Články FiftyFifty.cz, strana 109

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 109 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 109

FiftyFifty

Sypete si do kávy bílý prášek? Do mléka má daleko

Sypete si do kávy bílý prášek? Do mléka má dalekoInstantní přípravky do kávy se prodávají pod různými názvy – coffee creamer, bělidlo do kávy, instantní sušená pochoutka nebo pěna do kávy. Pro zjednodušení se jim říká sušená smetana. Co je však od opravdové smetaně dělí? Spotřebitelský časopis dTest porovnal 16 výrobků k zabělení černé kávy. Ve srovnání s opravdovým sušeným mlékem obsahují místo mléčného tuk rostlinný a celou řadu „éček“.

Štval ji nepořádek na půdě, vyrobila houpačku z bobů

Štval ji nepořádek na půdě, vyrobila houpačku z bobůHoupačka z použitých dětských bobů, nádobí budoucnosti, vánoční stromeček z PET lahví či aktivní gumový prach – to jsou jen některé z projektů, které se účastní letošního ročníku soutěže Přeměna odpadů na zdroje, kterou organizuje Ministerstvo průmyslu a obchodu. Čas do konce března zbývá firmám, obcím a studentům zabývajícím se využitím druhotných surovin, aby se do soutěže zapojili a přihlásili svoje nápady.

Výstava v Zoo Praha: Obávaní i fascinující štíři

Výstava v Zoo Praha: Obávaní i fascinující štíři Zoo Praha představuje unikátní kolekci štírů. Přijďte se přesvědčit, že jde o jedinečné tvory s mimořádně zajímavými schopnostmi a životními projevy. Kolekce 40 druhů štírů je k vidění od soboty 10. března do neděle 27. května 2018 v galerii v Gočárových domech.

Každý rok se ve školních jídelnách seškrábne do kýblů 2,5 miliardy korun

Každý rok se ve školních jídelnách seškrábne do kýblů 2,5 miliardy korun48 000 tun jídla ročně, tedy přibližně 238 tun každý den, vyhodí děti, žáci a studenti v českých školních jídelnách. Rodiče za vyhozené jídlo každý rok zaplatí 2,5 miliardy korun. Iniciativa Skutečně zdravá škola proto přichází s výzvou ke snižování plýtvání potravinami ve školních jídelnách.

Očistění auta pro dobrý výhled požadují zákony u nás i v zahraničí

Očistění auta pro dobrý výhled požadují zákony u nás i v zahraničíOčištění vozidla od sněhu či námrazy je v zimě základním předpokladem bezpečné jízdy. Odstranění nečistot, které zabraňují řidiči ve výhledu vpřed, do stran nebo vzad, požaduje rovněž zákon o provozu na pozemních komunikacích.

Klasické předváděčky na ústupu, šmejdi se přesouvají na internet

Klasické předváděčky na ústupu, šmejdi se přesouvají na internetVýsledky kontrol provedených v roce 2017 potvrdily, že klasické předváděcí akce jsou na ústupu. K porušení zákona došlo u 29 % všech kontrolovaných předváděcích akcí v loňském roce. Oproti roku 2016 je to výrazné zlepšení, tehdy totiž zjistila inspekce porušení zákona u 76 % předváděcích akcí.

Chatování a sociální sítě nejsou cizí 55 % českých seniorů

Chatování a sociální sítě nejsou cizí 55 % českých seniorůČeští senioři se internetu nebojí. Dle aktuálního výzkumu společnosti Seznam nazvaného Starci na netu využívá notebook nebo stolní počítač drtivá většina z nich. Na internetu nejčastěji posílají e-maily, hledají informace nebo nakupují. Více než 60 % osob starších 65 let pak využívá chat a sociální sítě ke komunikaci s rodinou. Moderní technologie tak mohou být účinnou zbraní v boji proti izolaci, osamělosti a depresi seniorů.

