Články FiftyFifty.cz, strana 74

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 74 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 74

FiftyFifty

Walesa: Člověk naděje. Příběh muže, který i nám vrátil svobodu

Lech Walesa je podobně jako u nás Václav Havel symbolem pádu totalitního režimu. Oba byli ve vězení, oba dokázali burcovat davy. Andrzej Wajda je nejúspěšnějším polským režisérem všech dob a je tedy pochopitelné, že Walesův životní příběh do filmu převedl právě on. A udělal z něj divácky nejúspěšnější polský film minulého roku.

Snímky Film Europe na letošním Febiofestu

Dnes startuje v Praze již 21. ročník Mezinárodního filmového festivalu Praha – Febiofest. Jako každý rok se i nyní mohou diváci těšit na přehlídku plnou toho nejzajímavějšího ze světové filmové tvorby a výjimečné hosty. V programu festivalu nebudou chybět ani filmy společnosti Film Europe Media Company. Diváci se mohou těšit na 6 snímků, které budou následně uvedeny do běžné kinodistribuce.

Hra podle Balabána ve Švanďáku

Kryl, Bondy a teď i Balabán. Trilogie her o prorocích a básnících ve Švandově divadle končí nadějí..

Finále Plzeň uctí Miroslava Ondříčka, Věru Plívovou-Šimkovou a Juraje Herze

Filmový festival Finále Plzeň, který proběhne od 27. dubna do 3. května 2014 v plzeňské Měšťanské besedě, bude letos věnován třem jubilantům - velkým osobnostem českého filmu, které letos oslaví osmdesáté narozeniny: kameraman Miroslav Ondříček, režisérka Věra Plívová-Šimková a režisér Juraj Herz, který se stane předsedou mezinárodní poroty.

Pavol Hammel - Best of tour

Nesmrtelné songy v podání veterána česko-slovenské hudební scény Pavola Hammela si bude moci již v první polovině dubna osobně vychutnat hudební publikum hned čtyř českých a moravských měst.

Brněnský JazzFest odstartuje hvězdný pianista Brad Mehldau

První z koncertů třináctého ročníku festivalu patří právě dnes v Janáčkově divadle králi moderního jazzového piana Bradu Mehldauovi, ten do Brna zavítá se svým dnes již legendárním triem. Společně představí skladby z posledních úspěšných alb Ode a Where Do You Start, jež nabízí leaderovy nové kompozice, originální úpravy jazzových standardů i nedostižné předělávky populárních rockových a popových písniček z pera Sufjana Stevense, Jimiho Hendrixe či Chico Buarquea.

Sametoví teroristé míří na Febiofest

Stano, Fero a Vladimír – tři skuteční muži, kteří se pokusili o ozbrojený odpor proti komunistické moci v době československé normalizace a následně byli odsouzeni k odnětí svobody podle trestního paragrafu 93 o teroru, se setkávají v humorném slovensko-česko-chorvatském dokumentu Sametoví teroristé. Film natočili společně přední slovenští režiséři Peter Kerekes (například Jak se vaří dějiny), Ivan Ostrochovský a Pavol Pekarčík.

Theodora Remundová - Když v tom jedou ženy

Nezaměstnaná Zuzana, distributorka oblíbených farmářských bedniček Jitka, Ela původem z Ukrajiny a operní diva Helena… tyto čtyři odlišné ženy spojuje jedno – s větším či menším úspěchem bojují se závislostí (nejen) na alkoholu, stejně jako tisíce dalších v České republice.

Britská indie-rocková senzace Bastille zahraje na letošních Colours of Ostrava

Čtyři nominace na letošní Brit Awards - nejlepší kapela, nejlepší album, nejlepší singl a nováček roku. Kdo? Přeci Bastille! Britská indie-rocková senzace zahraje na letošním ročníku Colours of Ostrava! „V té době již budeme vědět, zda a kolik z nominací proměnila na slavnostním večeru 19. února v samotné ocenění,“ říká ředitelka festivalu Zlata Holušová.

Ve Švandově divadle chystají Idioty podle Larse von Triera

Divadelní přepis kultovního filmu Idioti dánského filmaře Larse von Triera se už brzy dočká uvedení ve Švandově divadle: premiéra ve Velkém sále bude 8. března. Příběh o partě lidí, kteří se královsky baví hrou na mentálně postižené, aby tak šokovali všechny druhy měšťáků, svatoušků a snobů, tu připravuje mladá a oceňovaná režisérka Anna Petrželková společně s dramaturgyní Martinou Kinskou.

Kandidát – skutečný příběh, který se nestal

V dnešní době jsou nejcennějším zbožím informace. Film Kandidát ukazuje velkou moc médií, která manipulováním s událostmi mohou ovlivňovat celý svět. Příběh sleduje zákulisí jedné politické kampaně kandidáta na prezidenta.

Framus Five s Michalem Prokopem ve Švandově divadle

Švandovo divadlo na Smíchově poprvé uvítá na svém podiu jednu z nejvýznamnějších skupin české rockové historie. Framus Five v čele s jedinečným zpěvákem a mužem mnoha profesí Michalem Prokopem zahraje ve Švandově divadle 1. března 2014.

Knižní Kurz duševní rovnováhy

Necítíte se dobře, máte práce nad hlavu, k tomu rodinné problémy, žijete v neustálém stresu. K terapeutovi ale jít nechcete. Možná se stydíte nebo je to nad vaše finanční možnosti. Pomoc přichází odjinud: kniha Kurz duševní rovnováhy vám může pomoci zbavit se stresu, napětí a úzkosti z pohodlí domova.

Nová filmová Angelika opět v českém znění

Od mezinárodní premiéry Angeliky, Markýzy andělů uplyne letos v prosinci přesně padesát let. A nové zpracování nezapomenutelného příběhu, které vznikalo za přispění Barrandova také v ČR, má tuzemskou premiéru v kinech již 27.února.

Dokumentární film Hoteliér režiséra Josefa Abrháma ml. sbírá pocty

Snímek Josefa Abrháma ml. Hoteliér, který přivedl na plátno starou hereckou gardu Činoherního klubu, získal po ocenění Českého filmového a televizního svazu FITES (Cena poroty Trilobit), také nominaci na Českého lva v kategorii Nejlepší dokumentární film. Na kontě má už nominaci na Cenu české filmové kritiky v téže kategorii.
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz