Články FiftyFifty.cz, strana 5

FiftyFifty, společenský magazín.
Články FiftyFifty.cz, strana 5 na FiftyFifty.cz. Články, recenze, povídky, stále nové soutěže, hry, horoskopy na týden atd.
Magazín pro ženy i muže > Články FiftyFifty.cz, strana 5

FiftyFifty

Editorial

Čtenáře FiftyFifty.cz poznáte zcela snadno. Hodně se hýbe, má rád karikatury, chodí k popelnicím s tříděným odpadem a na otázku, koho bude volit, jen zmateně zírá. A víme toho na vás díky denním anketám daleko víc!

Nezapomeňte na zajíčky...

Nějak politiku nesleduji, ale jdu tuhle kolem zvukové kulisy mého domova zvané TV bedna a zaujala mě sugestivně komentovaná „aféra“ našeho premiéra ohledně jeho úsměvu nad vtipem o Rómech na jakési jeho předvolební show. Záměrně opomíjím jaké, kde a proč, neboť to není předmětem mojí úvahy. (Krom toho kancelář premiéra si reklamu zajišťuje, díky bohu, úplně někde jinde.)

Voněla skořicí

Blížil se večer. Zbývalo jen přežít raut a další den všeobecného veselí bude nenávratně pryč. Ještě rozdat pár vizitek, tu a tam nenuceně konverzovat, ochutnávat uzeného lososa, popíjet suché martini s olivou nebo zvedat číše šampaňského. Obléknul jsem sako a zaklapnul za sebou dveře hotelového pokoje.

Utopíme se v hypermarketech

Otevřu noviny a čtu: Řetězce otevřou desítky obchodů! Takže můj pocit, že už jsme jimi přeplněni, je teď v troskách. Myslím tedy na to, jestli třeba můj soused Vladimír má dojem, že jich má na výběr málo? Nebo ta paní, co jsem si u ní koupila ty noviny, jestli ta snad si večer neposteskla, že ne a ne narazit, na to pravé nákupní centrum? Jo, možná to byla ona. Vypadala dost unaveně, asi o tom dlouho do noci přemýšlí.

Muslimský hněv

Oheň, nenávist a smrt. Co všechno je schopna vyvolat jedna karikatura?

Editorial aneb jaru infantilně vstříc!

seriál :: Editorialy

Jaro se blíží a neříkejte mi, že ne. Dá se to sice tvrdit už do Vánoc, ale začátkem února to přeci jen zní pravděpodobněji. A aby přišlo co nejdříve a my nemuseli z oken zírat na teploměr, na kterém rtuť už dlouho dřepí vždy někde kolem nuly, přivolejme první jarní dny velikánskou soutěží. Když budeme všichni a každý den myslet na pučící rostlinky a malé králíčky a kuřátka, jistě letos přijde jaro dřív. Blbost? No jasně, že to je blbost, ale tak se aspoň navzdory čvachtanicím venku trochu zabavíme.

Figurková revoluce

Dopředu, dozadu a zase zpět. Nezvedat hlavu, neptat se!

Prázdná nádražní čekárna

Byla to prostě prázdná nádražní čekárna. Vyprovázela jsem ho. Už zase. Vždycky odjížděl směr západ a já tu zůstávala navzdory strastem s rodiči a s přiblblými kamarádkami. Hodně jsem se tím týrala, můj mozek byl vždycky přemejšlivější, než jsem chtěla. A zaobíral se směry, které jsem si nevybrala.

Jezdím, jezdíš, jezdíme… kdo může za vysoký počet tragédií na silnicích?

Máte už dost všech řidičů, kteří se vám lepí na zadel? Už vás nebaví neustále se nervovat tím, kdo vás zase na silnici ohrozí? Bohužel ani tento článek vám nepomůže. Ale subjektivně řekne, proč tomu tak je.

Orientujte se na FiftyFifty.cz

Hodně našich čtenářů se na nás obrací s otázkami, co a jak zde u nás lze dělat. A kde u nás najdou tohle, kde jsou akty, kde a jak se registrovat a že se jim to nedaří. Nám, kteří známe FiftyFifty.cz jako své boty, připadají odpovědi na tyto otázky jasné. Máme ale čím dál tím víc nových čtenářů a je třeba hodně věcí vysvětlit.

Skutečně je ideálem ženy kostlivec se čtyrkama?

Vážení čtenáři, na adresu naší redakce dorazil skutečný, historicky první e-mail reagující na jeden z uveřejněných textů. A jelikož je to text, který pojednává o koexistenci ženského a mužského světa, což by časem mělo být tak trochu hlavním námětem celého našeho magazínu (FiftyFifty jako ženský svět vs. mužský svět), rádi tento dopis zveřejňujeme a přikládáme i reakci postiženého autora. Nejdříve však, co nám napsala čtenářka:

Editorial

Na redakční mail sem tam přijdou veselé zprávy. Někteří nevydrží a obsah našich článků touto víceméně anonymní cestou komentují. A servítky se příliš neberou…

Jsme jen trubci

Jsem 45/180/75, VŠ a dovoluju si přiznat, že dost zachovalý po všech stránkách, schopný slušných výkonů v mnoha ohledech. Znám zpaměti několik interesantních citátů, mohu nenuceně diskutovat o náboženství a vydržím pod vodou skoro dvě minuty. Čekám na rohu ulice na jednu, která by mohla být zajímavým příslibem do mých osamělých dnů...

Kutná Hora a Mělník aneb jak přelstít vyhledávače

Na magazínu pracuje pár lidí, kteří si navzájem dávají úkoly. Píšící vymýšlejí úkoly programátorům a grafikům, to aby články měly vše co potřebují ke své finální podobě. Grafici sem tam potřebují část textu od píšících a programátoři jim zase připravují co nejsnadnější cestu zobrazení výsledného dojmu grafiky, a to jak samotných obrázků, tak celého webu. Když ale zadá úkol programátor píšícímu, je to někdy trochu mazec. Poslední úkol zněl: "Napiš článek o Kutné Hoře, nejlépe tak, aby Kutná Hora byla jak v názvu, tak v textu."
© 2005 – 2019 Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu provozovatele zakázáno.