Články FiftyFifty.cz, strana 81

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 81 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 81

FiftyFifty

Veletrh Antique: tradice i zajímavosti z dalekých koutů světa

Veletrh Antique: tradice i zajímavosti z dalekých koutů světaJiž 23. dubna se otevřou brány jarního veletrhu starožitností Antique, opět v prostorách Novoměstské radnice v Praze. Na návštěvníky veletrhu čeká až do neděle 26. dubna tradiční přehlídka starožitností, od obrazů přes míšeňský porcelán a secesní sklo až po zbraně a starožitné šperky.

Ukliďme Česko. E.ON se zapojí do největší úklidové akce speciálním dnem.

Ukliďme Česko. E.ON se zapojí do největší úklidové akce speciálním dnem.Již 18.4. proběhne v České republice druhý ročník akce Ukliďme Česko, jejímž cílem je mapovat a likvidovat černé skládky. Do akce, která loni získala ekologického oskara v soutěži E.ON Energy Globe Award ČR, se letos vedle dobrovolníků zapojí také firmy. Hlavní partner akce, společnost E.ON, dokonce plánuje speciální úklidový den za účasti svých zaměstnanců.

Pasivnímu kouření je doma vystaveno 23 % Čechů, negativní vliv má nejen na dětskou imunitu

Pasivnímu kouření je doma vystaveno 23 % Čechů, negativní vliv má nejen na dětskou imunituKuřáků v naší zemi stále neubývá. Podle statistik Státního zdravotního ústavu kouřilo v minulém roce 29,9 % Čechů. Téměř čtvrtina z nich se svému zlozvyku oddávala denně a více než 58 % kuřáků spotřebovalo každý den alespoň polovinu krabičky cigaret. Až 23 % Čechů je ve svých domovech vystaveno pasivnímu kouření, polovinou z nich jsou nekuřáci.

Sedavé zaměstnání zkracuje život a přispívá i k dlouhým neschopenkám

Sedavé zaměstnání zkracuje život a přispívá i k dlouhým neschopenkámPřílišné sezení může podle řady vědeckých studií vést k závažným chorobám. Krom bolestí zad je přitom spojováno i s nadváhou, osteoporózou a kardiovaskulárními onemocněními. A s bolestmi zad Češi marodí v průměru 70 dní. Podle expertů nestačí jen dobře sedět, ale i ze židle občas vstát a dát tělu možnost si od sezení odpočinout, říkají experti. Trendem je tak práce ve stoje.

O dotace na veřejnou zeleň je enormní zájem: 191 žádostí

O dotace na veřejnou zeleň je enormní zájem: 191 žádostíMinisterstvo životního prostředí a Státní fond životního prostředí ČR k 31. březnu ukončily příjem žádostí o dotace na rozvoj a podporu veřejné zeleně. Zájemci o příspěvek měli v této výzvě k dispozici celkem 40 milionů korun. Zájem o příspěvek ale převýšil vymezené finanční prostředky. Na SFŽP ČR dorazilo 191 žádostí téměř za 67 milionů Kč. Žadatelé by měli své projekty zrealizovat do konce roku 2016.

Veselé Velikonoce

Veselé Velikonoce

Trendy letošních Velikonoc: Zlatá, stříbrná a jednotné barevné tóny. Nebo patchwork.

Trendy letošních Velikonoc: Zlatá, stříbrná a jednotné barevné tóny. Nebo patchwork.Bez tradičních velikonočních vajec a kraslic si už ani nedovedeme Velikonoce představit. Vždyť jaká by to byla pomlázka, čím bychom obdarovali koledníky a potěšili děti? Věděli jste ale, že i zdobení a barvení vajec podléhá módním trendům?

Domácnost 21. století: hlavní roli hrají ty nejúspornější elektrospotřebiče

Domácnost 21. století: hlavní roli hrají ty nejúspornější elektrospotřebiče Sledování spotřeby energie a především té elektrické se v posledních letech stalo prvořadým zájmem většiny českých domácností. Ceny za dodávky elektřiny rostou a my přirozeně hledáme způsoby, jak ušetřit.

Psi, kočky a nepoučení lidé i letos zbytečně ohrožují malé zajíčky

Psi, kočky a nepoučení lidé i letos zbytečně ohrožují malé zajíčkyPracovníci záchranných stanic se opět musí postarat o mnoho malých zajíčků. Mláďata se podle nich do stanic dostávají většinou zdravá, lidem je často přinesl pes nebo kočka. Někdy ale seberou mladého zajíce sami lidé.

1. dubna začíná hlavní sezóna zpřístupněných jeskyní

1. dubna začíná hlavní sezóna zpřístupněných jeskyníSpráva jeskyní České republiky pečuje o čtrnáct zpřístupněných jeskyní, které se nacházejí v podzemí Čech, Moravy a Slezska. Každoročně jeskyně navštíví přes půl milionu turistů různých zájmových a věkových skupin z domova i zahraničí.

Nízkoenergetické a pasivní domy - zásady při jejich stavbě

Nízkoenergetické a pasivní domy - zásady při jejich stavběS příchodem jarních dnů se kromě přírody probouzí ze zimního spánku také svět stavebních projektů. Pokud se nám podařilo celou výstavbu předem důkladně a komplexně promyslet, můžeme se těšit na příjemný proces vzniku nového bydlení. Ideální je přitom od samého počátku spolupracovat s odborníky. A to zvláště v případě nízkoenergetických a pasivních domů, které se v našich podmínkách postupně stávají standardem.

Novoměstská radnice zve na vyhlídkovou věž. A vinný festival.

Novoměstská radnice zve na vyhlídkovou věž. A vinný festival.V sobotu 21. března bude otevřena po zimním odpočinku opět otevřena dominanta Novoměstské radnice – téměř 70 m vysoká věž, dostavěná v roce 1456, která se nachází v centru Prahy na Karlově náměstí.

Disidentka a chartistka, spisovatelka Lenka Procházková o současnosti.

Disidentka a chartistka, spisovatelka Lenka Procházková o současnosti. Co jiného by to bylo než taktika. Ať už ten plán o fingovaném zabití studenta Šmída vymyslel kdokoliv, zaúčinkovalo to. Číše trpělivosti přetekla. Ale nebyl to dobrý základní kámen změny, ani nadějná prognóza do budoucnosti. Masaryk říkal, že státy se udržují na ideálech, na kterých vznikly. Pokud něco vzniklo na podvodu, tak to nemůže mít pevné nohy. ...

Vytápění rodinného domu: S jakým druhem paliva nejvíce ušetříte?

Vytápění rodinného domu: S jakým druhem paliva nejvíce ušetříte?Vytápění rodinného domu patří mezi významné položky rodinných rozpočtů. Správnou volbou zdroje tepla lze ušetřit na provozních a servisních nákladech v dalších obdobích. Jaké jsou možnosti vytápění a kolik vás jednotlivá paliva budou stát v blízké budoucnosti? Ve spolupráci s odborníky jsme pro vás připravili přehled možností vytápění rodinného domu z hlediska ekonomiky provozu a nákladů.

Při odstupování od smluv chybují spotřebitelé i prodejci

Při odstupování od smluv chybují spotřebitelé i prodejciZatímco při nakupování přes internet spotřebitelé obvykle vědí, že mají právo zakoupené zboží do 14 dnů vrátit bez udání důvodu, v jiných případech si nejsou právem na odstoupení od kupní smlouvy jisti a chybují. Situaci neusnadňují ani prodejci, kteří spotřebitele o jejich právech mnohdy nepoučí, což je v rozporu se zákonem.
© 2005 – 2019 Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu provozovatele zakázáno.