Články FiftyFifty.cz, strana 90

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 90 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 90

FiftyFifty

Výstava: Medicína od dob Karla IV. po současnost

Výstava: Medicína od dob Karla IV. po současnostUnikátní expozice, která vznikla u příležitosti oslav 700. výročí narození Karla IV., se uskuteční od 3.do 31. května 2016 v galerii Novoměstské radnice na Karlově náměstí v Praze. Na výstavě spolupracovala Všeobecná fakultní nemocnice v Praze, Městská část Praha 2 a Novoměstská radnice.

Letní Letná: Sen i realita, napětí a humor v podání špičkových artistů

Letní Letná: Sen i realita, napětí a humor v podání špičkových artistůExploze nápadů, dechberoucí podívaná, sen i realita, poezie, napětí, humor i dojetí v podání špičkových artistů a herců - to a mnohem více nabídne letošní Letní Letná.

Praha jako poezie v obrazech Karla Chaby

Praha jako poezie v obrazech Karla ChabyGalerie Portheimka otevře návštěvníkům zářivá a malebná pražská zákoutí. Fascinující obrazy staré Prahy představí tvorbu jedinečného malíře a celoživotního milovníka stověžaté české metropole, Karla Chaby. Výstava s názvem Karlův (Chabův) most tu začíná od 6. května a potrvá až do 12. června.

Čechov a Puškin na jevištích Městských divadel pražských

Čechov a Puškin na jevištích Městských divadel pražskýchNa jevištích MDP se právě zkouší nadčasové příběhy dvou ruských velikánů A. P. Čechova a A. S. Puškina. Režisér Petr Svojtka v Divadle Rokoko připravuje tragikomedii Strýček Váňa o velkých touhách a nenaplněných snech. V Divadle ABC nastuduje režisér Pavel Khek Evžena Oněgina, slavný milostný příběh nenaplněné lásky, hledání smyslu a životního cíle.

Dokument o Divadle Sklep odkryje kořeny mnoha osobností české kultury

Dokument o Divadle Sklep odkryje kořeny mnoha osobností české kulturyTajemství Divadla Sklep aneb Manuál na záchranu světa je název nového českého celovečerního dokumentu režisérky Olgy Dabrowské, který od 5. května bude křižovat českými a moravskými kiny. Před 45 lety se zrodil fenomén Divadla Sklep, jenž dal české divadelní a kulturní scéně celou plejádu tvůrců, kteří poznamenali zásadním způsobem její tvář v posledních desetiletích, nejen jako herci a divadelníci, ale v řadě dalších oborů.

Nový program ve Švandově divadle nabídne léčivé divadlo pro děti

Nový program ve Švandově divadle nabídne léčivé divadlo pro dětiLegraci, pohádky, malování, tanec, žonglování, muziku i hraní na opravdickém divadelním jevišti. To vše nabídne nový nedělní program pro kurážné i zakřiknuté děti ve Švandově divadle. Pro smíchovskou scénu ho připravilo sdružení Loutky v nemocnici, které už jedenáct let baví a rozesmívá dětské pacienty v nemocnicích a léčebnách.

Slavné tváře v kulisách Prahy

Slavné tváře v kulisách PrahyJedinečná výstava fotografií Aleny Hrbkové Herci a město, která zachycuje umělce i Prahu v nečekaných souvislostech, vyráží na putovní výstavu. Na originálních portrétech uvidíte mj. Simonu Stašovou, Danu Batulkovou, Petra Štěpánka, Jitku Smutnou, Michala Dlouhého nebo Mášu Málkovou.

Ženské posily na Colours of Ostrava

Ženské posily na Colours of OstravaProgram letošního ročníku mezinárodního hudebního festivalu Colours of Ostrava posiluje pět výjimečných ženských osobností: devatenáctiletá norská zpěvačka Aurora, která na sever Moravy přiveze pohádkově temný elektropop, Victoria Hanna z Izraele, dcera rabína divoce rapující starověké židovské texty...

Emil Zátopek i Alois Nebel v Černé Labuti

Emil Zátopek i Alois Nebel v Černé LabutiVýstava …Když nemůžeš, tak přidej! je inspirována citátem Emila Zátopka, jehož jednu životní i sportovní etapu ztvárnil Jaromír Švejdík aka Jaromír 99 se spisovatelem Janem Novákem v komiksu, jehož velkoformátové tisky budou páteří výstavy v Art & Event Gallery Černá Labuť od 7. dubna do 30. května. Významné místo zaujmou i kresby ze slavného Aloise Nebela či Zámku doplněné o ukázky z volné tvorby.

Zootropolis: město zvířat

Zootropolis: město zvířatZa 92 let své existence vytvořila společnost Walt Disney Animation Studios velké množství pozoruhodných filmů s mluvícími zvířaty – od debutového krátkého snímku Steamboat Willie s Myšákem Mickeym až po filmy jako Bambi, Dumbo, Kniha džunglí, Robin Hood či Lví král. Nyní se do světa zvířat vrací ve filmu Zootropolis: Město zvířat.

Milan Kňažko jako Shylock v Divadle Na Jezerce

Milan Kňažko jako Shylock v Divadle Na Jezerce Jezerka avízuje další českou premiéru, navíc s exkluzivním hostem v titulní roli. Dlouho očekávanou novinkou je Shylock v podání charismatického herce Milana Kňažka.

Electronic stage na Colours 2016: islandští Kiasmos, UNKLE Sounds či Erol Alkan

Electronic stage na Colours 2016: islandští Kiasmos, UNKLE Sounds či Erol AlkanCelkem dvanáct předních zahraničních jmen nabídne letošní speciální Electronic stage na festivalu Colours of Ostrava.

MDP: 400 let od úmrtí Williama Shakespeara

MDP: 400 let od úmrtí Williama Shakespeara 23. dubna uplyne 400 let od úmrtí nejslavnějšího dramatika všech dob Williama Shakespeara. Divadlo Rokoko toto výročí připomene Shakespearovským soirée, které mj. nabídne možnost nahlédnout do procesu zkoušení shakespearovské hry. Tomuto výročí je věnována i nová výstava v horním foyer Divadla ABC.

Pat a Mat oslaví své čtyřicáté narozeniny na filmovém plátně

Pat a Mat oslaví své čtyřicáté narozeniny na filmovém plátně Pojďme popřát Patovi a Matovi vše nejlepší do kina! Není třeba představovat postavičky Pata a Mata, kteří bavili a baví již několikátou generaci nejen dětských diváků.

Sziget vytahuje další trumf. Na festivalu vystoupí Rihanna.

Sziget vytahuje další trumf. Na festivalu vystoupí Rihanna.Organizátoři Szigetu s radostí oznamují, že headlinerem nultého dne (11.8.) bude hvězda popové scény Rihanna. Do programu festivalu konajícího se 10.-17. srpna, tak přibyla další světová ikona.
© 2005 – 2022 Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu provozovatele zakázáno.