Články FiftyFifty.cz, strana 8

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 8 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 8

FiftyFifty

Čemu se smějou?

seriál :: Předvolební rande

Na otázku, čemu se ti politici na billboardech smějou, se nabízí hodně odpovědí. Bohužel se mi jako nejpravděpodobnější jeví varianta, že se smějou nám. Smějou se nám voličům a to hlavně proto, že se právě teď musíme rozhodnout, který z těch podbízivých a populistických šklebů z plakátů zvolit. Sami vědí, že nás čeká velmi těžce řešitelný úkol. Sledujte FiftyFifty.cz, zkusíme vám být nápomocni.

Dává si před tím někdo kafe?

Dotek toho léta cítím stále na kůži. Se všemi vůněmi, které k létu patří. Připomene mi jej vůně parfému, čerstvé jahody, cigaretový kouř. Celé město, když je po dešti. Stříkající fontána v parku.

Utište slepé střevo a pro sichr i ta ostatní

..Stojí u okna a opájejí svoje smysly.. Zrak i sluch, když mají štěstí a z blízké základny nestartují či nedosedají stíhačky.., ostatně i čich, když se zadaří a v zahrádkách okolních rodinných domků právě nespalují, co se nehodí, či z blízkých vesniček soukromí zemědělci nevyvážejí ze chléva..

Dám ti tam dvě pampelišky

"Holko, holčičko, já jsem si na tebe myslel, víš…" "Jó? A jak takový myšlení jako vypadá? To by mě teda zajímalo," řekla Natálka a trochu se začervenala. "No, víš, myslel jsem, že půjdeme třeba na takovou malou procházku a budeme se poznávat." "Jo, poznávat. Jak pak bys mě chtěl poznávat? Sahat mi pod sukýnku. To bys chtěl, že jo nemravo!"

Halucinogenní čarodejnická košťata

Proč se každou poslední dubnovou noc zapalují ohně a pro mnohé je tento nepsaný svátek tak důležitý?

Greenpeace versus Černobyl

Jaderná katastrofa, kterou se nepodařilo ututlat a která stále ještě nespí, je i po dvaceti letech středem pozornosti. A někdy jsou zapotřebí i těžkooděnci...

Můj známý Kolja …

Právě 26. dubna 2006 uplyne přesně 20 let od okamžiku, kdy v 01:23:44 místního času došlo ke dvěma krátce po sobě následujícím výbuchům, které tak smutně zahájily tragédii, která navždy poznamenala naši planetu a lidem vtiskla do paměti ono do té doby neznámé slovo, synonymum pro jadernou havárii: Černobyl.

Vezmu si to nejhezčí prádlo

Zbyněk mě zval už celý rok, ať se přijedu podívat. Pořád bylo dost práce a to byl důvod, že jsem opravdu potřeboval na pár dní z Prahy vypadnout. Rozhodl jsem se jet autobusem a nakonec ty čtyři hodiny cesty příjemně utíkaly. Jen jsem si tak opřel hlavu do sedadla a pozoroval běžící krajinu. Chvílemi jsem upadal do spánku a pokaždé se leknul, když jsem se budil, že mi hlava padá na rameno spolusedící ženy.

NYT: Cukrová třtina je klíčem k energetické soběstačnosti

Na počátku automobilového věku prohlásil Henry Ford, že etylalkohol je palivem budoucnosti. S rostoucími cenami ropy, se k tomuto názoru kloní i čím dál tím více světových politiků, včetně prezidenta USA. Přitom v Brazílii se biopalivo do aut úspěšně používá velmi dlouho a podle jejích představitelů by měla země letos dosáhnout úplné soběstačnosti.

Autobus za tašku

Milovat to, co je krásné, není těžké. Přilnout však k jedincům, kterým osud vtiskl znak odlišnosti, vyžaduje lidí celých - lidí se šlechetným srdcem. Jedním z nich je určitě televizní reportér České televize Jakub Knězů, jehož oblíbené heslo zní „Normální je být různý“.

Maloměsto očima naplaveniny

Pátek večer. Příjíždím po hodinovém zpoždění na malý zaplivaný vlakový nádraží...

Oba

Při pohledu na jeho otce na fotografiích jsem měla mrazení. Lehký, sotva znatelný pocit, který po sobě zanechával spoušť. Nedal se smazat. Stačila myšlenka. A ta byla. Každý den se mi převalovala v hlavě. Náš vztah nic takového vyvolat nemohl. Byl totiž harmonický, bez známek jakýchkoliv záchvěvů. Jak mysli, tak těla.

Prostitutka nebo apoštolka?

Máří Magdaléna. Bývá zobrazována jako hříšnice, kajícnice, představuje napravenou prostitutku. Marie pocházela z chudého města Magdaly. Kde je chudoba, tam je i neřest. Bible praví, že byla hříšná a když do města přišel Ježíš, vzala drahý olej a s pláčem mu natřela nohy a své slzy, které na nich ulpěly, utírala svými vlasy...

Praha očima venkovana

JARO Je to už rok, co jsem se shodou šťastných i nešťastných okolností ocitla ve víru velkoměsta. Poklidně tekoucí čas jsem vyměnila za všudypřítomný chaos, hluk, strach, ale i svobodu. Jdete do něčeho s představou, že to může být jen lepší, ale nemáte tušení, co na vás čeká za rohem. Najednou vám začne chybět to, co vám jinde nejvíc vadilo. Například, že vyjdete z domu a nepotkáte žádnou známou tvář.

Teplo prázdný postele

Zavolal mi. Nejdřív cizí číslo a cizí hlas, ale nakonec se smíchem prozradil. Nečekala jsem to. Trošku jsem včera nahodila SMSku na udičku a vida, jak se chytil. Až jsem se celá zapotila, zčervenala a nevěděla, co říct. On mluvil, naštěstí, mluvil o překot.
© 2005 – 2019 Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu provozovatele zakázáno.