Články FiftyFifty.cz, strana 21

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 21 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 21

FiftyFifty

Znečištěné ovzduší ve městech je větší zabiják než Černobyl

LONDÝN/PRAHA (EcoMonitor) - Znečištěné ovzduší ve velkých městských aglomeracích může mít na zdraví lidí horší dopad něž radiace, které byli vystaveni svědci výbuchu v jaderné elektrárně Černobyl, tvrdí britský vědec. Podle něj jsou škodliviny v ovzduší měst nebezpečnější než radiace, která zasáhla záchranáře v ochranném pásmu kolem elektrárny, píše deník Guardian.

Ohlédnutí za Svatoplukem Benešem

V pátek dne 27. dubna 2007 zemřel v Praze v požehnaném věku téměř devadesáti let pan Svatopluk Beneš. Po boku slavných hereckých kolegů působil jako dokonale šarmantní elegán. Jan Přeučil uvedl: "Ve svém hereckém gentlemanství byl pro mne vzorem…"

Zdravotnictví na běžícím páse

Přiznávám se, patřím k těm, co rádi strkají hlavu do písku. Snažím se uchovat si trochu zdravého rozumu, zvolila jsem cestu pohodlnou. Nedívám se na zprávy, nečtu denní tisk a většině z populistických akcí politiků se maximálně tak zasměju. Jinak se jich v zájmu zdravého přežití vyvarovávám. Ale zdravotnictví mě opravdu začíná zvedat ze židle!

Zálohy na nevratné lahve?

Evropská komise 23. března oznámila, že po několika letech zastavila řízení kvůli zavedení záloh na nevratné obaly vůči Německu.

Kreslené vtipy a myšák Mickey

Každý si jistě nějaký ten vtípek za svůj život řekne nebo vymyslí, ale rovnou nakreslí? O tom, jak vzniká kreslený humor ví hodně například Jan Farkas.

Roberte?

Copak... miláčku?

Divný svět vlakových čet aneb RCVP

Milouškův cestní deník III. Průvodčí ve vlacích (pro nás běžné cestující ) a vlakové čety v rámci terminologie Českých drah. Nemají to lehké během služby, což se většinou ví a uznává, ani však po službě nebo před jejím nástupem.

Bailando, aneb jak vydělat na neštěstí druhých

Už v pátek večer odstartuje první část nové a „převratné“ reality show Bailando – tančím pro tebe. Dřív než budete utírat slzy a posílat jednu SMS za druhou, zkuste se zamyslet.

Feng Shui v českých podmínkách

seriál :: bydlení Feng Shui

„Feng Shui může jistě velkou měrou pomoci v zásadních změnách nebo zkvalitnění života. Jde však o neustálou práci sama na sobě a o aktivní snaze žít svůj život co nejlépe a podle svých nejlepších představ a přání. Pokud je interiér opravdu dobře uspořádán, dává člověku neustále podněty a impulzy – stále jej inspiruje k něčemu dalšímu a novému.“ Tato slova patří Markétě Petříkové, která v Čechách zdárně proměňuje byty a domy podle zásad Feng Shui.

Podlahové vytápění: ideální teplo současnosti

Obliba podlahových topných systémů v posledních letech stále stoupá. Díky novým materiálům se tak otevírají lepší možnosti energeticky úsporných zdrojů tepla, které v našich prostorech k bydlení vytvoří příjemné pohodlí.

Už jste taky propadli YouTube?

Začínám pochybovat, jestli ještě existuje člověk, který někdy neslyšel o YouTube.com – největší internetové databance videozáznamů na světě. O co přesně jde?

John Mayall, Mr. BLUES

John Mayall, legendární kytarista, který je mnohými považován za kmotra či krále britského blues, vystoupí se svojí kapelou The Bluesbreakers 24. července v pražské hale Folimanka. Koncert je součástí turné k novému albu „In The Palace Of The King“, které vychází právě dnes, 16. dubna, na značce Eagle Records.

Auta ve městech zvyšují riziko povodní

PRAHA/LONDÝN (EcoMonitor) - Rostoucí počet aut v zastavěných oblastech zvyšuje riziko bleskových povodní, napsal deník Independent.

Pusinky - růžový film?

seriál :: Editorialy

V kinech má právě premiéru film Pusinky, který byl prvotinou blonďaté režisérky a lesbické scenáristky. Obě označení jsou pravdivá a k tomu se není zač stydět. A za ten film jistě také ne.

Feng Shui a dobré světlo

seriál :: bydlení Feng Shui

Světelné body a lampy symbolizují slunce. Slunce je základem života, proto má jeho přítomnost v místech, kde bydlíme vitální význam. Obecně může světlo v místnosti ovlivnit náš způsob života, emoce a vztahy.
© 2005 – 2019 Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu provozovatele zakázáno.