Český lev

FiftyFifty, společenský magazín.
Český lev na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Český lev

FiftyFifty

Články seriálu Český lev

Český lev poprvé dokumentaristům

seriál :: Český lev

Nominační večer České filmové a televizní akademie byl 30. ledna 2009 bohatší o novou kategorii. Svých nominací se poprvé v historii dočkal i "Nejlepší dokumentární film roku 2008".

Dvanáct českých dokumentů v boji o Českého lva

seriál :: Český lev

Během pátečního zahajovacího večera MFDF Jihlava bylo vyhlášeno 12 nejlepších dokumentů z let 1993 až 2007. V původním výběru figurovalo devětatřicet filmů, z nichž vybírala desetičlenná odborná porota.

Český lev naživo

seriál :: Český lev

Projít oslavou českého filmu v prostorách pražské Lucerny patří k výjimečným zážitkům. Vidíte tak například Jana Budaře mezi fotografy, který má právě podle slov hlavního moderátora obývat budku. Vybíhá pak právě včas, aby ponechal sošku Pavlu Landovskému.

Je Čtvrtníček větší než Vachler?

seriál :: Český lev

Když máte to štěstí a jdete se podívat na předávání Českého lva zblízka, o důležité postavy českého filmu přímo zakopáváte. Pak se necháte ohromit Vachlerovým rautem. Aneb postřeh tak trochu z boku.

Budař se nominoval

seriál :: Český lev

Budař si několikrát zazpíval, mnohokrát se všem omluvil a všechny představil jako svoje kamarády. A nejen tím byl nominační večer Českého lva za rok 2006 nevšední. Herec Langmajer zpíval sólo, kritička Spáčilová byla veřejně kritizována a nakonec nikdo nevěděl, jestli už opravdu může odejít na ten Vachlerův raut bez salámů…

Na podiu bylo stále plno Štěstí

seriál :: Český lev

Byla jsem zvědavá, jak to Macháček zvládne, jak dopadne soupeření mezi filmy Štěstí, Příběhy obyčejného šílenství, Sluneční stát a možná Krev zmizelého a jestli si Filip Renč aspoň škrtne. Mírné afekty vítězných hereček, opakování stejných slov z úst nervozního Macháčka a neschopnost některých oceněných mluvit na mikrofony, zapadlo všechno na svá místa.


© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz