Články FiftyFifty.cz, strana 30

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 30 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 30

FiftyFifty

Marković Orkestar rozehřeje v lednu Prahu

Ať už bude zima v Praze jakákoliv, poslední lednový den nového roku bude v Divadle Archa hodně horký. Vystoupí zde totiž stálice našich koncertních podií - Boban i Marko Marković Orkestar, nejlepší srbská dechovka vedená Bobanem a jeho synem.

T.R.A.S.H. – nová klubová noc v ROXY

Roxy rozšiřuje pražský klubový život o novou pravidelnou klubovou noc T.R.A.S.H., jejíž stylové zaměření bude reflektovat dění na nu rave, indie electro a disco punk scéně.

Sold to the highest bidder!

seriál :: Language corner

When one thinks of auction houses, the first name that comes to mind will most likely be Sotheby´s, the largest and oldest firm on fine art auctioneers in the world.

Na druhé straně

"Na druhé straně" se jmenuje premiéra tohoto týdne, film tureckého režiséra a scénaristy Fatiha Akina. Sháníte se po pořádném filmu, současném příběhu, který by pořádné pohnul vašemi emocemi? To je on.

Podzimní Sázava Fest

seriál :: Letní fesťáky 2007

Podzim nepřeje open air festivalům a proto honem do tepla pražských klubů. Třeba do Abatonu na podzimní O2 Sázava Fest!

Rakovina: čas strachu i naděje

Slovo rakovina automaticky vyvolává strach ze smrti. Po kardiovaskulárních chorobách je druhou nejčastější příčinou úmrtí v Česku i v Evropě. Navíc počet nádorů v Česku roste a dlouhodobě držíme světový primát v četnosti rakoviny tlustého střeva a konečníku. V poslední době nebezpečně přibývá také nádorů prsou a prostaty. Naopak ubývá zhoubných nádorů plic a žaludku. Hlavně se ale daří snižovat úmrtnost, která u nás byla jedna z nejvyšších.

Zlatý Giraldillo pro Helenu Třeštíkovou

Dokumentaristka Helena Třeštíková vyhrála na festivalu ve španělské Seville cenu za nejlepší evropský dokument. Ocenění Zlatý Giraldillo za film Marcela převzala Třeštíková osobně v divadle Lope de Vegy v sobotu večer.

Béla Fleck a Chick Corea - kontrastní a fascinující

Dnes vystoupí v pražském Obecním domě na jediném tuzemském koncertě dvě hvězdné hudební osobnosti - legendární pianista Chick Corea a virtuózní hráč na banjo Béla Fleck. Tito držitelé celkem 20 cen Grammy (plus 67 nominací) představí společné album The Enchantment.

Monte Carlo v Praze!

Milovníci krásy a hlubokého divadelního zážitku mohou být v příjemném očekávání: věhlasný taneční soubor Les Ballets de Monte Carlo zavítá poprvé do Prahy. Národní divadlo ho bude hostit 17. a 18. listopadu 2007.

Betlémy na Pražském hradě

Od 23. listopadu do 6. ledna příštího roku ožije Nejvyšší purkrabství Pražského hradu výstavou historických a současných betlémů. Tradiční dějiště letního shakespearovského festivalu bude návštěvníky lákat na víc než čtyřicet exponátů.

Webový filmový festival

Amatérské, nezávislé, neprofesionální filmy prezentuje „FILM 1“ - webová stránka sloužící k podpoře alternativní filmové tvorby. Tvůrci této stránky se ovšem rozhodli jít dál a uspořádat soutěžní filmový festival pod názvem Film1.cz Fest.

5 minut slávy v Rokoku

I v letošním roce budou mít ti, kteří sní o kariéře divadelní hvězdy šanci stanout alespoň na 5 minut na jevišti Divadla Rokoko a pokusit se svým hereckým výkonem zaujmout profesionální porotu – herce MDP; tentokrát Jitku Smutnou, Jana Vlasáka a Zuzanu Kajnarovou.

Once - za málo peněz, hodně muziky

Řčení v titulku je v případě irského filmu Once na místě. Film o Glenu Hansardovi a Markétě Irglové byl točen na ulicích v Dublinu a s účastí mnoha neherců. A muziky je v něm hodně a to ještě k tomu velmi pěkné.

Atentát na Václava Klause

Česká televize dokončuje nový dokumentární film s názvem PAPÍROVÝ ATENTÁT o tzv. „sarajevském atentátu“ na Václava Klause v listopadu roku 1997.

Transmission v tanečním chrámu

Již za necelé dva týdny a přesně pět měsíců po Sensation White, v pátek 2. listopadu, vypukne v pražské Sazka Areně další unikátní taneční party Transmission, která se dočkala již čtvrtého pokračování.
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz