Články FiftyFifty.cz, strana 57

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 57 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 57

FiftyFifty

Mýty a fakta o alergii

Mýty a fakta o alergiiJe až s podivem, kolik o tak rozšířeném onemocnění, jako je alergie, koluje mezi lidmi fám a omylů. Na druhé straně pak existují fakta, o kterých často ani mnozí nemocní nemají tušení. Jaké vědomosti máte o alergii vy?

Na snowboardu pozor na ruce!

Na snowboardu pozor na ruce!Opět se blíží období výletů na zasněžené kopce a s ním i nebezpečí méně či více závažných sportovních úrazů. Zatímco pro lyžaře jsou typická poranění nohou, snowboarding nahrává spíše zlomeninám horních končetin. Ty jsou přitom jako takové u vyznavačů jednoho „prkna “dvakrát častější v porovnání s lyžaři.

Partnerské hádky za volantem zvyšují riziko dopravní nehody

Partnerské hádky za volantem zvyšují riziko dopravní nehodySedáte-li za volant po hádce s partnerem, zvyšuje se pravděpodobnost, že zapříčiníte dopravní nehodu. Vyplývá to z průzkumu pojišťovny MORE THAN, sesterské společnosti DIRECT Pojišťovny, jenž proběhl mezi řidiči ve Velké Británii.

Tradice masopustu v posledních letech znovu ožívá

Tradice masopustu v posledních letech znovu ožíváNasytit se a pobavit před postním časem předjaří, to byl základní cíl masopustu, který trval od Tří králů do Popeleční středy. Tato tradice vznikla v dobách středověku a oblibu si velice rychle našla u všech vrstev obyvatel – od nejchudších po bohaté, na venkově i ve městech.

Zimní přikrmování pomáhá ptákům i lidem

Zimní přikrmování pomáhá ptákům i lidemKdo dosud nezačal se zimním přikrmováním ptáků, měl by začít právě nyní. Na mnoha místech republiky zůstává ležet napadaný sníh a ptáci tak mají ztížený přístup k potravě.

Nové technologie ve školách: škodí dětským očím?

Nové technologie ve školách: škodí dětským očím?Dnešní školy a učitelé, kteří chtějí držet krok s moderní dobou, plní své třídy počítači, interaktivními tabulemi a dalšími typy digitálních zařízení. Všechny tyto přístroje navyšují čas, který děti tráví s pohledem upřeným do monitorů a obrazovek. Může to mít pro dětský zrak škodlivé následky?

Psychika hraje při léčbě anorexie hlavní roli

Psychika hraje při léčbě anorexie hlavní roliOnemocnění anorexií mnohdy nekončí jen úspěšnou "vykrmovací" léčbou a obnovením normální váhy. Mnoho pacientek má totiž i po ukončení léčby stále sklon přijímat příliš málo potravy a navíc s nedostatečnou kalorickou hodnotou.

Úrazům na lyžích předejdete fyzickým tréninkem

Úrazům na lyžích předejdete fyzickým tréninkemPokud se řadíte mezi vášnivé lyžaře, pod stromečkem na vás možná čekala nová výbava. Lyžování je výborným sportem se spoustou legrace. Může však být i nebezpečné. Na co je třeba si dát pozor, abyste byli ušetřeni zranění?

Utajená zlomenina obratle

Utajená zlomenina obratleUtajená zlomenina obratle Osteoporóza neboli "tichá nemoc" může být kromě jiných komplikací také viníkem zlomeniny některého z obratlů. U starších osob se toto zranění objevuje poměrně často, i když o tom zpočátku ani neví. Zlomený obratel totiž můžeme mít i bez jakýchkoli počátečních příznaků.

Spánek ovlivňují geny i kvalita matrace

Spánek ovlivňují geny i kvalita matraceJak dlouho spát? Přes veškerý vědecký pokrok na tuto otázku nedokážeme jednoznačně odpovědět. Potřeba spánku je u každého z nás velmi individuální. Existují však faktory, které délce a kvalitě spánku pomáhají, nebo naopak škodí.

Novoroční předsevzetí: dejte si jen ta splnitelná

Novoroční předsevzetí: dejte si jen ta splnitelnáKonec starého roku a hlavně začátek toho nového je často ve znamení slibů, předsevzetí a přání. Protože každý z nás má žebříček hodnot nastavený jinak, i to, co si přejeme, se bude lišit.

10 kroků k odvykání kouření aneb Co zvládne přečíst i teenager

seriál :: Nekuř, uschne ti!

10 kroků k odvykání kouření aneb Co zvládne přečíst i teenagerAdolescenti obecně – a o těch závislých to platí dvojnásob – přijímají nové informace o svých potížích často s velkou nechutí. Přinášíme proto článek, který shrnuje problém nikotinové závislosti a jejího odvykání. Zkrátka takový, aby jej byl ochoten přečíst až do konce i "puberťák".

Cerruti 1881: Tradiční rodinné stříbro

Cerruti 1881: Tradiční rodinné stříbroMezi jednu z nejslavnějších značek italského vytříbeného vkusu a módy druhé poloviny minulého století patřila zcela nepochybně společnost Cerruti 1881. Firma byla založena na rodinné tradici. Její výrobky se staly právem legendární, protože splnily požadavky i těch nejnáročnějších zákazníků.

Dvacet ztracených let

Dvacet ztracených letPetr nikdy nepoznal svého tátu. Prý od mámy odešel, ještě když byla těhotná, a pak už se o Petra vůbec nezajímal...

Hezké Vánoce!

Hezké Vánoce!Přejeme Všem našim čtenářům - těm skalním, ale též těm náhodně "kolemjdoucím" - klidné, spokojené a požehnané svátky vánoční.
© 2005 – 2019 Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu provozovatele zakázáno.