Články FiftyFifty.cz, strana 30

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 30 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 30

FiftyFifty

T.R.A.S.H. – nová klubová noc v ROXY

Roxy rozšiřuje pražský klubový život o novou pravidelnou klubovou noc T.R.A.S.H., jejíž stylové zaměření bude reflektovat dění na nu rave, indie electro a disco punk scéně.

Marković Orkestar rozehřeje v lednu Prahu

Ať už bude zima v Praze jakákoliv, poslední lednový den nového roku bude v Divadle Archa hodně horký. Vystoupí zde totiž stálice našich koncertních podií - Boban i Marko Marković Orkestar, nejlepší srbská dechovka vedená Bobanem a jeho synem.

Sold to the highest bidder!

seriál :: Language corner

When one thinks of auction houses, the first name that comes to mind will most likely be Sotheby´s, the largest and oldest firm on fine art auctioneers in the world.

Na druhé straně

"Na druhé straně" se jmenuje premiéra tohoto týdne, film tureckého režiséra a scénaristy Fatiha Akina. Sháníte se po pořádném filmu, současném příběhu, který by pořádné pohnul vašemi emocemi? To je on.

Podzimní Sázava Fest

seriál :: Letní fesťáky 2007

Podzim nepřeje open air festivalům a proto honem do tepla pražských klubů. Třeba do Abatonu na podzimní O2 Sázava Fest!

Zlatý Giraldillo pro Helenu Třeštíkovou

Dokumentaristka Helena Třeštíková vyhrála na festivalu ve španělské Seville cenu za nejlepší evropský dokument. Ocenění Zlatý Giraldillo za film Marcela převzala Třeštíková osobně v divadle Lope de Vegy v sobotu večer.

Rakovina: čas strachu i naděje

Slovo rakovina automaticky vyvolává strach ze smrti. Po kardiovaskulárních chorobách je druhou nejčastější příčinou úmrtí v Česku i v Evropě. Navíc počet nádorů v Česku roste a dlouhodobě držíme světový primát v četnosti rakoviny tlustého střeva a konečníku. V poslední době nebezpečně přibývá také nádorů prsou a prostaty. Naopak ubývá zhoubných nádorů plic a žaludku. Hlavně se ale daří snižovat úmrtnost, která u nás byla jedna z nejvyšších.

Monte Carlo v Praze!

Milovníci krásy a hlubokého divadelního zážitku mohou být v příjemném očekávání: věhlasný taneční soubor Les Ballets de Monte Carlo zavítá poprvé do Prahy. Národní divadlo ho bude hostit 17. a 18. listopadu 2007.

Béla Fleck a Chick Corea - kontrastní a fascinující

Dnes vystoupí v pražském Obecním domě na jediném tuzemském koncertě dvě hvězdné hudební osobnosti - legendární pianista Chick Corea a virtuózní hráč na banjo Béla Fleck. Tito držitelé celkem 20 cen Grammy (plus 67 nominací) představí společné album The Enchantment.

Betlémy na Pražském hradě

Od 23. listopadu do 6. ledna příštího roku ožije Nejvyšší purkrabství Pražského hradu výstavou historických a současných betlémů. Tradiční dějiště letního shakespearovského festivalu bude návštěvníky lákat na víc než čtyřicet exponátů.

Webový filmový festival

Amatérské, nezávislé, neprofesionální filmy prezentuje „FILM 1“ - webová stránka sloužící k podpoře alternativní filmové tvorby. Tvůrci této stránky se ovšem rozhodli jít dál a uspořádat soutěžní filmový festival pod názvem Film1.cz Fest.

5 minut slávy v Rokoku

I v letošním roce budou mít ti, kteří sní o kariéře divadelní hvězdy šanci stanout alespoň na 5 minut na jevišti Divadla Rokoko a pokusit se svým hereckým výkonem zaujmout profesionální porotu – herce MDP; tentokrát Jitku Smutnou, Jana Vlasáka a Zuzanu Kajnarovou.

Once - za málo peněz, hodně muziky

Řčení v titulku je v případě irského filmu Once na místě. Film o Glenu Hansardovi a Markétě Irglové byl točen na ulicích v Dublinu a s účastí mnoha neherců. A muziky je v něm hodně a to ještě k tomu velmi pěkné.

Transmission v tanečním chrámu

Již za necelé dva týdny a přesně pět měsíců po Sensation White, v pátek 2. listopadu, vypukne v pražské Sazka Areně další unikátní taneční party Transmission, která se dočkala již čtvrtého pokračování.

Atentát na Václava Klause

Česká televize dokončuje nový dokumentární film s názvem PAPÍROVÝ ATENTÁT o tzv. „sarajevském atentátu“ na Václava Klause v listopadu roku 1997.
© 2005 – 2020 Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu provozovatele zakázáno.