Články FiftyFifty.cz, strana 75

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 75 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 75

FiftyFifty

Při záchraně lesních školek jde také o mužský element v předškolním vzdělávání

Při záchraně lesních školek jde také o mužský element v předškolním vzděláváníNově vznikající zákon o dětských skupinách může znamenat likvidaci lesních školek. Jejich podporovatelé se snaží situaci zvrátit a usilují o jejich místo na slunci. Jde zde však o víc než o zachování možnosti dětí vzdělávat se v přírodě místo ve třídě.

Pozor, smlouvu o zájezdu uzavřete i jedním klikem

seriál :: Zajíc v pytli

Pozor, smlouvu o zájezdu uzavřete i jedním klikemdTest a ESC: Někteří lidé si myslí, že když nepodepíší vytištěnou smlouvu o zájezdu, tak pro ně není žádná objednávka závazná. Na to pozor. Při vybírání dovolené na webech zahraničních a nově i českých cestovních kanceláří mohou spotřebitelé vinou nepozornosti přijít ke značné finanční újmě. Stačí k tomu prakticky jediné kliknutí.

Vybíráme systém pro solární ohřev vody

Vybíráme systém pro solární ohřev vodySolární ohřev vody může domácnosti v rodinném domě ročně ušetřit tisíce korun na nákladech za energie. Na druhou stranu špatně navržený či nekvalitní systém se může stát pastí na peníze. Ve spolupráci s odborníky jsme pro vás připravili několik rad, na co se při výběru této technologie zaměřit, aby vám slunce pomáhalo a šetřilo náklady na teplou vodu.

Pražská zoo odchovala dva vzácné pouštní plazy

Pražská zoo odchovala dva vzácné pouštní plazyMláďata trnorepa mezopotámského a agamky písečné, to jsou aktuálně největší chlouby kurátora plazů Petra Velenského a jeho týmu. V případě trnorepa jde o světový prvoodchov v zoologických zahradách, v případě agamky o naději na udržení unikátního chovu v Praze.

Šest tipů, jak „svépomocí“ zlepšit kvalitu spermií

Šest tipů, jak „svépomocí“ zlepšit kvalitu spermiíChcete se sami účinně podílet na zlepšení počtu a kvality svých spermií? Pokud ano, vyzkoušejte některé tipy, které problém pomohou významně zlepšit. Jedná se především o malé, ale důležité změny v životním stylu a každodenní rutině.

Dárky k nákupu komplikují odstupování od smluv

Dárky k nákupu komplikují odstupování od smluvDostali jste k nákupu dárek a posléze odstupujete od koupě z důvodu vad? Odstoupení vás může vyjít pěkně draho, pakliže už dárek nemáte. Obchodníci totiž vyžadují vracení dárků, a není-li to možné, srazí si z kupní ceny částku, za kterou darovanou věc běžně prodávají. Na to však nemají právo.

Po čem chodí žirafy?

Po čem chodí žirafy?Nečekané nálezy ve výběhu žiraf, z nichž nejstarší pamatuje dobu stěhování národů, představuje Zoo Praha v Galerii Gočár až do konce srpna.

Nové rekreační drogy: nebezpečí unikající před zákonem

Nové rekreační drogy: nebezpečí unikající před zákonemNa první pohled se tváří nevinně, ale zdání klame. Jejich revírem jsou diskotéky a kluby, jejich nepřítelem zákon. Mohou způsobit vážné poškození zdraví a silnou závislost. Takzvané legal highs neboli nové rekreační drogy pomalu, ale jistě chytají do svých spárů mnoho mladých lidí po celém světě.

Občané EU mají od pátku stejná spotřebitelská práva

Občané EU mají od pátku stejná spotřebitelská právaVíce než dva roky měly členské státy Evropské unie na promítnutí nové směrnice o právech spotřebitelů do svých právních řádů. Od pátku 13. června 2014 již musí být předpisy provádějící tuto směrnici uvedeny v život a regulovat vztahy mezi spotřebiteli a obchodníky shodně na celém území Unie. České provedení však vykazuje některé nedostatky.

Tři čtvrtiny žen se setkaly se silniční šikanou. Nejčastější jsou nadávky a neslušná gesta.

Tři čtvrtiny žen se setkaly se silniční šikanou. Nejčastější jsou nadávky a neslušná gesta.S ženami řidičkami se pojí mnoho mýtů. Prý neumí parkovat, v autě se malují, nerozumí technickým novinkám a neumí číst v mapách. Co je na tom pravdy, a co si české řidičky myslí o svých protějšcích za volantem, zkoumal internetový magazín pro ženy řidičky Žena v autě. Výzkum si dává za cíl vyvrátit či potvrdit určité stereotypy, které se s ženami řidičkami vážou a zjistit, jaké vlastně ženy za volantem jsou.

Zájem Čechů o pasivní domy stoupá

Zájem Čechů o pasivní domy stoupáO dotaci na ně se měsíčně hlásí kolem 200 domácností, což je trojnásobně více než vloni. Dle Centra pasivního domu, které mapuje tuzemskou výstavbu nízkoenergetických staveb, požádalo o státní dotaci na ně od začátku dubna už více než 400 domácností. Za celý loňský rok si přitom o příspěvek napsalo pouze 700 žadatelů.

Netradičně využitý odpad? Proměňte ho v nábytek, oblečení, bytové doplňky nebo šperky

Netradičně využitý odpad? Proměňte ho v nábytek, oblečení, bytové doplňky nebo šperkyNábytek, bytové dekorace, trička nebo šperky. Ačkoliv se na první pohled může zdát, že tyto věci nemají nic společného, opak je pravdou. Všechny z nich jsou totiž vyrobeny z různého druhu odpadu. Stačí jen trochu šikovnosti a dostatek fantazie. Odpad tak nemusí nutně končit ve sběrnách nebo na skládkách, dá se z něj vytvořit množství originálních výrobků. Právě ty nejzajímavější vám představíme v následujícím článku.

Mobilní provozovna – nová taktika neseriózních prodejců

seriál :: Zajíc v pytli

Mobilní provozovna – nová taktika neseriózních prodejcůŽe na předváděcí akce nechodíte, a tak se vás nebezpečí neseriózního prodeje předražených výrobků netýká? Nenechte se mýlit..

Šesté Kašpárkohraní: hudba, divadlo, hry. A Nedoklubko..

Šesté Kašpárkohraní: hudba, divadlo, hry. A Nedoklubko..Šestý ročník největšího rodinného festivalu Kašpárkohraní rozezní pražské Letenské sady v neděli 15. června od 12 do 19 hodin. Letošní „dětský mejdan“ se spojil se spolkem Nedoklubko, které pomáhá rodičům předčasně narozených dětí. Organizátoři pořádají věcnou sbírku, na místě budou pro nedonošené děti vybírat oblečení velikosti do 56 a látkové pleny.

5 mýtů o muži na rodičovské

5 mýtů o muži na rodičovskéMáte malé dítě nebo vás přírůstek do rodiny právě čeká? A uvažovali jste, že by část rodičovské dovolené strávil s dítětem doma táta? Péče otce o dítě na rodičovské dovolené je v současnosti stále posilujícím trendem a dle výzkumu agentury Mediaresearch pro Ligu otevřených mužů (LOM) o této všestranně přínosné variantě uvažuje až 90 % českých mužů.
© 2005 – 2020 Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu provozovatele zakázáno.