Festivaly 2010

FiftyFifty, společenský magazín.
Festivaly 2010 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Festivaly 2010

FiftyFifty

Články seriálu Festivaly 2010

Das Filmfest: Žid Süss – Film bez svědomí

seriál :: Festivaly 2010

Asi žádný z návštěvníků Židovského muzea v Berlíně nemohl přehlédnout ukázky ze snímku Žid Süss. Film režiséra Veita Harlana z roku 1940 patří k ukázkovým příkladům nacistické propagandy říšského ministra Josepha Goebbelse – ostatně i dnes je velmi omezeno jeho promítání na veřejnosti.

4+4 dny v pohybu popatnácté

seriál :: Festivaly 2010

Taneční pocta fotbalu, monodrama o životě první manželky Gustáva Husáka, masový hrob společných vzpomínek či heavy metal soap opera - již popatnácté rozčísne pražskou podzimní kulturní scénu mezinárodní festival 4+4 dny v pohybu. A ani tentokrát nezůstane nic dlužen své pověsti progresivní umělecké přehlídky s plejádou originálních a mnoha způsoby provokujících projektů.

Mezinárodní festival Divadlo v Plzni

seriál :: Festivaly 2010

Mezinárodní festival Divadlo, který proběhne od 15. do 23. září v Plzni, připravil již poosmnácté těm, kdo fandí divadlu, „pravé hody“. Hlavním lákadlem festivalu Divadlo je proslulá lotyšská inscenace beze slov „Sound of Silence“.

Letní Letná 2010

seriál :: Festivaly 2010

Mezinárodní festival nového cirkusu a divadla Letní Letná 2010 nabízí od včerejšího dne do 31. srpna na tradičním místě v Letenských sadech přes 80 představení, včetně dvou hvězd francouzského nového cirkusu: souboru Atelier Lefeuvre & André, projektu dvou bývalých členů proslulých Cirque O a Que-Cir-Que, kteří se na Letní Letnou vrací po loňském vyprodaném hostování s celovečerním představením na téma erotiky Bricolage Erotique.

Open Air Festival: Faithless a Röyksopp - ochutnávka zdarma

seriál :: Festivaly 2010

Hvězdy pátečního programu Open Air Festivalu Faithless a Röyksopp nažhavili své fanoušky na další zastávku v jejich evropském turné - v pátek 13. 8. v Panenském Týnci na Open Air Festivalu. Nabízejí jim totiž možnost stáhnout si z oficiálních webových stránek nové skladby, a to zcela zdarma.

Natruc 2010

seriál :: Festivaly 2010

Letní prázdniny se blíží ke konci, avšak festivalová sezona má ještě hodně co ukázat. Jednou z těchto hudebních akcí, na kterou se mohou festivaloví nadšenci těšit, je bezesporu Natruc 2010.

Sázavafest online

seriál :: Festivaly 2010

Přípravy 10. ročníku Sázavafestu už pomalu začínají finišovat. V Kácově, kde se festival koná, postupně přibývá technické zázemí a v těchto dnech se také dolaďují poslední detaily. Letošní technickou novinkou je ozvučení pódií pomocí zvukových systému V-Dosc. Tyto aparáty jsou v současné době nejkvalitnější na celosvětovém trhu a používají je při svém vystoupení přední světoví umělci.

ČajoMír Fest 2010

seriál :: Festivaly 2010

V srpnu se uskuteční na Vyšehradě ČajoMír Fest, druhý ročník středoevropského setkání čajových mistrů. Návštěvníci budou mít opět možnost seznámit se s čajovými kulturami z celého světa, ochutnat nejrůznější podoby tohoto nápoje i něco z exotické gastronomie, nebo si prostě odpočinout v parku na dece při doprovodném programu.

Kosheen DJs s exkluzivním setem na Open Air Festivalu

seriál :: Festivaly 2010

Open Air Festival dává jedinečnou příležitost být u premiéry některých skladeb z chystané desky britských Kosheen. V rámci vystoupení Kosheen DJs totiž zazní některé skladby z alba, které kapela intenzivně připravuje ve studiu.

Festival Hrady CZ: stěhování z Hukvald do Hradce nad Moravicí

seriál :: Festivaly 2010

Šestý ročník hudebního festivalu v těsné blízkosti historických památek Hrady CZ, který byl v minulých letech známý především jako České hrady.CZ a letos se bude konat poprvé i na Moravě, úspěšně zahájil na Točníku.

Sázavafest také v rytmu latina

seriál :: Festivaly 2010

Letošní jubilejní ročník Sázavafestu nabídne širokou směsici žánrů. Od popu, přes hiphop, ska, folk, rock až po metal. Sobotní noc však bude patřit latinu. Od 21,30 se rozjede na jedné ze scén Latino Night. Salsa, reggaeton, hip hop, merengue, dancehall, latin house – to vše zazní v podání těch nejlepších z celého světa.

Rebelové Russkaja na Sázavafestu

seriál :: Festivaly 2010

Letošní Sázavafest se pomalu ale jistě blíží a seznam účinkujících se neustále rozšiřuje. Dalším zahraničním hostem letošního jubilejního ročníku totiž bude rakousko-ruská skupina Russkaja.

HAIDAfest plný hvězd: Plíhal, Čechomor, Spirituál Kvintet..

seriál :: Festivaly 2010

To nejlepší na jednom místě! Karel Plíhal, jehož účast je poctou pro každý festival, protože se těchto hromadných klání téměř vůbec neúčastní, vystoupí na HAIDAfestu - nejcharismatičtějším z festivalů těchto žánrů! Čím je tenhle festival tak přitažlivý?

Andělský hlas Iarly O´Lionáirda zazní na Colours i v kostele

seriál :: Festivaly 2010

Irský zpěvák Iarla O´Lionáird, známý i u nás například spoluprací s kapelou Čechomor, kromě vystoupení s jeho „domácí“ formací Afro Celt Sound System přidá na festivalu Colours of Ostrava výjimečný sólový koncert v kostele.

Sonisphere festival bude největší

seriál :: Festivaly 2010

Předprodej potvrzuje, že festival Sonisphere s kapelou Metallica v čele bude největším tuzemským festivalem. Vstupenek už je prodáno více než 30 000. Přípravy na festival jsou v plném proudu a pořadatelé kromě kompletního line-upu upřesňují také některé další údaje.

Nový cirkus, tanec, muzikál i pohádky na Colours of Ostrava

seriál :: Festivaly 2010

Letošní divadelní scéna na festivalu Colours of Ostrava nabídne velmi různorodý a bohatý program: od dvou představení nového cirkusu Rosti Nováka a režijního dua SKUTR (La Putyka a 8 – Polib prdel kosům), přes legendární kabaret vtipných chlapců z VOSTO5ky, vrcholný současný tanec souboru DOT504, pantomimu, muzikál Stodolní studentů a profesorů Janáčkovy konzervatoře v Ostravě až po pohádky pro děti a jejich rodiče.

Na Rock for People míří hvězdní MUSE

seriál :: Festivaly 2010

Stade de France, milánské San Siro, londýnská aréna Wembley… Největší evropské stadiony, zaplněné až po okraj, jsou nejlepší vizitkou letošní formy jedné z nejsledovanějších kapel současnosti, britského tria MUSE.

Open Air Festival: mezinárodní DJská výprava

seriál :: Festivaly 2010

Hodnota akcií Open Air Festivalu opět roste. Ne, nezačali jsme zprávou z burzovního trhu. Pořadatelé třídenní multikulturní akce totiž přidávají další jména zahraničních hvězd drum and bassové i techno scény. Majitelé vstupenek se tak mohou radovat, že za své peníze dostanou opět něco navíc.

Další přírůstky na Rock for People 2010

seriál :: Festivaly 2010

Od britské hype kytarovky, přes progresivní elektro punk až po legendu cross-overu. Další várka zahraničních kapel, které letos vystoupí na festivalu Rock for People, potvrzuje jeho multižánrový charakter.

České hrady na Moravě

seriál :: Festivaly 2010

Hudební festival České hrady.cz, který loni navštívilo během pěti prázdninových víkendů 30 tisíc lidí, byl oceněn jako nejlepší festival roku 2009 v rámci Hudebních cen televize Óčko. České hrady.cz letos expandují z Točníku, Kunětické hory, Švihova, Bezdězu a Rožmberku nad Vltavou, do třech různých moravských krajů.

Open Air Festival: drinky, VIP vstupenky a Ohm Square

seriál :: Festivaly 2010

Už vám někdy festival koupil drink? Že ne? Tak to je na čase začít se kamarádit s Open Air Festivalem. Ten zve na drink zdarma všechny své příznivce v rámci vybraných akcí.

Sázavafest oslaví desáté narozeniny!

seriál :: Festivaly 2010

Pořadatelé Sázavafestu, který je již několik let považován za jeden z největších multižánrových a multikulturních festivalů v Česku, se letos těší na oslavu 10 let trvání.

Nový Open Air Festival přiveze do Čech Faithless

seriál :: Festivaly 2010

Dobrá zpráva pro fanoušky multikulturní zábavy pod širým nebem přichází dnes od produkční společnosti Abaton System. Ta rozjíždí letos v létě zcela nový projekt s příznačným názvem Open Air Festival.

La Putyka na Colours of Ostrava

seriál :: Festivaly 2010

„La Putyka je prvním jménem divadelního programu, který se letos odehraje ve stanu s větší kapacitou než loni. S Colours of Ostrava toto představení spojuje nejen živá hudba, ale i letní a barevná atmosféra, kterou diváci při La Putyce zažívají,“ říká Zlata Holušová, ředitelka a dramaturgyně festivalu.


© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz