Články FiftyFifty.cz, strana 8

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 8 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 8

FiftyFifty

ORF: 1,1 miliardy lidí je bez pitné vody, tvrdí UNEP

PRAHA/VÍDEŇ (EcoMonitor) - Mezinárodní organizace UNEP zveřejnila před nedávnem v Mexiko City výsledky svého dosud nejrozsáhlejšího průzkumu celosvětových zásob pitné vody, na kterém se podílelo celkem 24 jejích organizací. Jedním z klíčových závěrů rozsáhlé studie je zjištění, že celosvětové zásoby pitné vody jsou stále omezenější a hlavní příčinou tohoto stavu je selhání státních institucí a firem působících v oblasti pitné a odpadní vody.

Spodní prádlo až nakonec

Klára si oholila nohy, namazala je pečlivě krémem a chvíli se na ně dívala. Ani trochu se jí nelíbily. Měla dojem, že všechny ostatní nohy, které kolem ní chodí, vypadají podstatně lépe.

Vyšší síla Paroubek

seriál :: Předvolební rande

Je opravdu Paroubek Vyvolený? Dovede nás ke sladké prosperitě, koláčům a radovánkám?

Swissinfo: Spotřebu energie je možné snížit na třetinu

PRAHA/ŽENEVA (EcoMonitor) - Ochránci životního prostředí chtějí, aby Švýcarsko do roku 2050 snížilo svou spotřebu energie o dvě třetiny. Minulý týden publikovali studii, jak chtějí tohoto cíle dosáhnout. Pomoci mají úsporné technologie a snížení objemu dopravy na silnicích, napsal server Swissinfo.

Zelená jako výzva

seriál :: Předvolební rande

Strana zelených dosud nepoznala kouzlo sněmovních lavic. Vklouzne do nich po letošních volbách? Seriál o politických stranách začíná, rozhodněte se koho volit s FiftyFifty.cz!

Čemu se smějou?

seriál :: Předvolební rande

Na otázku, čemu se ti politici na billboardech smějou, se nabízí hodně odpovědí. Bohužel se mi jako nejpravděpodobnější jeví varianta, že se smějou nám. Smějou se nám voličům a to hlavně proto, že se právě teď musíme rozhodnout, který z těch podbízivých a populistických šklebů z plakátů zvolit. Sami vědí, že nás čeká velmi těžce řešitelný úkol. Sledujte FiftyFifty.cz, zkusíme vám být nápomocni.

Dává si před tím někdo kafe?

Dotek toho léta cítím stále na kůži. Se všemi vůněmi, které k létu patří. Připomene mi jej vůně parfému, čerstvé jahody, cigaretový kouř. Celé město, když je po dešti. Stříkající fontána v parku.

Utište slepé střevo a pro sichr i ta ostatní

..Stojí u okna a opájejí svoje smysly.. Zrak i sluch, když mají štěstí a z blízké základny nestartují či nedosedají stíhačky.., ostatně i čich, když se zadaří a v zahrádkách okolních rodinných domků právě nespalují, co se nehodí, či z blízkých vesniček soukromí zemědělci nevyvážejí ze chléva..

Dám ti tam dvě pampelišky

"Holko, holčičko, já jsem si na tebe myslel, víš…" "Jó? A jak takový myšlení jako vypadá? To by mě teda zajímalo," řekla Natálka a trochu se začervenala. "No, víš, myslel jsem, že půjdeme třeba na takovou malou procházku a budeme se poznávat." "Jo, poznávat. Jak pak bys mě chtěl poznávat? Sahat mi pod sukýnku. To bys chtěl, že jo nemravo!"

Halucinogenní čarodejnická košťata

Proč se každou poslední dubnovou noc zapalují ohně a pro mnohé je tento nepsaný svátek tak důležitý?

Greenpeace versus Černobyl

Jaderná katastrofa, kterou se nepodařilo ututlat a která stále ještě nespí, je i po dvaceti letech středem pozornosti. A někdy jsou zapotřebí i těžkooděnci...

Můj známý Kolja …

Právě 26. dubna 2006 uplyne přesně 20 let od okamžiku, kdy v 01:23:44 místního času došlo ke dvěma krátce po sobě následujícím výbuchům, které tak smutně zahájily tragédii, která navždy poznamenala naši planetu a lidem vtiskla do paměti ono do té doby neznámé slovo, synonymum pro jadernou havárii: Černobyl.

Vezmu si to nejhezčí prádlo

Zbyněk mě zval už celý rok, ať se přijedu podívat. Pořád bylo dost práce a to byl důvod, že jsem opravdu potřeboval na pár dní z Prahy vypadnout. Rozhodl jsem se jet autobusem a nakonec ty čtyři hodiny cesty příjemně utíkaly. Jen jsem si tak opřel hlavu do sedadla a pozoroval běžící krajinu. Chvílemi jsem upadal do spánku a pokaždé se leknul, když jsem se budil, že mi hlava padá na rameno spolusedící ženy.

NYT: Cukrová třtina je klíčem k energetické soběstačnosti

Na počátku automobilového věku prohlásil Henry Ford, že etylalkohol je palivem budoucnosti. S rostoucími cenami ropy, se k tomuto názoru kloní i čím dál tím více světových politiků, včetně prezidenta USA. Přitom v Brazílii se biopalivo do aut úspěšně používá velmi dlouho a podle jejích představitelů by měla země letos dosáhnout úplné soběstačnosti.

Autobus za tašku

Milovat to, co je krásné, není těžké. Přilnout však k jedincům, kterým osud vtiskl znak odlišnosti, vyžaduje lidí celých - lidí se šlechetným srdcem. Jedním z nich je určitě televizní reportér České televize Jakub Knězů, jehož oblíbené heslo zní „Normální je být různý“.
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz