Články FiftyFifty.cz, strana 58

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 58 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 58

FiftyFifty

Lupus – složitá diagnóza i léčba

Lupus – složitá diagnóza i léčbaÚnava, vyrážka, padání vlasů – může jít o běžný jev související třeba se špatným životním prostředím nebo to může být lupus. Tohle onemocnění je vůbec problém odhalit, natož ho léčit. Příznaky se vlastně jen potlačují a mírní. I tak umějí lidé s lupusem žít normální život.

Pylová alergie zhoršuje příznaky deprese

Pylová alergie zhoršuje příznaky depreseImunologové i psychiatři už delší dobu vědí, že mezi pylovou alergií a depresivními stavy existuje souvislost. Pyl u alergiků zvyšuje počet sebevražd a zhoršuje náladu i těm, kterým duševní onemocnění nehrozí.

Češi o Velikonocích..

Češi o Velikonocích.....do kostela nechodí, desetina populace se dívá na televizi, nicméně většina dodržuje některý z tradičních zvyků..

Jarní střídání teplot a změna času ohrožují vaše srdce

Jarní střídání teplot a změna času ohrožují vaše srdce      Teplotní výkyvy, byť o jeden stupeň, zvyšují riziko vzniku srdečního infarktu během příštího měsíce. Na jaře se přitom počasí mění velmi často…

Alergeny číhají i na cyklisty

Alergeny číhají i na cyklistyPo dlouhé zimě se většina cyklistů nemůže dočkat, až budou moct nasednout na svůj stroj a uhánět po své trase. Pokud jste nejen vášnivými cyklisty, ale zároveň i alergiky, buďte obezřetní a mějte své léky vždy po ruce. Vyplatí se to.

Na psychiatrii kouření povoleno

Na psychiatrii kouření povolenoNikotin může mít skutečně příznivý účinek na některé funkce mozku. A je také známo, že kouření hraje u mnoha lidí s psychickými problémy velmi důležitou roli. Proto také odvykání tomuto zlozvyku je u psychiatrických pacientů poněkud ožehavá záležitost.

Venkov: tělo otužuje, alergii oslabuje

Venkov: tělo otužuje, alergii oslabujeČistota půl zdraví, špína celé. Samozřejmě je toto rčení poněkud přehnané, ovšem vystihuje už dlouho známou skutečnost: úzkostlivé dodržování hygieny je rizikový faktor pro vznik alergických onemocnění. Naopak výhodný je pobyt v prostředí, kde se organizmus běžně setkává s vyskytujícími se antigeny – tedy částicemi schopnými vyvolat imunitní odpověď.

Závažné zjištění v testu kuřat

seriál :: Zajíc v pytli

Závažné zjištění v testu kuřatOd prosince 2011 byly v Evropské unii nastaveny limity pro vybrané druhy salmonel v syrovém drůbežím mase. Časopis dTest nakoupil 17 kuřat, kuřecích čtvrtek a stehen, aby spotřebitelé věděli, jak unijní nařízení funguje v praxi. Bakteriologické vyšetření se zaměřilo i na přítomnost bakterií, jejichž výskyt není limitován - termofilní kampylobaktery, Staphylococcus aureus, Escherichia coli a Listeria monocytogenes.

Dostala jsem nesmírnou zlost

seriál :: Zajíc v pytli

Dostala jsem nesmírnou zlostObchodníci a reklamy z nás dělají blbce. Promiňte ten výraz, ale jinak se to ani nazvat nedá. V hypersupermarketu prodávají zázračné „bio francouzské“ kuře už po slevě za 160 Kč kilo, protože prý je vychované na farmě, kde pobíhalo po dvoře a bylo dokrmené cereáliemi.

Stres v práci? Cigareta vás nespasí

seriál :: Nekuř, uschne ti!

Stres v práci? Cigareta vás nespasíVětšina z nás se snaží své zdraví chránit. Vyhýbáme se nebezpečným činnostem, učíme se znát řeč našeho těla a ti více uvědomělí si hlídají správný životní styl. Jako šokující se pak může zdát zjištění, že o zdraví nám může dennodenně usilovat i zaměstnání – zvláště je-li spojeno se stresem.

Špačci předběhli skřivany, letos přiletěli dřív než obvyklí poslové jara

Špačci předběhli skřivany, letos přiletěli dřív než obvyklí poslové jaraStále delší dny a také vyšší odpolední teploty předznamenávají příchod jara. Přílet prvních ptačích poslů z teplých krajin zaznamenali už i ornitologové. Letos si pospíšili špačci, kteří o několik dní předběhli skřivany polní. Ti přitom každý rok přilétali jako první.

Syndrom počítačového vidění dokáže znepříjemnit život

Syndrom počítačového vidění dokáže znepříjemnit životTrávit pracovní dobu dlouhým hleděním na monitor počítače je v dnešní době úplně běžné. Tento způsob práce však klade na naše oči velké nároky a může být příčinou různých nepříjemných příznaků. Jedním z nich je syndrom počítačového vidění.

Na péči o stárnoucí rodiče se dobře připravte předem

Na péči o stárnoucí rodiče se dobře připravte předemV určité fázi života se karty obrátí a rodiče, kteří nám kdysi péči poskytovali, ji začnou sami potřebovat. Zatímco rad a informací o tom, jak pečovat o děti, je všude plno, pečovat o stárnoucí rodiče se musíme většinou naučit sami.

Kouříte? Za pár let vás nikdo nepozná

Kouříte? Za pár let vás nikdo nepoznáŠpatná pleť, poškozené zuby a dásně, vypadávání vlasů, stařecké skvrny...

Nespavost je nemoc, kterou lze léčit. Bezpečně a nenávykově

Nespavost je nemoc, kterou lze léčit. Bezpečně a nenávykověPokud trpíte poruchami spánku, možná jste již vyzkoušeli léky na rychlé usínání. Ty jsou však často návykové a vhodné pouze pro krátkodobé užívání.
© 2005 – 2020 Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu provozovatele zakázáno.