Články FiftyFifty.cz, strana 92

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 92 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 92

FiftyFifty

Rosa & Dara získaly hlavní cenu na prestižním festivalu animovaných filmů v Soulu

Český animovaný film Rosa & Dara a jejich velké prázdninové dobrodružství soutěžil na právě skončeném festivalu animovaných filmů SICAF v Soulu v Jižní Koreji, kde získal hlavní ocenění Distinction Award v sekci SICAF KID. Nedávno vyšla k filmu i knížka – Sešit aktivit Rosy & Dary.

Festival Brod 1995 za měsíc oslaví 22. narozeniny Rock for People

seriál :: Festivaly 2016

Přesně za měsíc, v sobotu 20. srpna, vypukne oslava plná muziky a příběhů, které provázely a provázejí bohatou 22 letou historii festivalu Rock for People. Na českobrodském atletickém stadionu Na Kutilce se již podruhé uskuteční jednodenní hudební festival Brod 1995.

S Fíkem se můžete potkat i o prázdninách - až do konce července!

Pro velký zájem byla výstava Divoké narozeniny Maxipsa Fíka aneb Jiří Šalamoun dětem prodloužena až do 29. července. Návštěvníci tak mohou v Galerii Villa Pellé shlédnout knižní ilustrace a filmové plakáty významného ilustrátora Jiřího Šalamouna celou první půlku prázdnin.

Jan Tříska uctí Shakespeara na Pražském hradě

Na Letních shakespearovských slavnostech si před čtrnácti lety strhujícím způsobem zahrál hlavní roli v Králi Learovi, v roce 2007 se s velkým ohlasem setkal jeho otrok Kaliban v romanci Bouře. A třetí návrat na scénu Nejvyššího purkrabství Pražského hradu přichystal Jan Tříska letos - bude hvězdou dvou mimořádných večerů POCTA SHAKESPEAROVI, uspořádaných u příležitosti uplynutí 400 let od úmrtí legendárního alžbětinského dramatika.

Hrady CZ: Kabát uzavře sobotní program na všech zastávkách

seriál :: Festivaly 2016

Dvanáctý ročník letního kulturního festivalu Hrady CZ, který letos odstartuje 15. července na hradě Točníku, má kompletní line-up. Hlavní hvězdu letošního hradního turné, kapelu Kabát, si budou moci fanoušci poslechnout na všech zastávkách festivalu v sobotu před půlnocí a uzavře tak program všech festivalových zastávek.

Začíná největší slovenský festival Pohoda

seriál :: Festivaly 2016

Právě dnes vypukne v Trenčíně dvacátý ročník největšího slovenského hudebního festivalu Pohoda. Láká na hvězdná jména v čele s PJ Harvey, které bude patřit čtvrteční zahájení, a dále na The Prodigy, Roisín Murphy, James Blake ale také DJ Shadow, Parov Stelar, Gogol Bordello, Nina Kraviz nebo The Vaccines. V programu nechybí ani řada talentů z česko-slovenského hudebního prostoru.

Za knihami z doby Karlovy do Rajhradu

Vzácné rukopisy ze sbírky Benediktinského opatství Rajhrad, spjaté s vládou českého krále Karla IV. představí Památník písemnictví na Moravě od 29. června na výstavě Knihy doby Karla IV.

Rock for People představí legendy, žhavá jména i hudební objevy

seriál :: Festivaly 2016

Už tuto neděli 3. července se otevřou brány Festivalparku v Hradci Králové a odstartuje 22. ročník festivalu Rock for People. Jeden z největších českých hudebních festivalů láká během tří dnů na bezmála 200 koncertů, vystoupení, představení a DJ setů.

Hlas Led Zeppelin - rocková legenda Robert Plant to v červenci rozjede v Plzni

České publikum si bouřlivého zpěváka získalo natolik, že se sem rád vrací. Na co se může těšit Plzeň, až přijede světová star Robert Plant? A v jakém bude rozpoložení díky právě probíhajícímu soudu o plagiátorství písně Stairway to Heaven? Na to si počkejme do 27. července, kdy vystoupí v doprovodu kapely Sensational Space Shifter v plzeňském amfiteátru Lochotín.

Švandovo divadlo bilancuje a chystá novou sezónu

Návštěvnost překračující 90 %, vysoký počet odehraných představení, hostování v zahraničí a za sebou vůbec nejúspěšnější období v novodobé historii Švandova divadla. To je bilance smíchovské scény, která v říjnu 2016 oslaví už 135 let od svého založení – 1. října si ji diváci připomenou slavnostním uvedením veleúspěšné inscenace Cry Baby Cry, které se v té době rovněž dočká 135. reprízy..

Padla první klapka hvězdně obsazené rodinné komedie Špunti na vodě

Rozverná rodinná komedie o tom, co se stane, když se tři tátové nehodlají vzdát svého plánu na pánskou jízdu a rozhodnou se sjet Sázavu i se sedmi dětmi – manželkám a nepředvídatelným nástrahám navzdory, bude mít premiéru na jaře příštího roku.

Barbora Mochowa vydává debutové album Waiting for the White Raven

Barbora Mochowa, která se představila na sklonku roku 2014 svým prvním singlem a videoklipem Rise and Shine, přichází nyní s debutovým albem.

Lucie Vondráčková v létě vyjede na své unplugged turné

Zpěvačka, herečka a dabérka Lucie Vondráčková se po třech letech vydává na druhé turné ve své dvacetileté kariéře. Před třemi léty objela 10 velkých hal v Čechách a na Moravě společně s Michalem Davidem, se kterým vyprodala i pražskou O2 arénu (13.000 diváků).

Festival Ibérica: Špilberk rozvášní sevillské Puerto Flamenco a action painting

seriál :: Festivaly 2016

Spontánní fiestu s hudbou, tancem a pochutinami v ulicích města, fenomenální španělskou skupinu Puerto Flamenco pod otevřeným nebem, action painting, oblíbené tvůrčí dílny, filmovou přehlídku a mnohé další nabídne program 13. ročníku festivalu iberoamerické kultury Ibérica.

Bratříček Karel

„Bratříček Karel“ ukazuje tragické osudy legendy dvou československých revolucí – 1968 a 1989. Dokument přibližuje spoustu neznámých událostí ze života Karla Kryla a představí zajímavé archivy, které zatím nebyly širší veřejnosti známy. Texty jeho písní jsou dodnes aktuální – byl vizionář, předvídal budoucnost, ale zároveň výborně reflektoval současnost. Věčný rebel…
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz