Festivaly 2012

FiftyFifty, společenský magazín.
Festivaly 2012 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Festivaly 2012

FiftyFifty

Články seriálu Festivaly 2012

Pozdní sběr 2012 pro slané děti

seriál :: Festivaly 2012

Ivan Trojan, Ester Kočičková, Jablkoň a Petra Soukupová spojí v listopadu své síly, aby pomohli lidem, kteří trpí Cystickou fibrózou. Vrozená nemoc zasahující dýchací a trávicí systém nedovolí svým nositelům žít o mnoho déle než do 32 let. Charitativní multižánrový festival Pozdní sběr chce na tuto opomíjenou nemoc upozornit a věnovat výtěžek z akce Klubu nemocných cystickou fibrózou.

Struny podzimu a Gavin Bryars ensemble připomenou výročí ztroskotání Titaniku

seriál :: Festivaly 2012

Sté výročí katastrofy zaoceánské lodi Titanik připomíná právě dnes na festivalu Struny podzimu multimediální projekt neúnavného experimentátora Gavina Bryarse. Kompozici Potopení Titaniku (The Sinking of the Titanic), která uhranula během několika desetiletí posluchače po celém světě, uvede v kinosále pražského Veletržního paláce osobně sám autor se svým ansámblem.

V Plzni přistanou během festivalu Divadlo mimozemšťané!

seriál :: Festivaly 2012

Mezinárodní festival Divadlo, který se koná od 12. do 20. září v Plzni, nabídne kromě zahraničních a domácích „kamenných“ souborů řadu netradičních a alternativních představení a akcí, které se odehrají v ulicích Plzně, v kavárně i například v bývalém pivovaru.

Tour t-music Back to School prodlužuje festivalovou sezónu

seriál :: Festivaly 2012

Festivalová sezóna nekončí v srpnu! Díky tour t-music Back to School můžete zakusit spoustu zážitků, legrace a hudebních novinek také během babího léta.

Putovní festival Hrady CZ podpořil Pussy Riot a míří do finále

seriál :: Festivaly 2012

Turné hudebního putovního festivalu Hrady CZ má před sebou dvě poslední zastávky - jednu v Čechách a druhou na Moravě. Tento pátek a sobotu 24. a 25. srpna se hudební koncerty rozezní na hradě Bezděz v libereckém kraji. Sérii osmi festivalových zastávek uzavřou organizátoři poslední prázdninový víkend na Bouzově na Olomoucku.

,Kdo neskáče, není Čechov, hop, hop, hop!‘

seriál :: Festivaly 2012

„Ondra Ládek, spoluautor nápadu, řekl: ´Co kdyby se skandovalo třeba: Strýýček Váááňa...Chápeš? Divadelní postavy jako fotbalové hvězdy´ a mě napadlo: ´Jasně, Kdo neskáče, není Čechov, hop, hop, hop.´ A měli jsme hotovo.. (Jakub Sommer)

Kouzelné večery s Carmen na zámcích Kačina a Lednice

seriál :: Festivaly 2012

Jednu z posledních příležitostí zhlédnout věhlasné operní dílo pod širým nebem, navíc v půvabných zahradách a parcích pečlivě vybraných zámků nabídne o tomto víkendu třetí ročník putovního open-air festivalu Klasika pod hvězdami.

Trutnovský Woodstock představuje další kapely

seriál :: Festivaly 2012

Pod krkonošské hory přiletí legenda jamajského reggae Barrington Levy, španělští Muchachito Bombo Infierno, kapela kultovních barcelonských klubů, trutnovský objev ze stáje Foo Fighters – angličtí Hawk Eyes. Přijede ale i Marta Kubišová s orchestrem Petra Maláska.

Shakespearovské slavnosti: naposledy Jindřich IV. i Romeo a Julie

seriál :: Festivaly 2012

Od 31. července se na Letní shakespearovské slavnosti v Praze vrátil Jindřich IV. v nastudování Lucie Bělohradské. Hra o politice a jednom zvláštním přátelství se tu bude hrát už naposledy.

Pestrý eko program v O2 Oáze Open Air Festivalu

seriál :: Festivaly 2012

Open Air Festival se i letos zazelená! A nebude to nevolností návštěvníků, ale ekologickým přístupem. Organizátoři se rozhodli navázat na předchozí ročníky a opět přihlásili festival do soutěže A Greener Festival Awards, v níž se v minulých letech Open Air Festivalu vždy podařilo umístit mezi oceněnými.

Čtyři české kapely rozšiřují line-up Open Air Festivalu

seriál :: Festivaly 2012

Open Air Festival do svého line-upu přidává hned čtyři české kapely! Ve čtvrtek se odehraje téměř sváteční vystoupení Velvet Underground Revival, ve stejný večer zahrají i spřátelení Tony Ducháček & Garage charismatický rock ’n’ roll s kořeny hluboko v 70. letech. Věkový průměr vyváží v pátek vítězové YouTube Festu Bekofis a v sobotu mladí a progresivní kluci z A Banquet s divokým mixem současných indie žánrů.

