Články FiftyFifty.cz, strana 58

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 58 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 58

FiftyFifty

Lupus – složitá diagnóza i léčba

Lupus – složitá diagnóza i léčbaÚnava, vyrážka, padání vlasů – může jít o běžný jev související třeba se špatným životním prostředím nebo to může být lupus. Tohle onemocnění je vůbec problém odhalit, natož ho léčit. Příznaky se vlastně jen potlačují a mírní. I tak umějí lidé s lupusem žít normální život.

Pylová alergie zhoršuje příznaky deprese

Pylová alergie zhoršuje příznaky depreseImunologové i psychiatři už delší dobu vědí, že mezi pylovou alergií a depresivními stavy existuje souvislost. Pyl u alergiků zvyšuje počet sebevražd a zhoršuje náladu i těm, kterým duševní onemocnění nehrozí.

Češi o Velikonocích..

Češi o Velikonocích.....do kostela nechodí, desetina populace se dívá na televizi, nicméně většina dodržuje některý z tradičních zvyků..

Jarní střídání teplot a změna času ohrožují vaše srdce

Jarní střídání teplot a změna času ohrožují vaše srdce      Teplotní výkyvy, byť o jeden stupeň, zvyšují riziko vzniku srdečního infarktu během příštího měsíce. Na jaře se přitom počasí mění velmi často…

Alergeny číhají i na cyklisty

Alergeny číhají i na cyklistyPo dlouhé zimě se většina cyklistů nemůže dočkat, až budou moct nasednout na svůj stroj a uhánět po své trase. Pokud jste nejen vášnivými cyklisty, ale zároveň i alergiky, buďte obezřetní a mějte své léky vždy po ruce. Vyplatí se to.

Venkov: tělo otužuje, alergii oslabuje

Venkov: tělo otužuje, alergii oslabujeČistota půl zdraví, špína celé. Samozřejmě je toto rčení poněkud přehnané, ovšem vystihuje už dlouho známou skutečnost: úzkostlivé dodržování hygieny je rizikový faktor pro vznik alergických onemocnění. Naopak výhodný je pobyt v prostředí, kde se organizmus běžně setkává s vyskytujícími se antigeny – tedy částicemi schopnými vyvolat imunitní odpověď.

Na psychiatrii kouření povoleno

Na psychiatrii kouření povolenoNikotin může mít skutečně příznivý účinek na některé funkce mozku. A je také známo, že kouření hraje u mnoha lidí s psychickými problémy velmi důležitou roli. Proto také odvykání tomuto zlozvyku je u psychiatrických pacientů poněkud ožehavá záležitost.

Závažné zjištění v testu kuřat

seriál :: Zajíc v pytli

Závažné zjištění v testu kuřatOd prosince 2011 byly v Evropské unii nastaveny limity pro vybrané druhy salmonel v syrovém drůbežím mase. Časopis dTest nakoupil 17 kuřat, kuřecích čtvrtek a stehen, aby spotřebitelé věděli, jak unijní nařízení funguje v praxi. Bakteriologické vyšetření se zaměřilo i na přítomnost bakterií, jejichž výskyt není limitován - termofilní kampylobaktery, Staphylococcus aureus, Escherichia coli a Listeria monocytogenes.

Dostala jsem nesmírnou zlost

seriál :: Zajíc v pytli

Dostala jsem nesmírnou zlostObchodníci a reklamy z nás dělají blbce. Promiňte ten výraz, ale jinak se to ani nazvat nedá. V hypersupermarketu prodávají zázračné „bio francouzské“ kuře už po slevě za 160 Kč kilo, protože prý je vychované na farmě, kde pobíhalo po dvoře a bylo dokrmené cereáliemi.

Špačci předběhli skřivany, letos přiletěli dřív než obvyklí poslové jara

Špačci předběhli skřivany, letos přiletěli dřív než obvyklí poslové jaraStále delší dny a také vyšší odpolední teploty předznamenávají příchod jara. Přílet prvních ptačích poslů z teplých krajin zaznamenali už i ornitologové. Letos si pospíšili špačci, kteří o několik dní předběhli skřivany polní. Ti přitom každý rok přilétali jako první.

Stres v práci? Cigareta vás nespasí

seriál :: Nekuř, uschne ti!

Stres v práci? Cigareta vás nespasíVětšina z nás se snaží své zdraví chránit. Vyhýbáme se nebezpečným činnostem, učíme se znát řeč našeho těla a ti více uvědomělí si hlídají správný životní styl. Jako šokující se pak může zdát zjištění, že o zdraví nám může dennodenně usilovat i zaměstnání – zvláště je-li spojeno se stresem.

Syndrom počítačového vidění dokáže znepříjemnit život

Syndrom počítačového vidění dokáže znepříjemnit životTrávit pracovní dobu dlouhým hleděním na monitor počítače je v dnešní době úplně běžné. Tento způsob práce však klade na naše oči velké nároky a může být příčinou různých nepříjemných příznaků. Jedním z nich je syndrom počítačového vidění.

Na péči o stárnoucí rodiče se dobře připravte předem

Na péči o stárnoucí rodiče se dobře připravte předemV určité fázi života se karty obrátí a rodiče, kteří nám kdysi péči poskytovali, ji začnou sami potřebovat. Zatímco rad a informací o tom, jak pečovat o děti, je všude plno, pečovat o stárnoucí rodiče se musíme většinou naučit sami.

Nespavost je nemoc, kterou lze léčit. Bezpečně a nenávykově

Nespavost je nemoc, kterou lze léčit. Bezpečně a nenávykověPokud trpíte poruchami spánku, možná jste již vyzkoušeli léky na rychlé usínání. Ty jsou však často návykové a vhodné pouze pro krátkodobé užívání.

Kouříte? Za pár let vás nikdo nepozná

Kouříte? Za pár let vás nikdo nepoznáŠpatná pleť, poškozené zuby a dásně, vypadávání vlasů, stařecké skvrny...
© 2005 – 2021 Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu provozovatele zakázáno.