Jak se bránit šikaně ze strany pronajímatele

Jak se bránit šikaně ze strany pronajímateleV refrénu známé písně o pronajímateli, který se snaží zbavit nájemců, se zpívá: „Seš domu majitel, nájem zvedej…“ Způsobů, jak šikanovat nájemce, je ale mnohem více než zvyšovat nájemné, odpojit přívod elektřiny či plynu nebo vytrhat trubky ze zdí. Na jaké jednání má pronajímatel právo a co už je takzvaně přes čáru? Na poradnu dTestu se obracejí spotřebitelé i s prosbou o radu kvůli šikaně ze strany pronajímatele.

Botanická zahrada otevře svůj archiv…

Botanická zahrada otevře svůj archiv… Vinotéka sv. Klára na letošní rok připravila několik novinek, které bezpochyby potěší všechny milovníky vína. Poslední únorovou sobotu budou mít návštěvníci jedinečnou možnost ochutnat vína z archivu vinice sv. Kláry v rámci celosvětové akce nazvané Večer, kdy otevřete tu láhev.

Počet obětí lednových dopravních nehod po třech letech vzrostl

Počet obětí lednových dopravních nehod po třech letech vzrostl Během prvního letošního měsíce vyšetřovala Policie ČR celkově 8 110 dopravních nehod, při kterých zahynulo 40 osob, dalších 138 bylo zraněno těžce a 1 723 lehce. Oproti lednu 2017 bylo sice vyšetřovaných nehod o 516 (tedy 6 procent) méně, bohužel však významně narostl počet jejich obětí, a to o 10, čili rovnou třetinu. Rovněž tak bylo o 44 (47 %) více zraněných těžce a o 199 (13 %) vzrostl i počet lehce zraněných.

Bylinné čaje s příchutí pesticidů a jedovatého plevele

Bylinné čaje s příchutí pesticidů a jedovatého plevelePodle statistik se nejvíc bylinných čajů prodá od listopadu do února, kdy řádí virózy a nachlazení. Spotřebitelé oprávněně očekávají, že pití vylouhovaných bylinek jejich zdravotnímu stavu prospěje. Kvalitu použitých bylinek dTest otestoval a přinesl nepříjemná zjištění – třetina testovaných čajů propadla kvůli přítomnosti pesticidů a jedovatého plevele. Nedostatečné hodnocení si kvůli vysokému množství pesticidů odnesly také dva čaje určené dětem.

Na co si dát pozor, když hledáte ubytování na českých horách

Na co si dát pozor, když hledáte ubytování na českých horáchChystáte-li se zimní dovolenou strávit na českých sjezdovkách, asi nebudete listovat katalogy cestovních kanceláří, abyste si vybrali kompletní zájezd s dopravou, ubytováním a dalšími službami. Pokud si dovolenou „sestavíte“ sami, nechrání vás zákon tak dobře jako v případě zájezdu, který je pojištěný, a případné škody řeší jeho poskytovatel. Můžete ale ušetřit. Na co si dávat pozor a jaká jsou vaše práva?

Krátký a nekvalitní spánek přidává kila a škodí srdci

Krátký a nekvalitní spánek přidává kila a škodí srdciNedostatek spánku s námi dokáže zacvičit. Co všechno může nevhodný spánkový režim s tělem udělat?

Sourozenci mají právo vyrůstat spolu

Sourozenci mají právo vyrůstat spoluPěstounská rodina pečovala o skupinu pěti sourozenců. Děti byly v rodině tři roky. Měly velmi silné vazby na pěstouny i širší rodinu. Dle zpráv orgánu sociálně-právní ochrany dětí (OSPOD) fungovala péče bez jakýchkoli problémů. V rodině bohužel došlo k tragickému úmrtí nejstaršího ze sourozenců. Následně byli sourozenci na základně předběžného opatření z rodiny odňati a rozděleni. Děti ztratily kontakt s pěstouny i mezi sebou navzájem.

Hledám doktora. Zn. Rychle a dobrého

Hledám doktora. Zn. Rychle a dobréhoSkočíte padákem a doufáte, že dopadnete dobře. Jistotu ale nemáte. I tak vypadá hledání kvalitního zdravotnického zařízení v Česku. Nic jako oficiální žebříček nemocnic, poliklinik ani ordinací neexistuje.
© 2005 – 2019 Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu provozovatele zakázáno.