Cirkus Cirkör, Cahin Caha a Cirk La Putyka: společný projekt pro Letní Letnou

seriál :: Festivaly 2012

Unikátní představení, které se jindy a jinde nebude již opakovat, připravují pouze pro letošní Letní Letnou tři přední evropské soubory z oblasti nového cirkusu – Cahin Caha z Francie, Cirkus Cirkör ze Švédska a Cirk La Putyka z České republiky. „Bude to vůbec poprvé, a možná i naposledy, kdy se jejich členové setkají na jednom jevišti,“ vyzdvihuje výjimečnost projektu ředitel festivalu Letní Letná Jiří Turek.

Rock for People s 290 hodinami zážitků se blíží

seriál :: Festivaly 2012

Téměř 280 položek na programu, přes 150 vystupujících, 290 hodin zážitků… Multižánrová hostina, která se bude od 3. do 6. července ve Festivalparku v Hradci Králové servírovat pod značkou Rock for People, je bez nadsázky opulentní. A netýká se jen hudby, ale i stále kvalitnějšího servisu pro návštěvníky.

Benátská noc ve hvězdné sestavě: Bryan Adams, Jarek Nohavica i Kabáti

seriál :: Festivaly 2012

Jubilejní 20. ročník hudebního festivalu Benátská noc ovládne světová pěvecká megastar Bryan Adams. Kromě něj vystoupí písničkář Jarek Nohavica, legendární rocková kapela Kabát či zpěvák Daniel Landa. Společnost Ticketportal nabízí v předprodeji zvýhodněné permanentky, vstupenky na jednotlivé festivalové dny a naprostou novinku – poukázku ČD na dopravu tam i zpět!

Filmová scéna na Colours of Ostrava

seriál :: Festivaly 2012

Nejlepší český dokument, kultovní Trainspotting nebo hudební mystifikace režiséra Petra Zelenky..

Letní shakespearovské slavnosti poprvé v Plzni

seriál :: Festivaly 2012

Letní shakespearovské slavnosti mají u nás téměř 12letou historii. O popularitě slavností svědčí živý zájem o vstupenky, rekordní počty návštěvníků i celková úroveň akce.

Kašpárkohraní – největší festival pro děti bude i letos zdarma

seriál :: Festivaly 2012

Čtvrtý ročník dětského festivalu Kašpárkohraní, který je v České republice největší akcí pro děti, proběhne letos znovu v kempu Džbán a ve sportovním areálu SK Aritma Praha v Praze 6. Festival se uskuteční v neděli 24. června a vstup na něj bude opět zdarma.

Letní Letná na cestách: Olomouc, Lipno i Ústí nad Labem

seriál :: Festivaly 2012

Po úspěšném loňském ročníku se letos opět Mezinárodní festival nového cirkusu a divadla Letní Letná vydá v červnu a červenci z Prahy na cesty – znovu do Olomouce (8. – 10. června, Korunní pevnůstka), nově do Ústí nad Labem (25. – 27. června, areál letního kina) a stejně jako loni se vrátí na jihočeské Lipno (1. – 7. července, Lipno nad Vltavou, pod lanovým centrem).

Prahu ovládnou punkoví Blink-182 i Simple Plan

seriál :: Festivaly 2012

Prague City Festival 2012 - dvoudenní hudební akce se uskuteční od 29.června do 30.června v prostorách Výstaviště Praha Holešovice a přivítá takové zahraniční hvězdy jako je Blink-182 nebo Simple Plan. Z českých kapel se mohou všichni příznivci kvalitní hudby těšit na Clou či pražské duo Cartonnage.

Bombarďákfest aneb Bongo festival 2012

seriál :: Festivaly 2012

Bombarďák, ústřední postava alba 3B – Bongo Bombarďák, zve na druhý ročník brněnského Bongo festivalu, který se odehraje přesně v den, kdy se dětem předává vysvědčení a začínají prázdniny.

Hostina pro milovníky (nejen) českého filmu

seriál :: Festivaly 2012

Filmový festival Finále Plzeň: bohatý filmový i doprovodný program, zajímaví hosté i porota..

Open Air Festival věnován náčelníku Havlovi a „Magoru“ Jirousovi

seriál :: Festivaly 2012

Letošní Open Air Festival Trutnov bude věnován In memoriam náčelníkovi Václavu Havlovi a guruovi undergroundu Ivanu Martinovi „Magoru“ Jirousovi. Vystoupí zde jejich oblíbení umělci a pozváni budou i jejich přátelé a osobnosti našeho kulturního a společenského života.

Colours of Ostrava: Antony and the Johnsons s Janáčkovou filharmonií

seriál :: Festivaly 2012

Björk, Bobbyho McFerrina, Animal Collective nebo The Flaming Lips posílí na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava (12.–15. července) další slavné jméno – britský zpěvák a skladatel, výjimečný autor a majitel jednoho z nejpozoruhodnějších hlasových projevů naší planety – Antony Hegarty s kapelou The Johnsons. Na pódiu v Ostravě jej navíc doplní čtyřicetičlenný orchestr Janáčkovy filharmonie Ostrava.


© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz