Články FiftyFifty.cz, strana 65

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 65 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 65

FiftyFifty

Při výkupu odpadů si podvodem snaží přilepšit řada zákazníků

Při výkupu odpadů si podvodem snaží přilepšit řada zákazníkůČeská obchodní inspekce minulý týden zveřejnila statistiky prohřešků výkupců odpadů. Porušení předpisů se dopustila téměř třetina kontrolovaných provozoven.

Jmenuji se Nuru!

Jmenuji se Nuru!Bohuslav Svoboda, Lucie Bílá a Karel Gott dnes pokřtili šesté mládě gorily nížinné narozené v Zoo Praha. Jméno Nuru vybrali chovatelé ze 14.000 návrhů zaslaných veřejností. Pochází ze svahilštiny a znamená světlo.

12 faktorů zhoršujících hojení ran

12 faktorů zhoršujících hojení ranKaždý z nás si za svůj život způsobil mnoho různých kožních poranění. Bývají bolestivá, často nevzhledná a mohou nás i omezovat v běžném životě. Na správném zahojení se podílí spousta faktorů, které můžou regeneraci zpomalovat a znesnadňovat. Je dobré znát ty nejdůležitější z nich.

Nezaměstnanost stoupá. Hrozí i Vám?

Nezaměstnanost stoupá. Hrozí i Vám?Média nás neustále varují, že míra nezaměstnanosti stále stoupá, a nebude tomu jinak ani v příštím roce. Zatímco v prosinci 2011 dosahovala nezaměstnanost 8,6 %, v prosinci minulého roku se tato hodnota vyšplhala již na 9,4 %. Je ale tato situace opravdu tak špatná? A lze se proti nezaměstnanosti ochránit?

Zoo Praha: Komplikovaný porod Kamby

Zoo Praha: Komplikovaný porod KambyPorod Kamby začal v neděli 24. února 2013 časně dopoledne, kdy jí odtekla plodová voda. Po několika hodinách přišla první zásadní komplikace: vyšla část pupeční šňůry, kterou Kamba vzápětí přetrhla. Bohužel tím bylo rozhodnuto o osudu mláděte.

Noční osvětlení měst způsobuje, že jsou kosi dříve dospělí

Noční osvětlení měst způsobuje, že jsou kosi dříve dospělíSvětlo z pouličních lamp, semafory a světlo proudící z oken našich domovů vytlačuje tmu z města. Nedostatek temna v noci má samozřejmě dopady na rostliny, zvířata a lidi. Vědci například zdokumentovali, jaké dopady má noční světlo na kosy černé. Závěr ornitologů je, že městské osvětlení u kosů posouvá jejich přirozené biorytmy.

První slůně v Zoo Praha je samička

První slůně v Zoo Praha je samičkaPrvní slůně narozené za více než osmdesátiletou historii Zoo Praha je na světě! Poprvé se dotklo země 11. února ve 13.20 a vzápětí se začalo stavět na nohy.

S nepřítelem ve vlastní hlavě

S nepřítelem ve vlastní hlavěI když se v civilizovaném světě už nemusíme obávat každý den o svůj život a se strachem očekávat nebezpečí, která nám přinese zítřek, platíme za to jistou daň. Jako by psychika zbavená strachu o základní životní potřeby a každodenní nejistoty najednou nevěděla co se sebou, objevil se zdravotní problém typický pro moderní společnost: deprese.

Na pouště v Zoo Praha přišlo jaro!

Na pouště v Zoo Praha přišlo jaro!Ačkoli venkovní teploty se v posledních dnech pohybují okolo nuly, pouštní terária Sonora a Kattakum žijí jarem. Jejich unikátní obyvatelé mají na činnosti, které jiní tvorové provozují celý rok, jen několik měsíců.

Syntetické látky začínají nahrazovat klasické drogy

Syntetické látky začínají nahrazovat klasické drogyTyto novinky opravdu postupně zaplavují trh a pozvolna vytlačují léta známé drogy. Jejich výrobci balancují na hraně zákona a stále se snaží přicházet na trh s něčím, co se ještě nenachází na seznamu zákazných psychoaktivních látek.

Drogy jako útěk před realitou

Drogy jako útěk před realitouPoměrně veliké množství lidí vidí v alkoholu jistý druh úniku ze světa plného nepříjemných věcí. Ze stejných důvodů někteří jedinci sáhnou i po drogách – honba za penězi, touha po lásce i nekonečné hledání práce se pak jeví snadnější. Bohužel jen do vystřízlivění, proto se celý "kolotoč" musí často točit dál a dál.

Neplodnost v číslech: problémy mají muži stejně jako ženy

Neplodnost v číslech: problémy mají muži stejně jako ženyPokud při pravidelném nechráněném styku po dobu jednoho roku nedojde k otěhotnění, nastává stav zvaný neplodnost. Tento problém trápí čím dál víc párů, jeho medializace je ale stále spíše nedostatečná. A jak je to s aktuální statistikou neplodnosti v ČR?

Živé muzeum gobelínů ve Valašském Meziříčí

Živé muzeum gobelínů ve Valašském MeziříčíV Evropě se zachovalo pouze několik dílen, v nichž jsou dodnes ručně tkány gobelíny. V Živém muzeu zažijete celý proces vytváření gobelínů a koberců od výtvarné předlohy po monumentální výsledek několikaměsíční práce.

Plíseň v koupelně? Nebezpečí nejen pro alergiky

Plíseň v koupelně? Nebezpečí nejen pro alergikyTéměř v každé koupelně se čas od času vyskytne plíseň. Vzhledem k tomu, že jsou její spory doslova všudypřítomné, není se čemu divit. Alergici mohou být touto plísní významně zdravotně ohroženi, ale nejen oni. Kdo a proč je ještě v nebezpečí?

Výlety na sněžnicích budou novým hitem letošní zimy na Šumavě

Výlety na sněžnicích budou novým hitem letošní zimy na ŠumavěFenoménem letošní zimy na Šumavě by se mohly stát výlety na sněžnicích. Správa NP a CHKO Šumava rozšířila počet informačních středisek, kde se výlety budou pořádat. V případě domluvy je také možné v některých informačních střediscích vyrazit na výlet na sněžnících kdykoliv.
© 2005 – 2019 Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu provozovatele zakázáno.