Články FiftyFifty.cz, strana 20

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 20 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 20

FiftyFifty

Soutěžte s ředitelem

Článek nemá nic společného s Nováckou televizí a vůbec ne s ředitelem, který nás věčně unavoval svým nandáváním brýli a koláči. Jde tu o nový film Lars von Triera a soutěž, kterou pořádá její český distributor. Jako její vítěz se můžete stát na jeden den ředitelem společnosti Artcam!

Festival Jeden svět začíná

Právě dnes začíná festival Jeden svět, který patří k nejvýznamnějším festivalům věnovaným problematice lidských práv v Evropě. Tentokrát bude festival zahajovat český snímek Heleny Třeštíkové, který je volným pokračováním časosběrných dokumentů Manželské etudy.

Hosana, do Staváku Hašana!?

Na scénu pražského Stavovského divadla se vrací hokejové hvězdy. Místo tradičního Mozarta se nyní můžete dočkat populárního Hniličky, Haška či Jágra… Skloubit divadelní a sportovní svět se pokouší opera Nagano. Posuďte sami, do jaké míry se jí to daří…

Exotika bez plyšových lvů

Dynamika, rytmus, temperament, pestrost, život! Tohle by vás mohlo napadnout na živém vystoupení taneční a hudební skupiny TiDiTaDe.

Oscarová sláva na HBO

Udělování cen Americké filmové a televizní akademie, bez jakýchkoli pochyb nejočekávanější a nejprestižnější světová filmová událost, je opět tady. O Oscarech se mluví už několik měsíců před samotným udělováním, v tisku se probírají šance toho kterého filmu, hodnotí se róby, které měly osobnosti nejen hollywoodského filmu při ceremoniálu na sobě…

Vodka a la Rogožkin

Marně přemýšlím, zda se za posledních dvacet let dostalo v tuzemsku některému z ruských filmů masovějšího diváckého ohlasu - jistou výjimkou je snad jen dvojice komedií Alexandra Rogožkina, líčící zážitky několika typických Rusů na loveckých výpravách utopených v hektolitrech vychlastané vodky.

Budař se nominoval

seriál :: Český lev

Budař si několikrát zazpíval, mnohokrát se všem omluvil a všechny představil jako svoje kamarády. A nejen tím byl nominační večer Českého lva za rok 2006 nevšední. Herec Langmajer zpíval sólo, kritička Spáčilová byla veřejně kritizována a nakonec nikdo nevěděl, jestli už opravdu může odejít na ten Vachlerův raut bez salámů…

Leningrad Cowboys v Roxy již příští týden

Již příští týden, v úterý 13. února 2007, vystoupí v pražském klubu Roxy finská kultovní kapela Leningrad Cowboys, která proslula především díky svému nezaměnitelnému zjevu a recesistické show, kterou divákům nabízí. Vyčesané vlasy, pestré kostýmy a špičaté boty ve spojení s původními skladbami a coververzemi rockových písní mají jediný cíl – bavit publikum.

Rychle za štěstím

Vybavíte si, jak bylo člověku při sledování pohádek? Už na začátku věděl, že tu princeznu ten drak asi nesežere. Anebo v Pretty woman - zamilují se nebo bude pokřikovat na chodnících? Tak s filmem Štěstí na dosah je to to samé. Jen místo osudu prostitutky v paruce sledujete příběh malého černého kluka a jeho otce. Will Smith, kterého znáte nejspíš z filmu Muži v černém, si v novém snímku režiséra Gabriele Muccino, zahrál se svým sedmiletým synem.

Česká zima

Zbylé zimní měsíce budou charakteristické nejen sněžením, ale i zajímavými přírůstky v sekci domácí kinematografie.

Zimní Rock For People

Pátý ročník zimního Rock for People proběhne 3. února 2007. Tento festival je zakončením celého roku pod vládou projektu Rock for People a současně odstartováním ročníku dalšího.

Boban Marković vystoupí v Praze a Ostravě

Král balkánské dechovky Boban Marković se svým dvanáctičlenným Orkestarem vystoupí tento týden na dvou koncertech v České republice: 26. ledna v pražském Paláci Akropolis a o den později na dvoudenním festivalu Zimní Colours of Ostrava.

Galerie rozporuplných emocí

Stačí jen dvě slova - Jan Saudek - a rozporuplné emoce všeho druhu jsou na světě… Pro jednoho zcela nepřijatelný, pro druhého naprosto geniální… Nejslavnější soudobý fotograf český prezentuje v Praze výběr ze své tvorby v nově otevřené stálé Galerii, která nese jeho jméno…

Obecní dekadence

Unikátní sbírka českého dekadentního umění v Obecním domě v Praze potrvá do 18. února. Skvělá koncetrace umělců přelomu devatenáctého a dvacátého století na jednom místě.

Vratné lahve

V právě natáčeném filmu Vratné lahve, dostal Svěrák starší přeci jen prostor. Ve filmu Tatínek, kde jeho syn neváhal zveřejnit scénu plnou nedorozumnění právě ohledně příprav tohoto filmu, to na zdárný konec příliš nevypadalo. Zdeněk Svěrák se "mezi" Vratné lahve dostal, i když jen do malého prostoru v supermarketu. Ale i tam se dá ztvárnit hlavní role bývalého učitele Tkalouna.
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz