Články FiftyFifty.cz, strana 63

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 63 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 63

FiftyFifty

Snížení denní teploty o jeden stupeň zaviní 200 infarktů

Snížení denní teploty o jeden stupeň zaviní 200 infarktůBlíží se zima a s ní i chladné počasí. To je pro většinu lidí nepříjemné samo o sobě. Daleko hůře jsou na tom ale kardiaci, kterým klesající teploty výrazně ohrožují srdce. S tímto tvrzením přišli britští vědci.

Láska k tabáku znamená předčasné stárnutí

Láska k tabáku znamená předčasné stárnutíKuřáci mají nejen problémy s dýcháním, ale také se zrychleným stárnutím. Může za to klíčový protein, jehož produkce se snižuje u lidí s rozedmou plic. A právě ta je pro milovníky cigaret velkým rizikem.

Bílá stopa na Šumavě bude i letošní zimu bezplatná

Bílá stopa na Šumavě bude i letošní zimu bezplatnáDobrá zpráva pro všechny milovníky běžeckého lyžování - projekt Bílá stopa bude na Šumavě dále pokračovat. A to bezplatně. Nedostatek vlastních peněz vyřešila správa parku vyhledáním generálního sponzora. Navíc přes celé území NP Šumava povede nová trať - Šumavská magistrála.

Rypoši obří se zabydlují v Zoo Praha

Rypoši obří se zabydlují v Zoo PrahaMalá očka, sametově hebká srst a především obrovské bílé zuby, které stále trčí ven z tlamy. To je několik věcí, které charakterizují nejnovějšího obyvatele zoo, podivuhodného rypoše obřího.

Česko je ráj běžkařů

Česko je ráj běžkařůV České republice existuje asi 300 běžeckých tratí, které představují více jak 3000 kilometrů strojově upravovaných běžeckých stop. Vybrat si z nich můžete podle obtížnosti.

V pražské zoo se narodilo mládě tapíra. Podruhé v historii!

V pražské zoo se narodilo mládě tapíra. Podruhé v historii!Ačkoli díky pruhovanému „pyžamu“ vypadá, jako by k svým rodičům ani nepatřil, dělá všem obrovskou radost! Malý samec tapíra jihoamerického se má čile k světu.

Když za žloutenku může vlastní tělo

Když za žloutenku může vlastní těloUž od malička děti slýchají, že pokud si budou mýt ruce, nedostanou žloutenku. Věc však zdaleka není tak jednoduchá. Někdy se může stát, že na jaterní buňky začne útočit imunitní systém vlastního těla – výsledkem je pak vznik hepatitidy, ne však neopatrností či vinou postiženého.

NP České Švýcarsko: Lososi se vracejí do Kamenice

NP České Švýcarsko: Lososi se vracejí do KameniceDo říčky Kamenice v národním parku České Švýcarsko se vracejí lososi. Od konce října do dnešního dne rybáři a zaměstnanci správy parku zdokumentovali nejméně pět dospělých jedinců, a to v Edmundově soutěsce u Hřenska.

Přes polovinu českých žen připouští, že by sex mohl být lepší

Přes polovinu českých žen připouští, že by sex mohl být lepšíPro někoho je sex prioritou číslo jedna, někdo si na něj nevzpomene, jak je rok dlouhý. Podle odborníků je úplně jedno, zda provozujete milostné hrátky jednou týdně či dvakrát do roka. Důležitá je vaše spokojenost. 56% českých žen hodnotí svůj sexuální život sice jako uspokojivý, ale dodává, že by určitě bylo co zlepšovat.

Světový den diabetu – měření zdarma pro všechny

Světový den diabetu – měření zdarma pro všechnyZdravotníci budou zdarma měřit hladinu krevního cukru, krevní tlak, index tělesné hmotnosti BMI, hladinu cholesterolu a procento tělesného tuku..

Prodej dřeva z NP Šumava je teď průhledný, efektivní a navíc i výnosnější

Prodej dřeva z NP Šumava je teď průhledný, efektivní a navíc i výnosnějšíSpráva Národního parku Šumava začala letos prodávat výrazně větší množství dřeva v elektronické aukci. Proto jsou výnosy z jeho prodeje vyšší než v předchozích letech. Jen za letošek díky tomu správa parku vydělala o téměř dva miliony korun více, než by to mu bylo při stejném objemu dřeva loni. Prodej dřeva je navíc transparentní a efektivní.

Telč, pohádkové město UNESCO

Telč, pohádkové město UNESCORemake slavné série filmů Angelika z 60. let se letos natáčí mimo jiné v Telči. Až ho budeme sledovat na filmovém plátně, uvidíme zámek i historické centrum, které patří k nejcennějším městským památkovým rezervacím na Moravě a v roce 1992 bylo zapsáno na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Změna času nás může trápit i několik týdnů. Jak se s ní vyrovnat?

Změna času nás může trápit i několik týdnů. Jak se s ní vyrovnat?Nedávná změna letního času na zimní bude některé z nás trápit ještě řadu dní.

Nabídněte dětem školku blízkou přírodě. Už u nás jsou

Nabídněte dětem školku blízkou přírodě. Už u nás jsouČastější pobyt dětí v přírodě, kontakt se zvířaty, šetrný provoz nebo větší spolupráce s rodiči a veřejností. Tím se od běžných zařízení pro předškolní děti liší školky a dětské kluby, které se zapojily do projektu Školka blízká přírodě. Předškolákům chtějí co nejpřirozenější cestou ukázat například to, odkud se bere mléko, jablka na ovocný koláč nebo jak vypadá borová šiška.

Pražská zoo rozmnožila jako první na světě želvu korunkatou

Pražská zoo rozmnožila jako první na světě želvu korunkatouPražští chovatelé dosáhli světového úspěchu: objevili způsob rozmnožování indické želvy korunkaté, který pro vědce doposud zůstával tajemstvím. V Praze se vylíhlo sedm mláďat díky zcela nekonvenčnímu postupu - umístění vajec do vody. Návštěvníci zoo si mláďata budou moci prohlédnout už tento víkend.




© 2005 – 2019 Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu provozovatele zakázáno.