Články FiftyFifty.cz, strana 59

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 59 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 59

FiftyFifty

Šivovo kolo života

Oslnivé a strhující taneční kreace jako z bollywoodských filmů, příběh inspirovaný indickou mytologií a nadčasové balancování mezi dobrem a zlem se snoubí v právě připravovaném výpravném projektu „Šivovo kolo života“.

Prozpívejte se do Nového roku!

Stále nevíte, jak strávit poslední dny letošního roku? Chcete uniknout všeobecnému bujarému veselí, ohňostrojům a lahvím šampaňského? Alternativa existuje - do roku 2012 se lze prozpívat s hudebnicí Yungchen Lhamo.

Love

Slovensko-český film Love mladého talentovaného režiséra Jakuba Kronera se stal na Slovensku diváckým hitem nejen roku 2011. Po říjnové premiéře vedl několik týdnů návštěvnost slovenských kin a rychle překonal místní magickou metu 100 tisíc návštěvníků.

Songfest.cz: Feng-yün Song, Jaroslav Dušek a hosté přivítají Rok draka

Čínská zpěvačka Feng-yün Song, herec a moderátor Jaroslav Dušek a řada dalších hudebníků a umělců oslaví v druhé polovině ledna 2012 na stylových koncertech nazvaných „Songfest.cz 2012“ příchod nového roku dle lunárního kalendáře. Již 5. ročník těchto oslav se ponese tentokrát v duchu nadcházejícího Roku draka.

Jazzový Ježíšek naděluje: Duke Ellington Orchestra v Praze

Rockin in Rhythm, Take The A Train nebo Satin Doll – základní kapitoly jazzové čítanky zazní naživo ve velkém sále pražské Lucerny 19. dubna 2012. Tento den totiž promění v hudební svátek jeden z nejvýznamnějších a nejdéle působících světových big bandů, spjatých s ikonou tohoto žánru – Duke Ellington Orchestra.

Jak si v dnešní době žijí muži?

Jak si v dnešní době žijí muži? Není toho na ně někdy moc? Na tyto otázky se snaží najít odpověď režisérka a choreografka Adéla Laštovková Stodolová společně s uměleckým tandemem SKUTR v představení Muži, jehož premiéru je možné zhlédnout 19. prosince od 20 hodin v pražském divadle Ponec.

Musica Folklorica: Spal bych, spal bych, žena mi nedá..

Řekne-li se „ščeglivé písně“, lidem neznalým horňáckého dialektu to asi nic neřekne. Ale když dosadíme místo „ščeglivé“ slovo lechtivé, je to hned srozumitelnější i pro lidi folkórem nedotčené..

Velká vánoční jízda Justina Biebera na filmovém plátně

Skladba Justina Biebera s názvem Santa Claus Is Comin‘ To Town, která doprovází závěrečné titulky animované komedie Velká vánoční jízda, se dočkala vlastního videoklipu.

Lenka Dusilová: Baromantika

V magické datum 12. 12. 2011 vyjde Lence Dusilové nové album, které nazvala Baromantika.

Nová filmová komedie Marie Poledňákové je dotočena

Dva roky po diváckém hitu Líbáš jako Bůh začala autorka a režisérka Marie Poledňáková natáčet volné pokračování úspěšné komedie. V novém filmu Líbáš jako ďábel posílá kvarteto hlavních hrdinů do nových životních situací. Komedii Líbáš jako Bůh vidělo v kinech více než 900 tisíc diváků a byla oceněna Českým lvem 2009 pro divácky nejúspěšnější český film roku.

Bongo BomBarďák je tady!

Nové album Bongo BomBarďák, za kterým stojí animované trio 3B, navazuje na úspěšnou „jedničku“ Bongo Bomboniéra. I tentokrát si kapela 3B (Best Boy – kytara, zpěv / Bibi - basa / Bongo - bicí) přizvala několik kamarádů, aby jí s nahrávkou pomohli.

Hranaři. Dokud nás smrt nerozdělí…

Tomáš Zelenka v prosinci uvede do kin svůj nový snímek. Film Hranaři se odehrává v současnosti, v jehož samém středu je organizovaný zločin, který tahá za politické nitky.

Vánoční album bez kýče

V období vánoc se objevují pravidelně, všelijaké kompilace a různé nahrávky, jež s původním smyslem vánočních svátků mají pramálo společného, ať už se na venek prezentují jakkoliv.

Výstava finalistů Chalupeckého ukazuje směr současného umění

Letošní finalisté Ceny Jindřicha Chalupeckého odpovídají v podstatě jednomyslně na otázku, jaké umění je v současné době aktuální. V rámci společné výstavy Finále 2011 (Centrum současného umění DOX, 4. 11. – 15. 1.) se prezentují konceptuálním uměním, pohyblivým obrazem a jedna instalace využívá nenarativní fotografii.

Do Švandova divadla na Smíchově přichází Zákon!

V polovině listopadu se ve Studiu Švandova divadla představí první díl z minicyklu Teď přichází Zákon. Inscenace KAI/ABE 2011 se prostřednictvím textu Barbory Hančilové a režijního vedení Petra Štindla věnuje tématu Kain a Abel. Premiéra nového projektu smíchovské scény je plánována na sobotu 12. listopadu tohoto roku.
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz