Články FiftyFifty.cz, strana 39

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 39 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 39

FiftyFifty

Náhradní matka v roli pouhé náhradní dělohy?

V nedávné době se objevila v tisku zpráva, že známé americké herečce ze seriálu Sex ve městě, Sarah Jessice Parker (44), odnosila dvojčata náhradní matka. Hvězdný pár se pro toto řešení rozhodl proto, že se několik let pokoušel s neúspěchem dítě počít přirozenou cestou. Co je možné v USA, bude možné i u nás?

Začarovaný kruh jménem předstírání orgasmu

Počet žen, které alespoň jednou v životě orgasmus předstíraly, se blíží 100 %. Co je k tomu vede? Jistě mnoho důvodů. Obecně platnou odpověď asi nezískáme. Každá z těchto žen má svou jedinečnou minulost, své představy o vztazích, sexu, a tedy jiné důvody, proč předstírat něco, co není.

Prokletá, nebo žádaná nuda?

Zdá se, že nastává období, kdy si lidé uvědomují, že i nečinnost má své kladné stránky. Naneštěstí ne vždy k tomu člověk dochází svobodnou volbou.

Bazény

Patří k modernímu životnímu stylu. Řada z nich je přátelská k životnímu prostředí a projde i velmi náročnými ekologickými testy. Cena nemovitosti s bazénem je ve světě nejméně o dvacet procent vyšší než obdobného domu bez bazénu.

Ženský orgasmus jako vývojová odměna

Evoluční biologové – odborníci zabývající se vývojem různých funkcí organismu – nikdy neměli problém s vysvětlením samčího, tedy mužského orgasmu – ten je spojen s ejakulací, a tedy s reprodukcí. Ovšem u žen je to jinak.

Marihuana – konečná, nebo jen přestupní stanice?

Drogová závislost je celosvětový problém. A Česká republika rozhodně nezaostává, naopak – zaujímá prvenství mezi evropskými zeměmi v počtu mladých lidí majících zkušenost s jakoukoliv nelegální drogou. Navíc mnoho lidí nezůstane "jen" u marihuany nebo jiných měkkých drog.

Zdravotní klaun: Výborná a Svíčková

Každý čtvrtek dopoledne docházejí zdravotní klauni na onkologickou ambulanci ve FN Motol. Jak se rázem promění ambulance v čekárnu na autobus?:

Jak se spí v Evropě

Během ledna 2009 provedla společnost Lundbeck průzkum poruch spánku v Evropě. Průzkumu, který probíhal formou internetového dotazníku, se zúčastnilo celkem 6 694 respondentů ze sedmi evropských zemí – Velké Británie, Francie, Německa, Portugalska, Polska, Maďarska a České republiky.

Nový přízrak závislosti

Počítačové hry, komunikace po internetu i mobilní telefony se mohou stát návykové podobně jako drogy. Následkem může být ztráta přátel, zaměstnání, rozvod i smrt.

Původ násilí?

O podstatě a příčinách agresivity a násilí se toho napsalo už mnoho. Psychologové a vychovatelé však dodnes nevědí, jak a zda vůbec je možné zlo v člověku potlačit nebo mu předcházet.

Jsem už svobodná příliš dlouho?

Svobodné třicátnice. Je jich stále víc. Úspěšné, bohaté, vzdělané, zcestovalé, inteligentní, samostatné. Pro co se rozhodnou, to získají. Ale jedna oblast v životě jim pokulhává. Vztahy, na které jaksi „nezbývá čas“.

Láska v srdci nebo v mozku?

Podle lidové představy sídlí láska v srdci. Moderní věda bezpečně ví, že je spojena s mozkem a nejrůznějšími chemickými procesy v těle. Její podstata dodnes zůstává zahalena tajemstvím, i když její projevy se během času radikálně mění.

Žít v páru?

Podle Woodyho Allena žijí v páru jen hrdličky, tučňáci a katolíci. Není to tak úplně pravda. Existence páru je dokázána i u jiných živočichů, ale většinou se omezuje jen na dobu páření, maximálně na dobu krátce po porodu potomka.

Orgasmus… Co to vlastně je?

V čem sexuální vyvrcholení spočívá, jak vzniká, jaký má průběh? Na tyto a další otázky se vědci už mnohá desetiletí snaží najít uspokojivou odpověď. Ta jim však neustále uniká.

Jak zachovat vášnivý sex i po čtyřicítce…

Na toto téma je velice těžké dávat obecně platné „funkční rady“. Protože i když se bavíme o sexu po čtyřicátém roce života, je třeba vzít v potaz mnoho dalších faktorů.
© 2005 – 2019 Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu provozovatele zakázáno.