Články FiftyFifty.cz, strana 95

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 95 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 95

FiftyFifty

Jak si v zimě zahřát domov? Vsaďte na barvy a doplňky!

Jak si v zimě zahřát domov? Vsaďte na barvy a doplňky!V chladnějších měsících, kdy se dny krátí, se děti vrací do svých pokojíčků, kde pak tráví většinu volného času. Zima má prý být letos dlouhá a krušná, a proto je dobré se na ni i doma připravit. V dětském pokoji k tomu pomohou zejména útulné barvy a hřejivé doplňky. Přesvědčte se, že dokážete svým ratolestem vyčarovat kouzlo zimy a svátků v hřejivém provedení vašeho domova.

Trendy v interiéru 2017: zelená barva a kov. Vrací se i retro.

Trendy v interiéru 2017: zelená barva a kov. Vrací se i retro.Pokud se chystáte proměnit vzhled vašeho domova, můžete se už nyní inspirovat trendy, které přinese rok 2017. V příštím roce budou bytovému designu vládnout zelené odstíny, do kurzu se opět dostane vybavení v retro stylu a výraznou proměnu zaznamenají i ložnice. Seznamte se blíže s trendy nadcházející sezóny.

BESIP: „Vidíme se?“

BESIP: „Vidíme se?“BESIP vysílá jasný signál: „Buďte vidět!“ V rámci čtvrtého ročníku Signalfestivalu se snažil upozornit na význam používání reflexních prvků a ukázat nový trend viditelnosti chodců. Na Ovocném trhu v Praze se po čtyři dny doslova rozsvítily lidské bytosti…

Na pražských pískovištích se našlo nadlimitní množství kadmia

Na pražských pískovištích se našlo nadlimitní množství kadmiaTesty na toxické těžké kovy odhalily v písku sebraného na 9 pražských hřištích a pískovištích nadlimitní množství kadmia. Hodnoty přesáhly limit u všech vzorků s výjimkou jediného, upřesnila ekologická organizace Arnika, která testování organizovala. Koncentrace dalších těžkých kovů byly už pod limity danými vyhláškou ministerstva zdravotnictví.

Otrava muchomůrkou zelenou aneb Když játra devastuje jed

Otrava muchomůrkou zelenou aneb Když játra devastuje jedČeši jsou národem houbařů. Je ovšem nutné sbírané houby opravdu dobře znát. Existuje totiž celá řada těch, které jsou pro člověka nebezpečné. Obsahují jedy nazývající se mykotoxiny. Která houba je zřejmě v našich končinách nejnebezpečnější a co dělat v případě otravy?

Kontrola střechy před zimou

Kontrola střechy před zimouZima loni napáchala na domech dle České asociace pojišťoven škody celkem za 148 milionů korun. Většina poškození se týkala střech - nejčastěji docházelo k pádům rampouchů či ke škodám způsobeným tíhou a sesuvy sněhu.

Jak na souseda potížistu

Jak na souseda potížistuSpolu s nemovitostí získáváte zpravidla i sousedy. Ti dokáží někdy značně znepříjemnit život. Co vše soused dle zákona smí a co již ne, upravují právní předpisy. Bránit se proti jednání souseda můžete dle povahy věci prostřednictvím obecního úřadu, policie, dalších správních orgánů nebo soudu.

Topná sezóna je za dveřmi. Co je třeba nutně zajistit?

Topná sezóna je za dveřmi. Co je třeba nutně zajistit?S dobře fungujícím a vyladěným topením můžete během zimy ušetřit nezanedbatelnou částku na energiích a můžete klidně spát. Konec léta nebo začátek podzimu je tedy nejvhodnější dobou pro údržbu otopného systému.

Potraviny, které nesníte, darujte. Veřejné ledničky fungují napříč Českem

Potraviny, které nesníte, darujte. Veřejné ledničky fungují napříč ČeskemUž v několika českých městech mají svoji veřejnou sdílenou ledničku. Obyčejnou chladničku s neobyčejným účelem – lidé do ní nosí potraviny, které nespotřebují, a nabízí je potřebným. První veřejnou ledničku zprovoznili v Plzni, následovaly České Budějovice, Pelhřimov, Chrudim a Praha. V hlavním městě se v sobotu v rámci oslav Zažít město jinak otevře už v pořadí čtvrtá pražská sdílená lednice. Nejdete ji v Bio Oko Na Praze 7.

Pohodový podzim: Školákům prospěje řád, vám odpočinek.

Pohodový podzim: Školákům prospěje řád, vám odpočinek.Září s sebou nese nejen úlevu, že mají děti zase napilno a není jich všude plno, ale zároveň i řadu otázek: V kolik ti začíná basketbal? Máš hotové úkoly? Vzal sis čisté oblečení na tělocvik? Kam jsi schoval žákovskou? Proč jsou ty věci rozházené po celém obýváku? Péče o domácnost a rodinu se školáky není jednoduchá. Máme proto pro vás několik tipů, jak si vše zjednodušit a školní rok zvládnout v pohodě.

Galerie Portheimka: Středověké hody s Karlem IV. na sv. Václava

Galerie Portheimka: Středověké hody s Karlem IV. na sv. VáclavaMasa dušená i připravená na rožni, lahodné paštiky, sladkosti i polévky připravené podle středověkých receptur a k tomu hojnost piva a vína. To vše spolu s dalšími pokrmy typickými pro středověkou kuchyni nabídne ve středu 28. září od 10 do 18 hodin gurmánská slavnost „Hodujeme s Karlem IV.“ pořádaná pražskou Galerií Portheimka ve spolupráci s Muzeem gastronomie.

Maxmiliánovo první léto v Údolí slonů

Maxmiliánovo první léto v Údolí slonůMalý Max, jedno z nejoblíbenějších letošních mláďat v Zoo Praha, má za sebou svoje první léto v Údolí slonů. Roste téměř před očima – každým dnem jeho hmotnost stoupá o jeden kilogram!

Úložné prostory i dekorativní prvky v obývacím pokoji ustupují novým technologiím

Úložné prostory i dekorativní prvky v obývacím pokoji ustupují novým technologiímFunkce a styl nábytku podle odborníků historicky reflektují aktuální potřeby dané společnosti. Zatímco ve středověku sloužil nábytek pro uchovávání předmětů denní potřeby, později představoval luxusní středobod domácnosti. V současnosti plní navíc funkci designového doplňku, který je v pravidelných intervalech obměňován.

Problémy teenagerů v sexu. Nedosahují vyvrcholení, trpí bolestmi a úzkostmi

Problémy teenagerů v sexu. Nedosahují vyvrcholení, trpí bolestmi a úzkostmiVíce než třetina dospívajících chlapců a 44 % dívek se potýká s problémy při pohlavním styku. Vyplývá to z nejnovějšího britského Národního průzkumu sexuálních poměrů a životního stylu.

4 + 1 tip pro malé koupelny

4 + 1 tip pro malé koupelnyZatímco při projektování domu můžeme koupelně s toaletou věnovat dostatek místa, ve starších bytech si musíme vystačit s velmi omezeným prostorem. Koupelny v panelovém domě mnohdy mívají přibližně 4 metry čtvereční, toalety pak maximálně 1,5 metru čtverečních. Následující tipy vám mohou pomoci vybavit i malou koupelnu účelně, funkčně a zároveň podle moderních trendů.
© 2005 – 2019 Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu provozovatele zakázáno.