Články FiftyFifty.cz, strana 94

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 94 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 94

FiftyFifty

Potraviny, které nesníte, darujte. Veřejné ledničky fungují napříč Českem

Potraviny, které nesníte, darujte. Veřejné ledničky fungují napříč ČeskemUž v několika českých městech mají svoji veřejnou sdílenou ledničku. Obyčejnou chladničku s neobyčejným účelem – lidé do ní nosí potraviny, které nespotřebují, a nabízí je potřebným. První veřejnou ledničku zprovoznili v Plzni, následovaly České Budějovice, Pelhřimov, Chrudim a Praha. V hlavním městě se v sobotu v rámci oslav Zažít město jinak otevře už v pořadí čtvrtá pražská sdílená lednice. Nejdete ji v Bio Oko Na Praze 7.

Maxmiliánovo první léto v Údolí slonů

Maxmiliánovo první léto v Údolí slonůMalý Max, jedno z nejoblíbenějších letošních mláďat v Zoo Praha, má za sebou svoje první léto v Údolí slonů. Roste téměř před očima – každým dnem jeho hmotnost stoupá o jeden kilogram!

4 + 1 tip pro malé koupelny

4 + 1 tip pro malé koupelnyZatímco při projektování domu můžeme koupelně s toaletou věnovat dostatek místa, ve starších bytech si musíme vystačit s velmi omezeným prostorem. Koupelny v panelovém domě mnohdy mívají přibližně 4 metry čtvereční, toalety pak maximálně 1,5 metru čtverečních. Následující tipy vám mohou pomoci vybavit i malou koupelnu účelně, funkčně a zároveň podle moderních trendů.

Úložné prostory i dekorativní prvky v obývacím pokoji ustupují novým technologiím

Úložné prostory i dekorativní prvky v obývacím pokoji ustupují novým technologiímFunkce a styl nábytku podle odborníků historicky reflektují aktuální potřeby dané společnosti. Zatímco ve středověku sloužil nábytek pro uchovávání předmětů denní potřeby, později představoval luxusní středobod domácnosti. V současnosti plní navíc funkci designového doplňku, který je v pravidelných intervalech obměňován.

Problémy teenagerů v sexu. Nedosahují vyvrcholení, trpí bolestmi a úzkostmi

Problémy teenagerů v sexu. Nedosahují vyvrcholení, trpí bolestmi a úzkostmiVíce než třetina dospívajících chlapců a 44 % dívek se potýká s problémy při pohlavním styku. Vyplývá to z nejnovějšího britského Národního průzkumu sexuálních poměrů a životního stylu.

Láska k alkoholu aneb Jak poznat závislost

Láska k alkoholu aneb Jak poznat závislostRáno panáček na povzbuzení, v poledne dorovnat hladinku a večer pár skleniček pro dobré trávení. Konzumaci alkoholu umíme odůvodňovat skvěle. Ne každý ale dokáže včas poznat hranici, kdy se nestřídmé popíjení stává závislostí. Pomůžeme vám váš vztah k alkoholu upřesnit.

Dětský festival Sporťáček navštíví v Brně legenda Železný

Dětský festival Sporťáček navštíví v Brně legenda ŽeleznýNemůžete se rozhodnout, k jakému sportu vaše dítě povedete? Nechte ho vybrat si podle svého. O nadcházejícím víkendu do Brna již podruhé zavítá celorepublikový putovní festival s názvem Sporťáček. Jeho cílem je dětem i jejich rodičům na jednom místě představit co nejširší nabídku sportovních aktivit.

Pražské noční věže s Karlem IV.

Pražské noční věže s Karlem IV.10. hra Pražské věže se bude konat v pondělí 19.září od 18 do 23 hodin, start a cíl Novoměstská radnice. Večerní a noční atmosféra navodí zvláštní pocit tajuplnosti.

Chyby v pokoji školáka: rozmístění nábytku, nekvalitní matrace i málo úložného prostoru

Chyby v pokoji školáka: rozmístění nábytku, nekvalitní matrace i málo úložného prostoruS příchodem školních let jsou na zařízení dětského pokoje kladeny nové nároky. Rodiče by měli umět v první řadě vyvážit prostor pro učení i odpočinek. Mnozí si však při zařizování pokoje školáků nevědí rady a dopouštějí se chyb, které se mohou projevit nejen na zdraví dítěte, ale i na jeho schopnosti učit se. Jaké jsou ty nejčastější?

Jaké nástrahy na nás číhají v samoobsluze

Jaké nástrahy na nás číhají v samoobsluze Když se chystáte nakupovat třeba v supermarketu, těžko vás napadne, že by se hodilo před nákupem nastudovat psychologii, marketing či právo. Jenže prodejci poznatky z těchto oborů mají a někdy je směle využívají. Jaké nástrahy zde na vás mohou číhat?

Léto dalo hroznům dostatek slunce i vláhy

Léto dalo hroznům dostatek slunce i vláhyDostatek slunečních dnů i pravidelné srážky, které provázely letošní léto, měly dle vinařů na stav vinic pozitivní vliv. I když o konečné úrodě rozhodne zejména počasí na podzim, aktuální zdravotní stav vinné révy je podle enologů dobrý. Loňský extrémní výnos hroznů kvůli jarním mrazům letos překonán nebude. Vinaři však, především u bílých vín očekávají dobrou kvalitu úrody.

Když chce pronajímatel dát výpověď z nájmu bytu

Když chce pronajímatel dát výpověď z nájmu bytuNejen nájemce, ale i pronajímatel má možnost dát výpověď z nájmu bytu. Jedná se o jednostranné ukončení smluvního vztahu s nájemcem. Vzhledem k tomu, že možnost bydlení je jednou ze základních potřeb člověka, stanoví zákon pro výpověď z nájmu bytu danou nájemci pronajímatelem poměrně přísná pravidla. Jaká to jsou?

Babí léto vábí na akce do Botanické zahrady v Troji

Babí léto vábí na akce do Botanické zahrady v TrojiFrancouzský spisovatel a filozof Albert Camus kdysi poznamenal, že podzim je druhé jaro, kdy se každý list promění v květ. Podzim sice již ťuká na dveře, ale do konce září máme ještě astronomické léto. V Botanické zahradě hl. města Prahy se o tom návštěvníci mohou přesvědčit a užít si zajímavé akce v kouzelné atmosféře babího léta.

Letošní počasí způsobuje lidem únavu, která zapříčiňuje až třetinu dopravních nehod

Letošní počasí způsobuje lidem únavu, která zapříčiňuje až třetinu dopravních nehodLetošní léto se vyznačuje teplotními výkyvy a rychle se měnícím tlakem i vlhkostí. To se negativně podepisuje na zdravotním a psychickém stavu jedinců. Mnoho lidí proto v těchto dnech pociťuje únavu, což je omezuje i v běžném životě. Bránit se jí dá například otužováním, doplňky stravy či relaxací v jakékoliv podobě.

Nechcete se soudit ani to vzdát? Zkuste to mimosoudní cestou

Nechcete se soudit ani to vzdát? Zkuste to mimosoudní cestouMožnost vyřešit spotřebitelský spor bez soudu s pomocí nestranného prostředníka využívá stále více spotřebitelů. Služba pro smírné urovnání sporu VašeStížnosti.cz však přináší výhody i podnikatelům. Ti si na tuto formu komunikace se svými zákazníky většinou již zvykli a spolupracují při řešení problémů. Mohou tak ukázat vstřícnou tvář a vyhnout se vyhrocení sporu i související negativní publicitě.
© 2005 – 2020 Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu provozovatele zakázáno.