Články FiftyFifty.cz, strana 23

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 23 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 23

FiftyFifty

Zakopnutí Mariána Labudy

Na redakční mail přišla zpráva z mediální agentury Shakespearovských slavností, která nás informovala o bezvadném zdravotním stavu herce Mariána Labudy. Některá média totiž minulý týden vydala poplašně dramatickou zprávu.

Cesta..

Seděla jsem na kraji betonového plátu a chodidlem se dotýkala hladkých kamenů. Voda byla celkem studená. Na koupání se mi nezdála, ale chladit si jen kousek těla, to bylo příjemné. Nabrala jsem do dlaní trochu vody a mezi prsty ji nechala stékat po stehnech. Byla jsem už docela hezky opálená. Větvičky rozpraskaných žilek se v té zlatavěhnědé barvě ztrácely. Pod zadkem jsem cítila drobné kamínky, ale nechtělo se mi pohnout.

Ženy žijí déle

Ve všech členských zemích Evropské unie se v průměru dožívají ženy vyššího věku než muži, rozdíl za celou EU činí 6 let (průměrný věk dožití u žen je 81,2 let, u mužů 75,1 let). Největší rozdíl je potom...

Radar nebo jiné priority?

Malé Čechy a tudíž malé cíle při celkem velké energetické závislosti na jiných. Tak by se mohla pojmenovat druhá strana mince, také s otázkou, proč vlastně se neodpoutat od všeho s radarem společného jako nadbytečného luxusu.

Bez bot

seriál :: Snesitelné bytí

Nejlépe se po dešti chodí bez bot. V létě je země ještě teplá a stékají po ní čůrky vody. Sem tam se dá ťápnout i do louže, nebo dupat a cákat, vždyť už jsem stejně zmoklá...

Becherovka slaví Betonem

Je tomu už 200 let, kdy její receptura spatřila světlo světa, respektive příšeří Becherovy lékárny v domě U tří skřivanů v Karlových Varech. 200 let sladkých i hořkých - jako je ona sama. Zažila mnoho, potkala mnohé… a zůstala stále stejná: jemná i silná, známá i tajemná, vyzrálá i věčně mladá. Becherovka. Zachutnala dokonce i rakouskému císaři a v roce 1904 byl udělen společnosti Johann Becher prestižní titul "c.k. dvorní dodavatel".

Sebevraždy

Je jich stále více. Jejich počet prudce roste zejména v asijských zemích. Nejvíce v Japonsku, Indii, v Jižní Koreji, na Tchaj-wanu a v Hongkongu.

Žebrácké řemeslo dráteníka

Stará řemesla již většinou zapadla někam do skulin minulosti a vy si je můžete připomenout jen díky několika nadšencům. Jan Trnka se dostal k drátenictví díky svému otci a vyrábí různé věci z drátu už patnáct let.

Buďte ANYWAY. Vyžeňte vztek muzikou!

Z ospalého rána vás může dobře dostat například energická a tvrdá muzika. Skupina Anyway vydala již několik cédéček a slaví úspěchy nejen u nás, ale i v zahraničí. Zaslechnout jste ji mohli v klubech, na koncertech, ale i ve filmu Smradi.

Narozen jako gay?

Volí si gayové své sexuální zaměření, nebo jde o genetický předpoklad? Našli už vědci gen nebo geny, které jsou pro homosexualitu určující? Nebo jde o vliv prostředí, volbu či úchylku?

Zuzana v tom má jasno

Když je hezkej, tak není moc vysokej, nebo je bez bytu, nebo má blbou práci, nebo má manželku, nebo sex nestojí za nic, nebo má děsný auto, nebo vůbec nezavolá, nebo chce, abych něco přehodnocovala.

TIME TO LEAVE THE NEST?

seriál :: Language corner

Have you ever thought about how ideas about rising children differ from culture to culture? Take “leaving the nest,” for example. When are children ready to go out into the world?

Olivova dětská léčebna v Říčanech u Prahy

Olivova dětská léčebna v Říčanech u Prahy má dlouholetou tradici. Díky kauze Terezka se o ní v posledních dnech dozvídáme mnoho informací, a to z většiny médií. Málokde se však dočtete, že klíčovým smyslem jejího současného působení je specifický přístup k dětem a odborná pomoc každému z nich.

Podzim s vůní máty

Jaroslav se usadil do křesla. V ruce držel obal od gramodesky. Jen co usedl, ozvaly se první tóny jednoho z Bachových Brandenburgských koncertů. Obal byl už notně opotřebovaný, byla to jeho nejoblíbenější deska. Přivřel oči a nechal se unášet. Pomalu začal klimbat, když v tom, jako by zaslechl: "Jaroušku, nespi v tom křesle, víš, že tě budou bolet záda.....

How we manage time?

seriál :: Language corner

How do you view time? Do you like to finish one task before you start another – or are you quite happy to juggle six or seven projects in the air at the same time, dividing your time among them?
© 2005 – 2019 Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu provozovatele zakázáno.