynesla prestižní Olivierovu cenu za nejlepší anglickou komedii roku 2000, uvidí diváci v české premiéře 13. června v Divadle Rokoko v režii Lídy Engelové.

Kudykam – to pravé divadlo Michala Horáčka

Kudykam, příběh Michala Horáčka o 2009 verších a s hudbou Petra Hapky, provází mnoho „poprvé“.. Poprvé v historii své spolupráce si oba mistři českého šansonu vytkli tak náročný cíl, jakým je vytvoření velkého divadelního příběhu. Poprvé zazní jejich písně živě a před živým publikem. A poprvé se na scéně objeví i vizuální a technická kouzla na českých jevištích dosud neznámá.

Sázavafest: Jimmy Somerville poprvé v Česku!

seriál :: Festivaly 2009

První srpnový víkend přivítá multižánrový a multikulturní festival O2 Sázavafest rekordní počet zahraničních hostů. Pořadatelé se domnívají, že padne i návštěvnický rekord.

Frontman Yes Jon Anderson a Stereo MCs míří do Ostravy

Organizátoři festivalu Colours of Ostrava, který proběhne od 9. do 12. července v zeleném srdci severomoravské metropole, zveřejnili nová potvrzená jména kapel a hudebníků letošního ročníku. Po Robertu Plantovi před třemi lety přijede na čtyřdenní přehlídku další vynikající zpěvák, frontman významné rockové kapely.

Američtí Korn rozbouří v červnu Prahu

Korn, jedna z nejpopulárnějších amerických rockových kapel, zahraje 9. června v pražské Tesla Areně. Jsou považování za zakladatele a průkopníky nu-metalu, spojení tvrdého rocku s rapem a funkem. Za svoji kariéru od debutu v roce 1994 prodali přes 25 miliónů alb, šestkrát byli nominováni na Grammy a dvakrát toto ocenění získali.

Žamboši – Přituhuje

„Po posledním hraní tady u nás v jednom baru se ke mně doneslo, že to prý není žádný folk, ale „psychedelický punk“. Jistě, byla to asi nadsázka. Ale i tak si myslím, že jsme se sakra posunuli a docela Přituhuje…“
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz