Články FiftyFifty.cz, strana 105

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 105 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 105

FiftyFifty

Intenzivní cvičení ubíjí sexuální touhu a přináší problémy s početím, varují vědci

Intenzivní cvičení ubíjí sexuální touhu a přináší problémy s početím, varují vědciKe zdravému životnímu stylu dnešních žen patří různorodé fitness aktivity. Podle nejnovějšího výzkumu vědců z University of North Carolina však ženy, které pravidelně cvičí s těžkými činkami, nebo se věnují extrémním několikahodinovým workoutům, neprokazují dobrou službu svému sexuálnímu životu. Intenzivní cvičení totiž efektivně zabíjí ženské libido a vede i k potížím s otěhotněním.

Pasivní kouření – nenápadný zabiják

Pasivní kouření – nenápadný zabijákDýchat tabákový dým, který produkuje někdo jiný, rozhodně není neškodné. Vedle rakoviny plic a nemocí srdce a cév způsobuje pasivní kouření i vyšší nemocnost dětí. Čím nejvíce takové děti trpí?

Zoo Praha: Mláďata tygra malajského jsou holka a kluk

Zoo Praha: Mláďata tygra malajského jsou holka a klukDvě mláďata kriticky ohroženého tygra malajského, která se v Zoo Praha narodila minulý týden, budí mimořádný zájem. Chovatelům se již podařilo je poprvé zkontrolovat. Jde o samičku a samečka.

Krkonoše jsou opět čisté

Krkonoše jsou opět čistéSobotní akce Čisté Krkonoše, při které vyrazily více než tři stovky dobrovolníků a pracovníků Správy KRNAP po krkonošských turistických cestách a po loukách s cílem vysbírat pohozené odpadky a zlikvidovat černé skládky, byla více než úspěšná.

Solární energii využívá už 8 % domácností

Solární energii využívá už 8 % domácnostíLidé stále více objevují výhody využívání energie ze slunce. Přispívá k tomu i dotační program Nová zelená úsporám, který od roku 2015 podporuje také instalaci domácích solárních zařízení a letos nabízí dotace i na výkonnější fotovoltaické elektrárny. Aby však dávalo využívání solární energie v domácnosti ekonomický smysl, je nutné celý fotovoltaický systém dobře navrhnout. Ne všechny firmy to dělají. Začít plánovat by přitom lidé měli už na podzim.

Polovina kontrolovaných bazarů a zastaváren porušilo zákony

Polovina kontrolovaných bazarů a zastaváren porušilo zákonyČeská obchodní inspekce ve 2. čtvrtletí 2017 provedla kontroly bazarů a zastaváren a zjistila porušení zákonů u poloviny z nich. Nejčastěji obchodníci neinformovali o podmínkách reklamace a nevyznačili v dokladu o zakoupení, že se jedná o výrobek použitý nebo s vadou.

Nejčastěji šizené potraviny? Tuzemské masné výrobky

Nejčastěji šizené potraviny? Tuzemské masné výrobkyMasné výrobky mají problémy s kvalitou častěji než jiné potraviny, odhalily to nezávislé spotřebitelské testy časopisu dTest. Analýza výsledků testování za poslední tři roky ukázala, že nejvíc nekalostí skrývají uzeniny a další výrobky z masa.

Zásady bezpečné jízdy za mlhy? Vidět, být viděn a nespěchat!

Zásady bezpečné jízdy za mlhy? Vidět, být viděn a nespěchat!Pravděpodobnost usmrcení při kolizi za mlhy je 2x vyšší než u průměrné nehody. Jaká rychlost je bezpečná? A kdy použít, a kdy naopak nepoužít zadní světla do mlhy? Zákon o silničním provozu nastavuje pravidla pro používání zadních mlhovek velmi podivně..

Ambulantní lékaři pohřbívají svoje praxe

Ambulantní lékaři pohřbívají svoje praxeVíce než 10 000 praktických lékařů pro děti i dospělé, stomatologů a dalších ambulantních specialistů si 10. října navlékne na rukáv černé pásky.

Výjimečný hřebčín s okolím se hlásí na seznam UNESCO

Výjimečný hřebčín s okolím se hlásí na seznam UNESCORok poté, kdy ministr zemědělství Marian Jurečka a ministr kultury Daniel Herman zřídili Radu památky Kulturní krajina hřebčína v Kladrubech nad Labem s cílem zapsat tento fenomén do Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO, je vše připraveno k závěrečnému kroku. Oficiální žádost s potřebnou dokumentací podalo Ministerstvo kultury 29. září 2017. Návrh nese název Krajina pro chov ceremoniálních kočárových koní v Kladrubech nad Labem.

Den Architektury - 210 akcí v 67 místech po celé republice

Den Architektury - 210 akcí v 67 místech po celé republiceOd Plzně po Ostravu, od Liberce po Český Krumlov či Hodonín – Den Architektury již o víkendu 30. 9. a 1.10. zve širokou veřejnost v téměř 70 městech a obcích po celé České republice na bohatý program: přes 200 architektů a odborníků v rolích průvodců přichystalo na 210 akcí.

Stále oblíbenější orální sex může způsobit i problémy

Stále oblíbenější orální sex může způsobit i problémyPopularita orálního sexu v posledních letech neustále roste. Podle průzkumu z roku 2015 jej praktikovalo 91 % českých žen a 88 % českých mužů. Mnoho lidí ho totiž považuje za bezpečnou sexuální aktivitu, při níž nelze onemocnět sexuálně přenášenými chorobami. Podle odborníků je tomu však naopak...

Světluška podpořila internet pro nevidomé v knihovnách

Světluška podpořila internet pro nevidomé v knihovnáchJaké bude zítra počasí? Co píšou v dnešních novinách? Kdo mi napsal e-mail? – pro vidícího člověka s volným přístupem k internetu snadná věc, pro nevidomého nebo zrakově postiženého často neřešitelný problém. Zpřístupnit internet nevidomým a slabozrakým v knihovnách – to je cílem přelomového projektu Nadačního fondu FriendlyVox (NFFV), který v minulém týdnu podpořil i Nadační fond Českého rozhlasu ze sbírky Světluška.

Nejčastější „rušitelé“ při řízení? Spolujezdci, děti i zvířata

Nejčastější „rušitelé“ při řízení? Spolujezdci, děti i zvířataZa nejvíce rizikový faktor při řízení motorových a nemotorových vozidel, lze jednoznačně stále považovat jeho řidiče. Přesto, byť si to často neuvědomujeme, další, neméně důležitou podmínkou pro bezpečný průběh jízdy, je způsob chování spolujezdců.

V Podyjí zahnízdil vzácný sokol stěhovavý. Poprvé po padesáti letech

V Podyjí zahnízdil vzácný sokol stěhovavý. Poprvé po padesáti letechNa jaře dospělý pár sokolů a v létě mláďata. Ornitologové v Podyjí po padesáti letech potvrdili hnízdění vzácných sokolů stěhovavých. Prokazuje se tak trend nárůstu jejich množství v Česku. Na Moravě nyní hnízdí pravděpodobně čtyři páry a odborníci věří, že jejich počet bude v příštích letech narůstat. Informuje o tom Národní park Podyjí.
© 2005 – 2019 Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu provozovatele zakázáno.