Články FiftyFifty.cz, strana 109

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 109 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 109

FiftyFifty

Počet rizikových e-shopů rychle narůstá

Počet rizikových e-shopů rychle narůstáČeská obchodní inspekce v průběhu roku 2017 uskutečnila 1 085 kontrol internetových obchodů. Porušení právních předpisů zjistila v 952 případech, což je přibližně 90 procent. Celkem ČOI uložila pravomocně 973 pokut v hodnotě 5 609 500 korun.

Mirakulum vstoupí v dubnu do šesté sezóny

Mirakulum vstoupí v dubnu do šesté sezónyPo zimní pauze se Park Mirakulum znovu otevře v sobotu 14. dubna. Pro svou už šestou sezonu park opět přichystal řadu novinek, takže si na své přijdou nejen ti, kdo v něm ještě nikdy nebyli, ale i ti, kteří do Milovic míří pravidelně. Po předchozích letech, které byly ve znamení velkého budování, se pracovníci parku letos zaměřili hlavně na zvýšení návštěvnického komfortu.

Češi jsou národem metráčků! Sníme denně přes 2 000 „tatrovek“ jídla!

Češi jsou národem metráčků! Sníme denně přes 2 000 „tatrovek“ jídla!Nejde jen o to, kolik toho sníme, ale také co jíme. Češi tak díky své vysoké váze drží ve statistikách přední příčky mezi tzv. metráčky. Český statistický úřad uvedl data z Eurostatu, z nichž vyplývá, že nadváhu má 48 % žen a 63 % mužů. Může za to i životní styl, kdy jsme díky moderní době značně zlenivěli.

Co stojí za vznikem závislosti? Prostředí, které nás obklopuje

Co stojí za vznikem závislosti? Prostředí, které nás obklopujeNa riziko rozvoje závislosti má vliv velké množství faktorů. Například některé geny, které člověk zdědil po předcích, mohou způsobovat vyšší touhu po pocitech provázejících užívání drogy. Geny ale nejsou zdaleka všechno.

Za šizení do Vltavy aneb Když spotřebitele chránil panovník

Za šizení do Vltavy aneb Když spotřebitele chránil panovníkMáslo nastavené lojem, tlučený pepř chlebovou kůrkou, sůl vápnem. Uhynulí lososi obarvení krví jiných ryb. Tak se u nás šidilo ve středověku. 15. březen je Světovým dnem spotřebitelských práv, který připomíná, že leccos z toho, co dnes považujeme za samozřejmost, je výdobytkem několika málo posledních let či desetiletí. Třeba to, že vadné zboží můžeme reklamovat. Kdo dříve chránil zákazníky a jaké tresty hrozily nepoctivým obchodníkům?

Sypete si do kávy bílý prášek? Do mléka má daleko

Sypete si do kávy bílý prášek? Do mléka má dalekoInstantní přípravky do kávy se prodávají pod různými názvy – coffee creamer, bělidlo do kávy, instantní sušená pochoutka nebo pěna do kávy. Pro zjednodušení se jim říká sušená smetana. Co je však od opravdové smetaně dělí? Spotřebitelský časopis dTest porovnal 16 výrobků k zabělení černé kávy. Ve srovnání s opravdovým sušeným mlékem obsahují místo mléčného tuk rostlinný a celou řadu „éček“.

Výstava v Zoo Praha: Obávaní i fascinující štíři

Výstava v Zoo Praha: Obávaní i fascinující štíři Zoo Praha představuje unikátní kolekci štírů. Přijďte se přesvědčit, že jde o jedinečné tvory s mimořádně zajímavými schopnostmi a životními projevy. Kolekce 40 druhů štírů je k vidění od soboty 10. března do neděle 27. května 2018 v galerii v Gočárových domech.

Štval ji nepořádek na půdě, vyrobila houpačku z bobů

Štval ji nepořádek na půdě, vyrobila houpačku z bobůHoupačka z použitých dětských bobů, nádobí budoucnosti, vánoční stromeček z PET lahví či aktivní gumový prach – to jsou jen některé z projektů, které se účastní letošního ročníku soutěže Přeměna odpadů na zdroje, kterou organizuje Ministerstvo průmyslu a obchodu. Čas do konce března zbývá firmám, obcím a studentům zabývajícím se využitím druhotných surovin, aby se do soutěže zapojili a přihlásili svoje nápady.

Každý rok se ve školních jídelnách seškrábne do kýblů 2,5 miliardy korun

Každý rok se ve školních jídelnách seškrábne do kýblů 2,5 miliardy korun48 000 tun jídla ročně, tedy přibližně 238 tun každý den, vyhodí děti, žáci a studenti v českých školních jídelnách. Rodiče za vyhozené jídlo každý rok zaplatí 2,5 miliardy korun. Iniciativa Skutečně zdravá škola proto přichází s výzvou ke snižování plýtvání potravinami ve školních jídelnách.

Očistění auta pro dobrý výhled požadují zákony u nás i v zahraničí

Očistění auta pro dobrý výhled požadují zákony u nás i v zahraničíOčištění vozidla od sněhu či námrazy je v zimě základním předpokladem bezpečné jízdy. Odstranění nečistot, které zabraňují řidiči ve výhledu vpřed, do stran nebo vzad, požaduje rovněž zákon o provozu na pozemních komunikacích.

Klasické předváděčky na ústupu, šmejdi se přesouvají na internet

Klasické předváděčky na ústupu, šmejdi se přesouvají na internetVýsledky kontrol provedených v roce 2017 potvrdily, že klasické předváděcí akce jsou na ústupu. K porušení zákona došlo u 29 % všech kontrolovaných předváděcích akcí v loňském roce. Oproti roku 2016 je to výrazné zlepšení, tehdy totiž zjistila inspekce porušení zákona u 76 % předváděcích akcí.

Jak se bránit šikaně ze strany pronajímatele

Jak se bránit šikaně ze strany pronajímateleV refrénu známé písně o pronajímateli, který se snaží zbavit nájemců, se zpívá: „Seš domu majitel, nájem zvedej…“ Způsobů, jak šikanovat nájemce, je ale mnohem více než zvyšovat nájemné, odpojit přívod elektřiny či plynu nebo vytrhat trubky ze zdí. Na jaké jednání má pronajímatel právo a co už je takzvaně přes čáru? Na poradnu dTestu se obracejí spotřebitelé i s prosbou o radu kvůli šikaně ze strany pronajímatele.

Chatování a sociální sítě nejsou cizí 55 % českých seniorů

Chatování a sociální sítě nejsou cizí 55 % českých seniorůČeští senioři se internetu nebojí. Dle aktuálního výzkumu společnosti Seznam nazvaného Starci na netu využívá notebook nebo stolní počítač drtivá většina z nich. Na internetu nejčastěji posílají e-maily, hledají informace nebo nakupují. Více než 60 % osob starších 65 let pak využívá chat a sociální sítě ke komunikaci s rodinou. Moderní technologie tak mohou být účinnou zbraní v boji proti izolaci, osamělosti a depresi seniorů.

Bylinné čaje s příchutí pesticidů a jedovatého plevele

Bylinné čaje s příchutí pesticidů a jedovatého plevelePodle statistik se nejvíc bylinných čajů prodá od listopadu do února, kdy řádí virózy a nachlazení. Spotřebitelé oprávněně očekávají, že pití vylouhovaných bylinek jejich zdravotnímu stavu prospěje. Kvalitu použitých bylinek dTest otestoval a přinesl nepříjemná zjištění – třetina testovaných čajů propadla kvůli přítomnosti pesticidů a jedovatého plevele. Nedostatečné hodnocení si kvůli vysokému množství pesticidů odnesly také dva čaje určené dětem.

Počet obětí lednových dopravních nehod po třech letech vzrostl

Počet obětí lednových dopravních nehod po třech letech vzrostl Během prvního letošního měsíce vyšetřovala Policie ČR celkově 8 110 dopravních nehod, při kterých zahynulo 40 osob, dalších 138 bylo zraněno těžce a 1 723 lehce. Oproti lednu 2017 bylo sice vyšetřovaných nehod o 516 (tedy 6 procent) méně, bohužel však významně narostl počet jejich obětí, a to o 10, čili rovnou třetinu. Rovněž tak bylo o 44 (47 %) více zraněných těžce a o 199 (13 %) vzrostl i počet lehce zraněných.
© 2005 – 2020 Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu provozovatele zakázáno.