Články FiftyFifty.cz, strana 5

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 5 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 5

FiftyFifty

V lůně sotva cítil bych se líp

Fantazie je divná věc. Jak se pozná, kdy je malá, kdy je ještě v normě a kdy už je to moc? Vždycky mě zajímalo, co je za rohem. Každou věc jsem chtěl vidět i z druhý strany. Třeba odtamtud vypadá úplně jinak! O něčem může člověk snít celý roky a nikdy to mít nebude. Pak ale přijde někdo, kdo vaši fantazii předčí. Prostě tak, že ji naplní.

Prázdné pohledy s láhví

Celý leden byly ve všech novinách informace o tom, jak mrzne. Nic neobvyklého, v lednu. Stačilo by napsat jednou větou. Tak jako v létě svítí slunce, tak v zimě padá sníh a na podzim padá listí. Ve velkém.

O olympijskou medaili jsme přišli omylem

seriál :: Olympijský kaviár

Češi porazili Itálii a jsou ve čtvrtfinále, štafetu mužů ovlivnil skandál manažera Žalčíka

Hokejisté podřadili, Estonka Katku zase doběhla

seriál :: Olympijský kaviár

Česko poprvé poraženo, jeho skalp získali Švýcaři. Kateřina Neumannová ve svém druhém závodě na medaili nedosáhla.

Jágr dostal od Němců dáreček

seriál :: Olympijský kaviár

Češi úspěšně nakousli hokejový turnaj, Dominik Hašek se zranil.

Editorial

Čtenáře FiftyFifty.cz poznáte zcela snadno. Hodně se hýbe, má rád karikatury, chodí k popelnicím s tříděným odpadem a na otázku, koho bude volit, jen zmateně zírá. A víme toho na vás díky denním anketám daleko víc!

Nezapomeňte na zajíčky...

Nějak politiku nesleduji, ale jdu tuhle kolem zvukové kulisy mého domova zvané TV bedna a zaujala mě sugestivně komentovaná „aféra“ našeho premiéra ohledně jeho úsměvu nad vtipem o Rómech na jakési jeho předvolební show. Záměrně opomíjím jaké, kde a proč, neboť to není předmětem mojí úvahy. (Krom toho kancelář premiéra si reklamu zajišťuje, díky bohu, úplně někde jinde.)

Voněla skořicí

Blížil se večer. Zbývalo jen přežít raut a další den všeobecného veselí bude nenávratně pryč. Ještě rozdat pár vizitek, tu a tam nenuceně konverzovat, ochutnávat uzeného lososa, popíjet suché martini s olivou nebo zvedat číše šampaňského. Obléknul jsem sako a zaklapnul za sebou dveře hotelového pokoje.

Utopíme se v hypermarketech

Otevřu noviny a čtu: Řetězce otevřou desítky obchodů! Takže můj pocit, že už jsme jimi přeplněni, je teď v troskách. Myslím tedy na to, jestli třeba můj soused Vladimír má dojem, že jich má na výběr málo? Nebo ta paní, co jsem si u ní koupila ty noviny, jestli ta snad si večer neposteskla, že ne a ne narazit, na to pravé nákupní centrum? Jo, možná to byla ona. Vypadala dost unaveně, asi o tom dlouho do noci přemýšlí.

Muslimský hněv

Oheň, nenávist a smrt. Co všechno je schopna vyvolat jedna karikatura?

Editorial aneb jaru infantilně vstříc!

seriál :: Editorialy

Jaro se blíží a neříkejte mi, že ne. Dá se to sice tvrdit už do Vánoc, ale začátkem února to přeci jen zní pravděpodobněji. A aby přišlo co nejdříve a my nemuseli z oken zírat na teploměr, na kterém rtuť už dlouho dřepí vždy někde kolem nuly, přivolejme první jarní dny velikánskou soutěží. Když budeme všichni a každý den myslet na pučící rostlinky a malé králíčky a kuřátka, jistě letos přijde jaro dřív. Blbost? No jasně, že to je blbost, ale tak se aspoň navzdory čvachtanicím venku trochu zabavíme.

Figurková revoluce

Dopředu, dozadu a zase zpět. Nezvedat hlavu, neptat se!

Prázdná nádražní čekárna

Byla to prostě prázdná nádražní čekárna. Vyprovázela jsem ho. Už zase. Vždycky odjížděl směr západ a já tu zůstávala navzdory strastem s rodiči a s přiblblými kamarádkami. Hodně jsem se tím týrala, můj mozek byl vždycky přemejšlivější, než jsem chtěla. A zaobíral se směry, které jsem si nevybrala.

Jezdím, jezdíš, jezdíme… kdo může za vysoký počet tragédií na silnicích?

Máte už dost všech řidičů, kteří se vám lepí na zadel? Už vás nebaví neustále se nervovat tím, kdo vás zase na silnici ohrozí? Bohužel ani tento článek vám nepomůže. Ale subjektivně řekne, proč tomu tak je.
© 2005 – 2019 FiftyFifty.cz